7500-7524 - Spiegels en lampen
met zijspiegels. De kuif met o.a. vaasornament, blad- en bloemranken en rozetten
h 173, b 104 cm
met roze kantige kap
diam 50, h 204 cm
h 114, br 89 cm
de kap met vergulde ruit
h 137, b 51 cm
met blad- en bloemranken (stukjes ontbreken)
h 82, b 64 cm
bekroond door dubbele adelaar (restauraties)
diam 57, h 63 cm
met kristallen pegels
diam 56, h 84 cm
met kristallen prisma' s en pegels
diam
Het bovenblad met Carrara marmeren blad gedragen door twee gestoken dolfijnen, staande op geëboniseerde voet, achterwand met houten applique met lier. De vergulde spiegellijst met decoratie van volutten, zuilen en acanthusbladeren. Het spiegelglas in twee segmenten.
h. 292 cm; console h. 89 cm. b. 99 cm, spiegel h. 203 cm b. 49 cm
Sotheby's Amsterdam, European Collections including the collections of Bertolt Brecht and Gerhart Hauptmann, 28 September 2006, lot 1019
A North European giltwood console table; possibly Scandanavian; empire, first half 19th century
Uitgevoerd met gestoken getorste zuilen, opengewerkt raamwerk.
console h. 78 cm, spiegl h. 223 cm, b. 93 cm
Sotheby's New York, Ariane Dandois: European Furniture, Paintings & Asian Art, 25 October 2007, lot 169
A Karl XIV John neo-gothic mahogany console and mirror; Stockholm, circa 1830
met putto met toorts, palmetten en dennenappel
diam 38, h 73 cm
met vijf geëlektrificeerde kaarsen
diam 39, h 43 cm
met prisma' s en pegels en verguld bronzen ring
diam 55, h 43 cm
7700-7718 - Klokken, pendules en barometers
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op bel. Wijzerplaat met geschilderde Romeinse cijfers, Breguet-wijzers. Links naast de uuwerkkast leunende figuur van Cupido. Op het front een applique van boog verstrengeld met rozen- en lauwerkrans.
h. 47 cm, b. 28,5 cm, d. 12 cm
In verguld messing kast met vijf glazen ruiten, witte cijferring met verguld metalen cijfer aanduiding.
h. 23,5 cm, b. 21 cm, d. 16 cm
met beschilderde wijzerplaat, verguld loden ornamenten en uitgezaagde zeemeerminnen op de wandplank. Met aanduiding van uren en wekker. Met drie messing gewichten
h 66 cm
1]
met slinger en twee messing gewichten
h 111 cm
met beschilderde wijzerplaat, verguld loden ornamenten en uitgezaagde wandplank. Met aanduiding van uren, minuten en wekker, slinger en twee messing gewichten (kleinste gewicht ontbreekt)
h 64 cm
Uurwerk uitgevoerd met spillegang, snek, slagwerk op bel, wekkerwerk met trekmechanisme. Messing wijzerplaat met verzilverde uurring met Romeinse cijfers voor uuraanduiding en Arabische cijfers voor minutenaanduiding, datum, wekkerwerk, slaan/niet slaan aanduiding in de toog. Fraai gegraveerde achterplatine met florale decoratie. Geplaatst in met rood gekleurd schildpad opgelegde houten kast. Vier koperen pinakels op de hoeken, koperen handvat.
h. 52 cm, b. 27,5 cm, d. 18 cm
met beschilderde wijzerplaat en aanduiding van uren, minuten en wekker. In eikenhouten kast, met op de kap drie vergulde metalen beelden. Met slinger en twee messing gewichten (kleinste ontbreekt)
h 144 cm
Uitgevoerd met geschilderde voorstelling van dame met tamboerijn. Hierbij bijhorende zes lichts kandelaber (een van twee). Met verguld bronzen monturen.
h. 64 - 76 cm
met beschilderde wijzerplaat met voorstelling van ijsgezicht met koek-en-zopie in de toog. In eikenhouten kast met op de kap drie gestoken polychroom beschilderde houten beelden. Met slinger en twee messing gewichten (kleinste gewicht ontbreekt)
h 140 cm
met geëmailleerde wijzerplaat en latoenkoperen omlijsting. Adres Etne Gardes à Laylus. Met eikenhouten console, vouwslinger, opwindsleutel en twee gietijzeren gewichten
h 135 cm
Compleet met gewicht, slinger en opwindkruk.
