8600-8658 - Antique and Classic Furniture -chairs and sofas-
met geriete zitting en los zitkussen
alle met los zitkussen
[4]
met geriete zitting en opklapbaar eetblad
met messing inlegwerk en groene velours stoffering
Provenance: Collectie J.W.N van Achterbergh
[5]
met gestoken dolfijnen op de armleggers en groen-goudkleurig gestreepte stoffering
met gestoken ramskoppen op de armleggers en zwart lederen zitting (rest.)
met gestoken acanthusbladeren en groene geruite stoffering
met lade. Gemaakt van duigen. Dergelijke fauteuils werden gebruikt in stallen door schapenherders
h 104, zithoogte 42, br 73, diep 89 cm; zitvlak diep 44 cm.
(1)
ieder met gecontourneerde kapregel en H-regel
met geriete zitting en twee losse kussens
De losse zittingen bekleed met paardenhaar
[4]
met getorste poten en stijlen, gestoken leeuwenkopjes en beschilderde bruin lederen bekleding met messing siernagels
alle met o.a. gestoken mascarons en acanthusbladeren (twee latjes van één zitting ontbreken)
met gobelin stoffering
met rode velours stoffering
de rode damasten stoffering met goudkleurige lauerkransen en -rozetten
met bruin lederen bekleding
met bruin lederen bekleding
de rugleuning met gecapitonneerd kussen met luipaardprint. Op zwenkwieltjes (rest.)
h. 53 cm, b. 61 cm, d. 41 cm zithoogte 45 cm
met fijnhouten bieswerk en beige, geruite en gebloemde stoffering
l. 213 cm
met messing marqueterie van zwanen en bieswerk. Op gezwarte klauwpoten. Hierbij twee voetenbankjes. Alle met groen-geel gestreepte velours stoffering
br. 164 cm
Verstelbaar, op zwenkwieltjes. Dergelijke bedden werden in de 19de eeuw door hoge officiers gebruikt als veldbed, zit- of ligstoel. Een vergelijkbaar exemplaar, gebruikt door Koning Willem II, bevind zich in de collectie van het Rijksmuseum, objectnummer NG-1993-1
l. 191 cm
met gebloemde stoffering
alle met gespijlde rugleuning en gestreepte stoffering (stoffering manchettes deels def.). Met extra rol stof
[7]
8800-8862 - Design furniture and lighting
Verchroomd staal met messing en spiegelpanelen
diam. 84, h. 63 cm
Zwart gelakt staal met grijze wollen stoffering. Zitting kan naar voren geklapt worden
br. 192 cm
met groen glazen blad op matzwart gelakt stalen onderstel. In hoogte verstelbaar
225 x 85, h. 69/74 cm
Wit kuststoffen zitting en poten met gevlochten bamboe leuning
[4]
Wit fiberglas op wit gelakt aluminium draaivoet
Verchroomd aluminium en zwart leder
met messing ijsbak. Draaibaar
diam. 114,5, h. 36,5 cm
Vernikkeld staal met Murano melkglazen kap
h. 180 cm
met zwarte stoffering, één gecapitonneerd rug- en zitkussen en gepolijst RVS onderstel (vijf knopen ontbreken, één los)
br. 120 cm
met zwarte corduroy stoffering en zwarte bakelieten armleggers
met rode corduroy stoffering (sleets) en bakelieten armleggers
De blauw-grijs corduroy stoffering met bruin lederen biezen
br. 240 cm
met drie schappen, zeven laden, twee deuren en uittrekbaar schrijfblad
br. 119, h. 168, d. 40 cm
met oranje bekleding. Breuk
met bruine corduroy stoffering
met rood lederen bekleding. Naar Poul Kjaerholm, PK22
Zwart gelakt stalen kap en voet en verchroomd stalen buis
h. 203 cm