Sluiten1951-2258 - Beeldwerk, vazen en ornamenten
Uitgevoerd met decoratie van mand met druiven, pioenrozen en passiebloemen. Ingelijst.
h. 96 cm, b. 21 cm. Met lijst h. 112 cm, b. 36 cm
1951-2258 - Beeldwerk, vazen en ornamenten
de wandplaat in de vorm van accanthus blad, de kandelaars gedragen door adelaar koppen.
h. 17,5 cm, diam. 28 cm
Sotheby's Amsterdam, Fine European Furniture and Clocks, 16 april 2007, lot 231.
A pair of Gilt Bronze Three-Light Wall Appliques - Russian, Early 19th Century
in beneden wettelijk gehalte gouden montuur, de achterzijde met gevlochten haar (glas vervangen voor kunststof).
bruto 21,8 gr., h. 7 x 5 cm
Below legal gold alloy pendant, early 19th century. The front with miniature portrait of a gentleman, the back with braided hair (glass back replaced by plastic)
In beneden wettelijk gehalte gouden montuur, de achterzijde met blauw glas.
bruto 38,9 gr., h. 8 x b. 6 cm
Below legal gold alloy pendant, early 19th century. The front with miniature portrait of a lady with flower wreath in her hair, lace collar and necklace with Wedgwood jasperware pendant. The back with blue glass.
Voorstellende buste van nobele heer met onderscheiding ridder in de orde van het gulden vlies.
h. 9 cm
Uitgevoerd met fraai gestileerde vogelkoppen, acanthusbladeren, lauwerkransen en vogelklauwen. Geheel staande op wit marmeren voet.
h. 31 cm
Sotheby's, Amsterdam, Fine European furniture and clocks, 16 april 2007, lot 234
A Pair Of Gilt Bronze Three-Light Candelabra 'En Gout Etrusque'. Baltic
Cannelures ingelegd met messing, op ronde messing ring. Geheel staande op octogonale voet met messing profielen.
h. 126 cm
Sotheby's Amsterdam, Fine European Furniture & Decorations, 11 april 2006, lot 185
A pair of Russian mahogany and brass mounted columns.
Uitgevoerd met decoratie van draperieën, eikenbladeren en vaas met flambeaux. Geëlektrificeerd.
h. 49 cm, b. 35 cm d. 22,5 cm
Sotheby's London, Fine Furniture & Decorative Arts, 13 January 2009, lot 136
[6]
A Set Of Six Louis XVI Gilt-Bronze Three Branch Wall Lights Early 20th Century
Uitgevoerd met decoratie van in elkaar verstrengelde bladeren en rozetten. Geëlektrificeerd.
h. 67 cm, b. 24,5 cm
Met afneembare appliques en te gebruiken als eenlichts kandelaars.
h. 47 cm
Uitgevoerd met geciseleerd patroon van ruiten, palmetten, en bloemen. Staande op schijfvoet, losse bobèches.
h. 28 cm
A Pair Of Engraved And Gilt Bronze Candlesticks, In The Restauration Style
Uitgevoerd met bronzen vergulde monteringen.
h. 32 cm, totaal h. 49 cm
Uitgevoerd met ajour zaagwerk met decoratie van acanthusbladeren. Staande op vier poten. De zijkant met gegraveerde inscriptie 'Ecclesia S Petri Itterbeek'. Hierbij een paar koperen eenlichts wandkandelaars, 18e/19e eeuw.
h. 25 cm, b. 38 cm, d. 35 cm
Christie's Amsterdam, European Noble and Private Collections, 24-25 June 2008, lot 223
A Flemish Brass Bookstand
Hierbij een tinnen snavelkan.
h. 23 - 24 cm
Uitgevoerd met gegraveerde florale decoratie. Onderzijde met gegraveerde naam A Rutten. Binnenzijde vertind. Geheel staande op vier poten.
h. 18 cm, b. 14 cm, d. 10 cm
Uitgevoerd in staande pose met militair uniform. Geheel staande op kantige zuil met aan de voorzijde gelauwerd P. (Józef Antoni vorst Poniatowski was een Pools generaal, maarschalk van Frankrijk en nationale held)
h. 14 cm
Staande op golven en geflanked door een adelaar en een pauw.
h. 29 cm.
