Sluiten0600-0808 - Zilverwerk
met lettergravure A & V, mt. P. en H.J. van Harderwijk Utrecht 1888, 2e gehalte,
1157 gr.
[zkj]
0600-0808 - Zilverwerk
rechthoekig doosje met embleem met naamgravure, jrl. 1839, twee rond doosjes waarvan een gecontourneerd doosje beide met meestertekens(niet geïdentificeerd) jrl. 1860 en 1829, 2e gehalte,
gecontourneerd doosje met defectje
br. en diam ca. 5 cm, 75,4 gr.
[zkj]
0600-0808 - Zilverwerk
chatelaine met naaldenkoker, schaar en speldenkussen, de haak versierd met Heilige Barbara, mt. P. Schmitz Leeuwarden 1818, speldenkussen jrl. 1819, 2e gehalte,
l 46 cm, bruto 176 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
waarbij breinaaldenkoker, Empire mt. niet geïdentificeerd, tamboereernaald, breinaaldenschede mt. AS met driecijferig getal, niet geïdentificeerd en schaartje, voornamelijk 2e gehalte,
l max 24,5 cm, min 3,7 cm, 98,4 gr.
[zkj]
0600-0808 - Zilverwerk
ovaal gelobd model met gecontourneerde randen met gegraveerde versieringen staand op gezwart houten voet op pootjes, de pot met gebolde deksel met knop in bloemsteel met blad en eikeltjes, mt. C.J. Bruinings 1849-1902 Joure 1892, 2e gehalte,
defecten
h 20 cm, h11 cm, bruto 445 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
afgerond rechthoekig model met balustervormig versierd met geribde banden, gemerkt Sterling 925 en 32, 800/000, met bobeches
defectjes
h 19 cm, 273 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
riksja door man met voetfiets getrokken, mt. in karakters(niet geïdentificeerd) en 85 getekend, balustervormige stooier, mt. S. Blanckensee & Sons Ltd Birmingham 1902,
h 11 cm, l ca 20 cm, h 17 cm, 309 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
mt. niet geïdentificeerd, 1838, 2e gehalte,
l 15 cm, h 6 cm, bruto 639 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
ajour beugel met putti- en amorfiguren met draagketting en batikstoffen tas, jrl. 1917, twee beursjes met kralen versierde buidels, bewerkte tas met dubbele beugel, mt. H. Ament Joure 1846 stippelletter gravure UFD 1847 en buitenlands, poppengoed, maliënkoldertasje, 2e en 3e gehalte,
br. beugels 14,5 cm, 2x ca. 9 cm, 4,5 cm, bruto 342 gr.
[zkj]
0600-0808 - Zilverwerk
met haak, versierd met caritas voorstelling, de beugel rococo- vorm, bewerkt en met voorstelling van o.a. de vier evangelisten mt. haak en beugel Jan Rienstra 771-1852 Sneek, verso beugel stippelnaamgravure Geskes Hanses 1802, met zwart fluwelen vernieuwde tas, 2e gehalte,
br 16,5 cm, l beugel en haak ca. 20 cm, bruto 264 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
een lepel bekroond met caritas, mt. P. Rienstra Sneek 1822 de ander met hert mt. PC in ruit met hart, niet geïdentificeerd jrl. 1820, stippelgravure datum, theeschepje mt. Paulus Esink Amsterdam 1804, strooier met mt. J. van Wijk jr. Amsterdam 1847, 2e gehalte,
herstellingen
l max ca. 20 cm, min8 cm, 148 gr.
