Sluiten6400-6578 - Schilderijen, aquarellen en tekeningen
Portret van Henriette Vroesen (1636-1657)
paneel, gesign. l.b., gedateerd 1656, paneel gebarsten, 75 x 61 cm.
oil on panel
6400-6578 - Schilderijen, aquarellen en tekeningen
Portret van een dame
doek, 72 x 59 cm.
Portret of a young lady, half-lenght, in a gold embroidered red velvet dress and white chemise
Portret van een Italiaanse man
paneel, 62 x 50 cm.
Stalinterieur met man / Vrouw met emmers water en koperen bak
tweemaal paneel, 24 x 30 cm.
Portret van een dame / portret van een heer
tweemaal doek, herk. Christie's Amsterdam, 16 april 2007, lot nr. 213, 58 x 50 cm.
A Portrait of an Elegant Lady, wearing a Blue Dress And Coral Jewellry; A Portrait Of A Distinguished Gentleman, Waering A Black Coat With White Collar, signed Hausman 1830 and 1800, oil on canvas
Heilige Catherina
doek, 60 x 46 cm.
De kennismaking
doek, gesign. l.o., 80 x 125 cm.
Met brief van Jozef Israels
Paar portretten
twee pastels, 48 x 40 cm.
Bloemen bij een vaas
maroufle, afmeting lijst 105 x 105 cm.
Portret van een heer
maroufle, verso stempel atelierveiling, ongesign., 13 x 8 cm.
Herkomst: collectie Willem Hoogendijk, Utrecht
oil on canvas laid down on panel, unsigned
Schip in nood op ruwe zee
gesigneerd 'D. Bockhoven' (rechtsonder) olieverf op paneel, 32,5x37 cm (met lijst 46x51 cm)
Figuren bij huizen, in de verte de St. Bavokerk, Haarlem
paneel, 26,5 x 32,5 cm.
Schepen op een meer voor een dorp
board, gesign. l.o., 30 x 47 cm.
Paar rivierlandschappen met herders en vee
tweemaal doek, ongesign., herkomst: Sotheby's Amsterdam, 3 juli 2007, lot nr. 452, 33 x 41 cm.
A pair of river landscapes with drovers and their animals
'Paysage au soleil couchant avec mare'
paneel, gesign. r.o., 17 x 24 cm. herkomst: veiling Hotel Drouot, 18/4/1932, Kunsthandel Martinus Liernur, 1938
Portret van een heer
doek, 58 x 53 cm.
French School, 18th century; a portrait of a nobleman, bust lenght, wearing a grey coat with a red waist coat, oil on canvas
Portret van mevrouw M. Lynen (1869)
paneel, gesigneerd, 145 x 90 cm.
A Portrait of Mme M. Lynen, standing three quarter lenght, wearing a black velvet dress; Joseph Henri Franç van Lerius (1823-1876), provenance: Sotheby's Amsterdam, 16 april 2007
Figuren op een zonnige dag in het Kurpark, Badenweiler
doek, gesign. l.o., 80 x 60 cm.
Botter UK 48 op zee
doek, gesign. r.o., 30 x 40 cm.
Moederkat spelend met haar kittens
olieverf op papier op paneel, lijst beschadigd, gesign. r.o., 28 x 34 cm.
Figuren bij het stadhuis, Den Haag
inkt en aquarel, initialen CS linksonder, 30 x 23 cm.
Stilleven met buste, kan en fles
doek, 13 x 11,5 cm.
French school, 18th century, oil on canvas
Figuren op het Damrak, Amsterdam
doek, gesign. l.o., 50 x 70 cm.
'Beek in overijssel'
board, gesign. l.o., 31 x 58 cm.
Twee jongens op een stenen bruggetje spelend met een hagedis, Capri
doek, gesign. r.o., niet ingelijst, kleine beschadigingen aan doek, 33 x 52 cm.
Two boys playing with a lizard, oil on canvas, unframed, signed lower right, small damages to the canvas, 33 x 52 cm.
