Sluiten1951-2258 - Beeldwerk, vazen en ornamenten
Voor het bekijken van opticaprenten. Uitgevoerd met koperen scharnieren, stelknoppen en decoratie van bandintarsia. Te verstellen in hoogte.
h. 64 cm, b. 24 cm
1951-2258 - Beeldwerk, vazen en ornamenten
Betreffende nnam lijst met adressen van het Edel Mogende Collegie ter Admiraliteit resideerende binnen Amsterdam. Uitgegeven bij Petrus Schouten en Reinier Ottens. Gebonden in groen lederen band met goud getempeld wapen van de stad Amsterdam.
h. 13,5 cm, b. 8 cm
Gebonden in groen perkamenten band met gestempeld gouden stadswapen van Amsterdam.
h. 14,5 cm, b. 9 cm
Balustervormig met twee zilveren monturen. Het ene uiteinde met gekroond Amsterdams stadswapen geflankeerd door twee leeuwen. Het andere uiteinde met initialen voor 'Makelaars'
l. 13,1 cm
Balustervormig met twee zilveren monturen. Het ene uiteinde met gekroond Amsterdams stadswapen geflankeerd door twee leeuwen. Het andere uiteinde met initialen voor 'Makelaars'. Inscripties: 'Jan Jacob Rooseboom', en 'Ao 1822'. (geb. 1798, overl. 1877, Makelaar te Amsterdam va. 1822).
l. 12 cm
Mt. Abraham Bout werkzaam van 1819 tot 1849.
Handgekleurde papieren schaalplaat.
h. 4,5 cm, diam. 5,8 cm
Uitgevoerd met verschillende gegraveerde schalen en twee opklapbare vizieren.
l. 66 cm
Uitgevoerd met gegraveerde indeling en verzilverde urenring. De achterzijde met plaatsnamen met latitudes. Gesigneerd LTM = Ludovicus Theodorus Müller. Compleet met foedraal.
b. 5 cm, l. 5 cm
Staande op messing driepoot.
l. 44 cm, diam. 7 cm, h. 32 cm
John Urings 1738-1772
De tubus uitgevoerd in gezwart ivoor. De messing screw-barrel gesigneerd 'Culpeper Fecit'. Deze is te gebruiken als held held microscoop met gezwart gedraaid ivoren handvat. Het geheel kan geplaatst worden op messing uitklapbare voet met messing stam. Compleet met acht objectieven in ivoren houders, preparaten. Geheel in foedraal bekleed met haaienhuid. (spiegel aanzet gebroken).
h. 24 cm
Uitgevoerd met gegraveerde schaalplaat op deksel, onderzijde met gegraveerde verzilverde messing kalender schijf met verbinding naar het kompas om de latitude in te stellen. Binnenzijde met nocturlabium. (maanschijfje manco).
l. 8 cm, b. 7 cm
De kaart uitgevoerd acht kardinaalpunten en fleur de lys voor het Noorden.
diam. 13 cm, h. 13 cm
Uitgevoerd met messing beslag, hartvormige slotplaat, twee grepen. Geheel staande op bolpoten.
h. 10 cm, b. 20 cm, d. 12 cm
Schede uitgevoerd met zilveren monturen.
l. 14 cm
Uitgevoerd met gegraveerde schaalplaat, vogel gnomon en onderzijde voorzien van tabel met plaatsnamen en latitudes. Geplaatst in met bruin velours omtrokken standaard.
l. 7,2 cm, b. 6,5 cm
Uitgevoerd met papieren schaalplaat met fleur de lys aanduiding van het Noorden. Compleet met deksel. NB. een vergelijkbaar exemplaar is door Charles Darwin gebruikt gedurende zijn expeditie op HMS Beagle (1831-1836).
h. 5,5 cm, diam. 8,5 cm
Uitgevoerd met gesneden florale decoratie in reliëf. Zilveren monturen.
diam. 8 cm, h. 3,5 cm
Uitgevoerd met decoratie van oorlogs trofeën, muziekinstrumenten en bloemenmand. Met zilveren montuur.
h. 18 cm, diam. 9 cm
Uitgevoerd met gegraveerde decoratie van paarden en koetsen. (deksel met restauratie).
l. 16,5 cm, b. 5 cm
Uitgevoerd met gegraveerde voorstelling van 'Aenhouding van Prinses van Oranje' en op achterzijde familiewapen.
l. 11,5 cm, b. 7,5 cm
Uitgevoerd in leren band, met diverse gravures.
h. 21 cm, b. 17,5 cm
'Vrees. Gods. Gebot. Wagt. Op. U. Lot.' , hierbij een paar schaatsen 19e eeuw.
h. 97 x b. 125 x d. 63 cm.
Uitgevoerd met gestoken figuur van geit.
l. 32 cm, b. 12 cm, h. 19,5 cm
Met vele gravures: plaaten en kaarten
h. 21,5 cm
[21]
met zes melodieën. (kast met beschadigingen).
h. x b. x d. 14 x 35 x 18 cm.