Sothebys, Milan, 10th of july, 2007, lot 230.
carved alabaster neoclassical group
Uitgevoerd met opklapbare zonnering en gradenboog. Kompas met verzilverde schaalplaat en deels geblauwde naald. Kistje met twee waterpassen.
h. 3 cm, b. 11,5 cm, d. 11,5 cm
Uitgevoerd met geblauwd stalen loop en haan, deels floraal gegraveerd. Houten gevlamde kolf met zilveren plaquette.
l. 22 cm, l. incl. bajonet 31 cm
Uitgevoerd met houten heft en messing gevest met adelaar. De kling geëtst met drie Maltezer kruizen, ''V: Pandus', figuur van jager en gesigneerd: 'Manberger Fourbisseur a Francfourt. Met samengevoegde roggenhuid schede van een Wakizhasi.
l. 52 cm
Voorstellende Herkules en Lichas staande bij zuil en leeuwentroffee aan de voeten.
h. 20 cm, b. 12,5 cm
Uitgevoerd met gegoten wapen en gravering van adelaar. Op de kwarten van de rand initialen: M A D H. Achterzijde met tingietersmerk.
diam. 17,5 cm
Uitgevoerd met ijzeren banden, handvaten, nagels en slotplaat. Voorzijde gedateerd Anno 1640. Op eikenhouten basement, geheel groen gelakt.
h. 33 cm, b. 50 cm, d. 34 cm. Incl. basment h. 47 cm.
Bestaande uit paar miniatuur kastanjevazen, paar zoutvaten op voet, brandewijnkom, theebus, zalvingsset op blad en inktpot op schotel.
h. 3 - 15,5 cm
[10]
Uitgevoerd met paar gespiegelde zwart gepatineerde bronzen figuren met vuurverguld bronzen applique. Geheel staande op porfier kolom met brons vergulde lauwerkrans.
h. 33,5 cm, b. 19 cm
Uitgevoerd met gemamerde Portor decoratie. (beschadigingen).
h. 105 cm, diam. 26,5 cm
Christie's Amsterdam, Property from the Collection of the Princely House of Liechtenstein, 1 April 2008, lot 400
o.a. malachiet en lapis lazuli.
diam. 8 cm
Christie's South Kensington, Style & Spirit, Selected Furniture, Works of Art, Decorative Objects, Rugs & Carpets, 25 September 2007, lot 460
[19]
Group of 19 specimen and mineral spheres
Uitgevoerd met verguld bronzen monturen in Louis XVI stijl.
h. 48 cm, incl. montering 82 cm.
De appliques geplaatst op gestoken bustes en geplaatst op consoles met decoratie van leeuwenmaskers, acanthusblad en guirlandes. (twee armen en guirlande fragmenten afgebroken, maar aanwezig en compleet).
h. 95 cm
[4 + zkj]
A pair of wall lights in Louis XVI style, partly gilt and partly ebonised, the female busts each supporting a pair of light arms.
Uitgevoerd in marqueterie in vruchtenhout voorstellende staand skelet met Rijksappel en tulp. In ebbenhouten robbellijst.
h. 23,5 cm, b. 16 cm incl. lijst h. 37 cm, b. 29 cm
Vervaardigd ter gelegenheid van de uitreiking van de Nationale orde van het Legioen van Eer (Ordre national de la Légion d'Honneur) aan Géneral Jean-Baptiste Kléber op 22 Februari 1799. Uitgevoerd met getrapt hardstenen zuil met drie zilveren sculpturen, personificaties van overwinning, oorlog- en vrede en welvaart en handel. Voorop een plaquette met inscriptie. Jean-Baptiste Kléber (1753-1800), Generaal gedurende de Franse Revolutionaire oorlogen.
h. 29 cm, b. 23 cm, d. 15 cm
Voorheen olielampen, geëlektrificeerd. De zuilen met vuurvergulde bronzen lauwerkrans en palmetten. Compleet met zwart zijden lampenkappen.
