8800-8862 - Design furniture and lighting
met trapeziumvormig blad. Grijs gelakt stalen onderstel met zwart linoleum blad met ivoorkleurige harsrand. (deze tafel kan aangesloten worden bij het president-bureau, lot 8820)
l. 239, br. 129, h. 77 cm (max.)
met twee ladenblokken, ieder met vier laden en uittrekblad. Het niervormige schrijfblad ingelegd met zwart linoleum en ivoorkleurige harsrand. (de President tafel, lotnummer 8819 kan aangesloten worden aan de voorzijde van dit bureau)
210 x 105, h. 78 cm
met bakkelieten armleggers en groene corduroy stoffering (vlekken)
[7]
br. 43, h. 73, d. 42 cm
Op zwenkwielen
br. 43, h. 73, d. 42 cm
uitklapbaar. Met grijze stoffering en losse armleuning (1988). Eén bout ontbreekt
br. 192 cm
met zwart tuiglederen bekleding
[4]
Geborsteld verchroomd stalen buizenframe met zwart tuiglederen bekleding
met zwarte hopsak stoffering. Speciale gelimiteerde oplage, uitgegeven in 2008, ter ere van de 50ste verjaardag van dit ontwerp (1958-2008)
met twee beukenhouten bladen, waarvan één kantelbaar. Op stalen buizen onderstel met zwenkwieltjes
met paardenhaar bekleding
[6]
Kunststof blad met stalen onderstel. Beschadiging rand blad en onderstel
180 x 88, h. 78 cm
op verchroomd stalen buizenonderstel. Lampje ontbreekt
100 x 62, h. 79 cm
rond marmeren blad (chips, krassen) op bruin gelakt diabolovormige aluminium voet
diam. 137, h 71 cm
verchroomd aluminium frame met zwarte hoksak bekleding
[5]
met rechthoekig matglazen blad (chip, enkele kleine krasjes)
180 x 80, h. 75 cm
zwart plaatstaal en verchroomd staal. Op zwenkwielen (één wiel los)
62 x 45, h. 28 cm.
op bauw gelakt stalen poten. Houten blad met rubber ingelegd.
150 x 73, h. 74 cm
Provenance: gekocht bij Het Binnenhuis, Huidenstraat 3, Amsterdam. Collectie Crince Le Roy, Amsterdam en privé verzameling Den Helder. Een vergelijkbare tafel staat in de collectie van Museum Booymans van Beuningen, Rotterdam. Met begeleidende brief van dhr. Bernard Colenbrander, Rijksdienst van Monumentenzorg, 1983 en interview met Yvonne Hulst van het Binnenhuis, Amsterdam waarin de tafel is afgebeeld.
met geometrisch fijnhouten inlegwerk, o.a. hulst-, beuk en esdoornhout.
107 x 35, h. 78 cm
met donkergrijze stoffering
(2)
met ronde metalen kappen.
h. 177 en diam. 44 cm.
met geplisseerde groen zijden kappen. In hoogte verstelbaar
(2)
met gebronsd stalen ronde kap
met ruitjesmotief. Kleine beschadigingen
90 x 90 en h. 45,5 cm
Verchroomd aluminium met zwarte hopsak bekleding
120 x 70 en h. 70 cm
[4]
diam. 40 cm
met ronde melkglazen kap
diam. 40, h. 22 cm
verchroomd staal met zwart gelakt stalen voet en -kap (gedeukt). In hoogte verstelbaar
Verchroomd stalen en aluminium onderstel en glazen blad. Met zwart lederen onderlegger
220 x 100 en h. 72 cm; onderlegger 80 x 100 cm
diam. 32, h. 45 cm
In hoogte verstelbaar
[2[
met grijs gelakt ronde voet en -kap. Aan-uit knopje ontbreekt
diam. kap 30 cm
met zwart gelakte kap en - gietijzeren voet
diam, kap 14 cm
op zwart gelakte gietijzeren voet
diam. kap 15 cm
met melkglazen kap
diam. 30, h. 44 cm
naar Wilhelm Wagenfeld, WG24, ontwerp 1924
diam. 22, h. 45 cm
met melkglazen kap. Ontwerp naar Gispen '416' lamp
dim. 11, h. 15,5 cm
met zwarte stoffen kap en glazen voet, waarin gekleurd Murano glas
h. 96 cm
Spiegelglas en vernikkeld messing. Met verlichting en verstelbaar convex spiegeltje. Ontworpen voor villa 'E-1027', algemeen bestempeld als de eerste modernistische villa, gelegen aan de Franse kust, nabij Monaco
diam. 72 cm
Compleet met drie wit katoen gestoffeerde kussens.
h. 92 cm, b. 54 cm, zithoogte 43 cm