Allen voorzien van 14 kt. gouden monteringen, gedecoreerd met gravé. De stopjes aanwezig. Eén flacon met scheur in het montuur. De bijbel, het Nieuwe Testament, met fluwelen kaft en goud op snee
Two crystal perfume bottles and a Bible, 19th century. All equipped with 14 k. gold mounts, decorated with engraving. The stops are present. One bottle with crack in the frame. The Bible, the New Testament, with velvet cover and gold edges
Voorstellende Romeinse naakte vrouwen, een geplaatst op marmeren sokkel.
h. 26 - 27 cm
Two bronze female figures
Uitgevoerd met verschillende soorten ingelegde mineralen en pietra dura techniek ingelegde bloem. (kleine chips).
h. 39 cm
Geplaats op ronde bronzen voet.
h. 59 cm
Uitgevoerd met micro mozaïek scenes van beroemde gebouwen uit Rome. De zijden serpentine gebogen. (rand met chipje).
l. 16 cm, b. 12 cm
Elk uitgevoerd met drie gepatineerde gevleugelde leeuwen welke een vergulde ring met opstaande rand dragen. Geheel op vergulde tripartite voet.
h. 22 cm, diam. 16 cm
Christie's South Kensington, Furniture & Decorative Objects, 17 JUly 2007, lot 268
Pair of French gilt and patinated bronze tarre stands; mid 19 century
Uitgevoerd met voorstelling op het Sint Pietersplein. De zijkanten met florale cloisonne decoratie. Staande op bolpoten. Binnenzijde met adres: G. Roggheggiani, Roma.
h. 5 cm, b. 9 cm, d. 8 cm
Uitgevoerd met ingelegde mineralen w.o. malachiet en rozenkwarts.
h. 39 cm
Uitgevoerd met saterkop en uitgestoken arm met toorts.
h. 32 cm, d. 45 cm
Demi lune vormig met centraal zwart gepatineerde buste voorstellende Julius Caesar geflankeerd door vuurvergulde inktpotten, compleet met glazen binnenpotten.
h. 19,5 cm, b. 28 cm
Sotheby's Amsterdam, European Collections including the collections of Bertolt Brecht and Gerhart Hauptmann, 27 september 2006, lot 351
Patinated and gilt bronze and green marble inkstand, empire style
Uitgevoerd met deels verguld zilveren monturen. Geplaatst op malachiet basis.
h. 13,5 - 14 cm
Uitgevoerd met schelpornament. Crème geschilderd met vergulde accenten.
h. 52 cm, b. 34 cm
Uitgevoerd met gespiegelde figuren van Amor, beide een applique dragend. Staande op zuil. (vuil).
h. 66 cm
In verguld houten lijst.
h. 26 cm, b. 20 cm. Incl. lijst h. 36 cm, b. 31 cm
Uitgevoerd met schildering van druivenranken, op vergulde klauwpoten. Geheel op rood gemarmerde voet.
h. 40 cm, b. 24,5 cm, d. 24,5 cm
Uitgevoerd met vergulde decoratie op wit fond met voorstellingen van vos en ooievaar uit de fabels van Jean de la Fontaine.
h. 10 cm, b. 32 cm, d. 20,5 cm
Uitgevoerd met ronde koperen binnenbak, staande op lierornament met maanvormige voet.
h. 78 cm, diam. 57 cm
Sotheby's London Olympia, Furniture: Antiques for the Modern Home, 27 septmeber 2006, lot 124
A Jardiniere, French, circa 1820
Uitgevoerd met gecanneleerde stam, staande op schijfvoet met decoratie van bloemen.
h. 28 cm
de schildpad fineer stam met boulle marketerie.
h. 45 cm.
Sotheby's, Amsterdam, European Collections: Paintings, Ceramics, Glass, Furniture and other Works of Art, 17 september 2007, lot170 Sothebys, property of a member of the princely house of Saxe - Meiningen, 31 october 2005, lot 732
Pair of gilt bronze and tortoise shell four light candelabra, Napoleon III, 19th century
Uitgevoerd in liggende pose. Geplaatst op bronzen voet.
h. 16,5 cm, b. 29 cm
Christie's South Kensington, Furniture & Decorative Objects, 24 July 2007, lot 227
Pair of Regency bronze models of recumbant lions; early 19th century
De vatting van de stolpvormige brander wordt gedragen door drie gestileerde panters. De deksel met wederkerig partoon van gaatjes, bekroond door rozet met ananas. Geheel staande op ronde getrapte voet met fijn gecisileerde decoratie.
h. 24 cm, diam. 11 cm
Compleet met origineel zinken interieur met vakverdeling. Staande op vier gestoken houten poten met verzonken wielen.
h. 52 cm, b. 73 cm, d. 58 cm