h. 83 cm, b. 28 cm
met geëmailleerde schotelvormige wijzerplaat. De kuif met haan, vogels en ineengeslagen handen (Franse Revolutie). Met console, vouwslinger en twee gietijzeren gewichten
h 167 cm
Met plaatstalen wijzerplaat, in zwart en verguld laqué grenenhouten kast, met op de kap vaasornament. De voet met lier. Compleet met slinger en twee gietijzeren gewichten
h 236 cm
de omlijsting met vleugels, zandloper, toorts en lauwerkrans
h 64, b 53 cm
Met timpaan, tinnen gegraveerde schaalplaten.
h. 121 cm
Uitgevoerd met gegraveerde tinnen schaalplaat. (defect).
h. 92,5 cm
Uitgevoerd met wit aardewerk schaalplaten en benen nonius. Twee thermometers. (barometerschaalplaat met scheur).
l. 100 cm
Uurwerk uitgevoerd met twee snekken, slagwerk op bel, achterplatine gesigneerd Morice, Fenchurch Street London. Geplaatst in mahoniehouten kast met gebogen bovenzijde, geometrisch koperen inlegwerk, staande op vier koperen bolpoten. Wit geschilderde wijzerplaat met vermelding van maker en adres, messing gezaagde wijzers. (wijzerplaat beschadigd).
h. 46,5 cm, b. 29 cm, d. 20 cm
8000-8056 - Antieke en klassieke grote meubelen
met lade, floraal inlegwerk en maqueterie de cube. Uitgevoerd met messing lijstwerk en verguld bronzen ornamenten
105 x 63, h 75 cm
op acht, door regels verbonden, poten. Met lade
diam 126, h 76 cm
met origineel rood marmeren blad
80 x 58, h 112 cm
met twee glazen schappen. Op gezwart houten ondertafel (modern)
b 45, h 77, d 45 cm; 46 x 46, h 110 cm
met wit geaderd grijs marmeren blad
b 97, h 82 , d 51 cm
met twee faux roffeldeuren en twee deuren
b 89, h 228, d 57 cm
13 tussenbladen Paneeltafel 12,5 half blad (telling van 1 t/m13) Walnootblad en ebony poten met bladgoud. Staat op wielen Maat tafel 74 cm hoog 181cm x 131 cm Met alle bladen er tussen is totale lengte 7,81 meter. Plaats voor 22 personen
met uitklapbaar glasbuffet en tinnen binnenbak. In het front twee deuren, één met lakpaneel. Het geheel versierd met fijnhouten marqueterie
b 128, h 93, d 58 cm
De twee deuren met ruit, waaronder twee laden en twee deuren. Het geheel versierd met bieswerk, marqueterie de cube, bronzen en messing ornamenten. Op bronzen klauwpootjes
b 108, h 171, d 47 cm
met in het front vier laden, uittrekblad en ajour messing trekkers en slotplaten. Op vier bracket poten
b 74, h 81, d 47 cm
met twee laden. Het lila stoffen blad met glasplaat (chips). Op vier tapse poten met messing zwenkwieltjes. Het geheel versierd met messing lijstwerk
140,5 x 90,5, h 38 cm
Grand Hotel Intercontinental, Presidential Suite, Paris
Op gedraaide kolompoot met viersprant en messing zwenkwieltjes
121 x 122, h 72 cm
De rechte kast met robbellijstwerk. In het front twee deuren, ieder met paneel, ruit en gestoken pijlen. Met vijf schappen
b 166, h 226, d 48 cm
ieder met wit marmeren blad en één -ten opzichte van elkaar spiegelende- deur. Het geheel versierd met verguld bronzen lijstwerk en -rozetten
b 78, h 110, d 40 cm
met gefacetteerd ruitvormig spiegeltje (hoekje ontbreekt) en rood gelakt stalen lekbak
h 204, b 73 cm
met smeedijzeren schoren
177 x 83, h 80 cm
met gestoken panelen
b 109, h 65, d 50 cm