[4]
0600-0808 - Zilverwerk
rond model met gecontourneerde en versierde rand, mt. J.G. Meijer sr. 1828-1860 Amsterdam, en mt. H.W. van Riel 1854-1880 Arnhem/Schoonhoven/Amsterdam, 1e gehalte, beker met mt. lettergravure en eierdopje met naamgravering en belastingkeur, 2e gehalte,
beker met deukjes
h 6 cm, l 14 cm, 249 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
langwerpig model met ebbenhouten grepen en knop en scharnierende deksels, mt. J. Gloster ltd, Birmingham 1856, winkelier S. Spyer Amsterdam,
knop theepot defect, herstellingen, minieme deukjes
h 22 cm en h 14 cm, bruto 1158 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
Schuitvorming model op drie gebogen pootjes met schelpmotieven, pseudo keuren gemerkt, Den Haag, jl. x, grote keur, gearceerde I van inlands,
mogelijk samengesteld
11 x 23 cm
0600-0808 - Zilverwerk
mt. Christiaan Ketel 1726-1756 Amsterdam 1744, lossing belastingteken Bataafse tijd 1795-1806, herkeurteken 1807 gekroond O, belastingstempel gekroonde V grote en buitenlandse werken en grote oude werken 1814-1893, 2e gehalte keur op rand Franse tijd 1812-1813 en kantoorstempel nr. 11,
herstellingen
h 9 cm, br 14,5 cm, bruto 258,4 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
ajour met spitsboogmotieven, mt. Cornelis Snel Nieuwpoort jrl. H, J of K 1817/18/19, gemerkt kantooraanduiding en 2e gehalte,
h 5,5 cm, 55 ,4 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
vaasvormig model op vierkanten voet, guirlande versiering en ajourrand met parelmotieven, mt. Jan H. Middelhuysen Amsterdam 1795, gemerkt provinciale leeuw,
rand licht verbogen
h 9 cm, diam 15 cm, 355,8 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
Hollands glad steel uiteinde, ronde gehamerde diepe bak, mt. J.A. de Haas Amsterdam 1802, grote keur, belastingteken en bijltje gemerkt,
deukjes in bak
l 33 cm, 170 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
schuitvormig model met ajour rand, geribd hengsel, mt. J.H. Stellingwerf Amsterdam 1806, 2e gehalte,
h 14,5 cm, l 14 cm, 168 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
ovaal staand op vierbokkenpootjes, grepen in takvorm, terrinedeksel gegraveerd en knop in vorm van bloemetjes, mt. mogelijk Jan Bonket Amsterdam 1771,
h 4,2 cm, lm 5,8 cm, 44,6 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
op ovale voet, met duimstuk en snuiter, mt. Elizabeth Jones Londen 1794,
defectje
h. 11 cm, 250 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
rond model met kam, mt. J. Kamphuis Leiden 1762, 1e gehalte
367 gr.
[6]
0600-0808 - Zilverwerk
rond model met kam, mt. R. Helweg Amsterdam 1788, 1e gehalte,
913 gr.
[11]
0600-0808 - Zilverwerk
met licht gebogen opstaande rand met parelrand versierd, mt. H. Smits Amsterdam 1834, 1e gehalte,
deukjes
l 45,5 cm, br 34 cm, 1644 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
puntig ovaal model versierd met geribde randen en vaasvormige kaarsenhouders, mt. Jan Buysen Amsterdam 1808-1809, winkelier Diemont, met bobèches niet gemerkt en eikenhouten opbergcassette,
één kandelaar licht verbogen
h 28 cm, bruto 1821 gr.(voeten verzwaard)
[5]
0600-0808 - Zilverwerk
staand op vier tapstoelopende pootjes, naar buiten gebogen en met parelrand versierd, mt. Francois Simons Den Haag 1792, grote keur,
herstellingen
28 x 28 cm, h 5 cm, 1047,3 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
rond model, degecontourneerde rand met rocailles, centraal gegraveerd familiewapen, mt. Robert Calderwood 1727-1765, jaarletter en stadskeur verpoetst,
h 4 cm, diam, 40,5 cm, 2055 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
rechthoekig model versierd met familiewapen aan een zijde en rijk versierd lettermonogram aan de andere zijde, mt. Anthony de Rooy Amsterdam 1734, provinciale leeuw, belastingstempel gekroonde O 1807, onderzijde met toetsstreek,
onderzijde vastgezet
h 9,5 cm, 4,6 x 7,4 cm, 144 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
puntmodel met kam, mt. in ruit, onduidelijk, niet geïdentificeerd, keurkamer Rotterdam, 1817 en 1833( vijf lepels en zes vorken), 2e gehalte,
dentificeerd1817
conditie goed, gebruikssporen conform leeftijd en gebruik
1955 gr.
[36]
0600-0808 - Zilverwerk
model hartfilet, vierentwintig tafelcouverts en twaalf kleine couverts, Rudolf Helweg Amsterdam 1808/09, 1e gehalte, kleine couverts, 2e gehalte, met één mahoniehouten gefineerde cassette,
enkele tanden iets gebogen, conditie conform leeftijd en gebruik, één cassette met defect
circa 5200 gr.
[37]
0600-0808 - Zilverwerk
balustervormig model geheel versierd met bloem-, schelp- en netwerk motieven met gezwart houten greep, houten knopje op scharnierende deksel, mt. J. Verdoes Haarlem 1751, 1e gehalte Z1,
defecten(o.a. kleptuitdekseltje ontbreekt) en herstellingen(standring van latere datum)
h 14,5 cm, l 18 cm, bruto 266 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
ovaal bol model versierd met gegraveerd bandwerk, theepot met c-vormig zwart gelakt houten greep en dekselknop in vorm van zwaan, mt. J.H. Carststens & Q. G. Fridrich Amsterdam 1842, 1e gehalte,
deukjes
30 x 27 cm, br. 1254 gr.(voet verzwaard)
0600-0808 - Zilverwerk
met gegraveerd decor van vogels en eikenblad en de bovenrand met palmetrand, mt. Alexander Field. (deksel suikerpot en roomkan manco),
h 8 - 17,5 cm, l. 19 - 28 cm, 893,9 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
buidelvormig model met half bolvormige gehamerde deksel met ronde knop en gezwart houten gegolfde greep, alleen gestempeld met een I=inlands keur, 3e gehalte
deukjes, mat patina, deksel hersteld, mogelijk vervangen
h 25 cm, bruto 776 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
couverts mt. Huibert Alkers Amsterdam 1807, grote keur belastingstempels Koninkrijk Holland 1807 en Franse Tijd 1793-1813, een vork mt. Willem Langebeke Middelburg 1771 alle rond model met kam en met lettergravure GH achterzijde steel en Empire koffielepel, mt. Jean Jospeh Marnette Amsterdam Koninkrijk Holland 1809 2e gehalte,
herstellingen
623 gr.