h. 52,5 cm, incl. kap 76 cm
Uitgevoerd met groen gelakte metalen kap, bekroond door adelaar. (opnieuw geëlektrificeerd).
h. 55 cm
Sotheby's Amsterdam, European Collections: Paintings, Ceramics, Glass, Furniture and other Works of Art, 17 September 2007, lot 684
A bronze bouilotte lamp, Empire style, 19th/20th century
Staande op zwart gelakte metalen voet.
h. 32 cm, b. 48 cm
Uitgevoerd met schelpornamenten, granaatappels en acanthusbladeren. Vergulding op groen font.
h. 150 cm, b. 18 cm
Uitgevoerd met centraal geplaatst figuur onder baldakijn, geflankeerd door acanthusbladeren en bloemen.
h. 46 cm, b. 80 cm
Uitgevoerd met acht pedalen. De klankkast met schilderingen van muzikanten. Gesigneerd: 'Sebastian Erard's, Patent no. 2432, 18 Great Marlborough Street, London and Maker to H.R.H. The Princess Charlotte of Wales, To His Most Christian Majesty The King of France and H. J. Mothe, the Emperor of all the Russians. (beschadigingen aan de kast, in te restaureren conditie).
h. 170 cm, b. 83 cm
Christie's Amsterdam, Twenty Rooms: The private collection of the late Mrs Elias-Vaes, 27-29 April 2010, lot 985
A Parcel-Gilt, Ebonised, Giltwood And Gilt-Gesso Harp By Sebastian Erard (1752-1831), London
Uitgevoerd met figuur van gevleugelde vrouw met opgeheven armen. Op haar hoofd een kaarsenhouder geflankeerd door twee appliqués met gevleugelde leeuwen. Geheel staande op ronde voet met decoratie van palmeten.
h. 43 cm, b. 23 cm
Sotheby's London, Important Continental Furniture, 6 December 2006, lot 108
A Gilt-Bronze and Bronze Candelabrum Part Restauration, circa 1825
Uitgevoerd met fijn gedraaide spijlen staande op voet met parelrand.
h. 34 cm, b. 38 cm, diam. 25 cm
Uitgevoerd met voorstelling van de personificatie van de Liefde in markiesvorm. Bekroond door strikornament.
h. 66 cm, b. 98 cm
Uitgevoerd met ronde staf en knoppen, staande op gietijzeren voet met losse binnenbak.
h. 59 cm
Christie's South Kensington, Furniture & Decorative Objects, 17 Juli 2007, lot 18
A Victorian brass umbrella stand; last quarter 19th century
Het octogonale blad ingelegd benen vlakken, omringd door floraal gegraveerd benen inlegwerk en vier benen gegraveerde medaillons met landschappen. Staande op poot met benen inlegwerk, tevens met gegraveerd benen medaillons van dierfiguren.
h. 51 cm, b. 36 cm, d. 36 cm
Christie's South Kensington, Furniture & Decorative Objects, 17 July 2007, lot 213
Anglo Indian rosewood and ivory inlaid miniature chess table, 20th century
Voorstellende jongeman met eenlichts applique in de vorm van hoorn.
h. 197 cm
Sotheby's Amsterdam, Property of a Princely Family and Other Aristocratic Estates, 19 December 2006, lot 207
An Italian polychrome painted blackamoor lampstand
Uitgevoerd met gemarmerde en vergulde decoratie.
h. 42 cm, b. 36 cm, d. 29 cm
Voorstellende man- en vrouwfiguur in Maniëristische stijl met o.a. bandwerk, vruchten en mascaron.
h. 79 cm
Uitgevoerd met opengewerkte spiraal waarboven Korintisch kapiteel. Staande op vierkante voet met aan die zijden bladeren applique.
h. 155 cm, b. 30 cm, d. 30 cm
Sotheby's London, Important Continental Furniture, 3 July 2007, lot 178
A Pair of Indo-Portugese Hardwood Torchères; 19th Century
Spiegelglas in geslepen halvemaan vorm, omlijst door een gestoken draak. Tevens als wandspiegel te gebruiken.
h. 68 cm, b. 40 cm