[12]
0600-0808 - Zilverwerk
twee lepels gemerkt Amsterdam met meesterteken en drie vorken divers,
herstellingen
187 gr.
[zkj]
0600-0808 - Zilverwerk
rond model met kam, keuren aan de voorzijde, mt. Pieter Binkes Sneek 1876, 2e gehalte,
825 gr.
[24]
0600-0808 - Zilverwerk
bestaande uit theepot, suikermandje met hengsel, room-, en water- of melkkannetje, mt. C. van Baaren Schoonhoven 1884 en later, 2e gehalte,
h 15 cm, diam 13,5 cm, h 12 cm, h 6 cm, 746 gr.
[4]
0600-0808 - Zilverwerk
rechthoekig model met fraaie ajour lijst versierd met bloem- en bladmotieven bekroond met embleem waarop gegraveerde tekst en muzieknoten. De houten staander bekleed met origineel groen fluweel (deels versleten), 2e gehalte,
kleine herstellingen
75 x 65 cm
vergelijkbaar exemplaar zilversmid H. Matthews Birmingham(bijgevoegde documentatie)
0600-0808 - Zilverwerk
langwerpige tabaksdoos met afgeronde hoeken met deksel rand met duimgreep, montuur deksel en bodem zijn opgesoldeerd met filetranden, de deksel met gesneden parelmoer plaquette met een voorstelling van rustende herderin met amor en personificate van de liefde, gemerkt bijltje,
12 x 6 cm, bruto 143 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
kelkvormig model op gebold ronde bewerkte gehamerde voet, kelk met twee gegraveerde medaillons, bladguirlandes en acanthusbladversieringen, naammonogram graveringen OCS HAFLIO(?) 1801 en BFD in medaillons en ED en BCD, onderzijde voet monogrammen HBJHD en BC, rand en voet licht verguld, mt. Nils Petter Sunding Sundsvall, jrl Z2=1806,
rand iets vebogen en deukjes
diam 14,5 cm, h 21 cm, 303 gr.
Provenance: Collectie Professor Ingenieur D. A. A. Koolen.
0600-0808 - Zilverwerk
bloem-, tak- en bladvormig, op bloembladvormige voet en stam in bloemsteelvorm, geen keuren aangetroffen,
defectje, één bloemetje ontbreekt
h 6,9 cm, diam 3 cm, 23,6 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
taps toelopende koker met ketting versierd met fraaie bloem-, blad- en vogelversieringen, onderzijde onbewerkt en met puntig knopje, gemerkt 's-Hertogenbosch, mt. en jaarletter(onduidelijk), vruchtenvorkje en mes met zilveren bewerkte grepen bekroond met konijntje met ijzeren tanden resp. lemmet, vroeg 18e eeuw, geen keuren aangetroffen behalve belastingstempel gearceerde I, haak met initialen G.J.D., mt. Arnoldus van Essen 1735-1765 Groningen, foedraal tweemaal belastingstempel gearceerde I 1906-1953,
heft vork iets verschoven
l 17 cm, inclusief ketting en haak, 47 cm, l vork,14 cm. l mes 13,1 cm, bruto 157.2 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
balustervormig model met geribde hoeken, c-vormige oor bij aanzet versierd met gestileerde bladmotieven, mt. N.V. Zilverfabriek Voorschoten Voorschoten 1925, 2e gehalte,
deukjes
h 13,5 cm, h 10,5 cm, 635 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
strak achthoekig model, mt. Fa. J.M. van Kempen Voorschoten 1905, 2e gehalte,
l 7,5 cm, 67 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
model puntfilet, mt. Fa. J.M. van Kempen en Zonen Voorschoten 1919, 2e gehalte,
l 340 cm, 227 gr.
[zkj]
0600-0808 - Zilverwerk
strak model mt. Fa. Bonebakker Jzn. Amsterdam 1887 en winkeliermwerk, 1e gehalte, caketang, mt. Fa. J.M. van Kempen en Zonen Voorschoten 1907, 2e gehalte
335 gr.
0600-0808 - Zilverwerk
model rondfilet, mt. Fa. Bonebakker Jzn Amsterdam 1916 met winkeliersmerk Fa. Bonebakker Amsterdam, 1e gehalte,
468 gr.
[5]