Uniforms of the Imperial Russian Army (Rovinskii) 1-7, 9-12, 15-16, 18, 20, 22-24, 26, 28-30, 32-33, 35, 37-38, 45, 51, 64, 65, 68) 35 aquatint plates, 31 with hand-colouring, by Kolpakov, Paul and Levachez, from the series of 73, published St Petersburg, 1815-20, of the second edition with corrections to the captions, with margins, no.1 trimmed to plate-mark, and one additional hand-coloured plate, some spotting and dust-soiling, loose in 20th-century cloth box (35)
[box]
Provenance: Alexandre Sementchenkoff Collection; Christie's, London, 22 October 1987, lot 544., Christies's London, 28 November 2007, lot nr. 105
Portret van Alexander I
doek, 72 x 58 cm.
Russian School, 19th century; portrait of Alexander I
A folder comprising: Collection de vingt-quatre portraits de la Famille Impériale, Peint par H. Bennev qui a obtenu de Sa Majesté l'Empreur la permission de faire graver ces Portraits. A St Pétersbourgh, chez M. Saint-Florent, Librairie; A Moscou, chez M. Rosenthrauch, au Magasin Cosmétique
Provenance: Sotheby's Amsterdam, sale 30 October 2007, lot nr. 328
Het schoonmaken van de vangst
paneel, gesign. l.o., 35 x 45 cm.
Petrus
paneel (barst en verfverlies), 40 x 34 cm.
Gezicht op de Montelbaanstoren aan de Oude Schans, Amsterdam
paneel, gesign. r.o., verso vermelding ex. collectie Jacob Dooijewaard, 20 x 34 cm.
Christus getoond aan het volk
doek, beschadigingen, 30 x 23 cm.
Italian school, 17th century, oil on canvas
Vissersvrouwen op het strand van Katwijk bij het uitladen van de vangst
doek, gesign. l.o., 46 x 38 cm.
Stilleven met bloemen en fruit
doek, 48 x 56 cm.
Vrouw bij een spinnewiel voor een raam
doek, gesign. l.o., 56 x 46 cm.
'Nina'
paneel, gesign. r.b., 1899, 30 x 25 cm.
oil on board, signed higher right, 1899
Man in zijn studeerkamer aan een tafel
paneel, gesign. l.o., 1853, 38 x 30 cm.
Gezicht op de Krom Boomsloot, ca. 1906
doek, ongesign., tentoonstelling: Willem Witsen - stemmingen, Dordrechts Museum 17/08 - 16/11 2003, 80 x 100 cm.
Bloemstilleven
doek, gesign. l.o., 55 x 35 cm.
oil on canvas, signed lower left
Badende vrouwen in een meertje tussen bomen
doek, 30 x 40 cm.
Landschap bij Leiden
paneel, gesign. r.o., 36 x 47 cm.
Gezicht op de Amstel met de Magere Brug. litt.: Laanstra, cat. nr. O/83-1
doek, gesign. r.o., 80 x 100 cm.
Interieur met een klavecimbel (1916)
doek, gesign. l.o., provenance: collection Ariane Dandois, her sale Sotheby's New York, 26 october 2007, 50 x 60 cm.
Interior with a harpsichord, oil on canvas, signed lower left
Huizen in de sneeuw, Amsterdam
doek, gesign. r.o., 38 x 26 cm.
Eenden aan de waterkant
board, gesign. l.o., 18 x 24 cm.
Twee studies van mannen, met annotatie Toedeng-hoed
houtskool en pastel, gesign. l.o., 1938, 28 x 30 cm.
Literature:
- Hofker, S. & Gianni Orsini, Willem Hofker [1902-1981], Uitgeverij de Kunst, 2013, illustrated on p. 206, plate 306, as: 'Studie 2 mannenkoppen'.
- Carpenter, B., Willem Hofker, Schilder van / Painter of Bali, Pictures Publishers, 1993, mentioned on p. 203 as I-26, 'Twee mannenkoppen, studie. Tekening.' / 'Two men's portraits, study. Drawing.'
Exhibited: Arti et Amicitiae, Amsterdam, 'Tentoonstelling van werk uit Java en Bali', 29 June - 21 July 1946, no. 26.
We would like to thank Gianni Orsini for his help in cataloguing the current lot.
drawing with two studies of men, pastel, signed lower left, 1938
Uitgestrekt polderlandschap
doek, gesign. l.o., 60 x 100 cm.
Gezicht op Ouderkerk aan de Amstel
houtskool en potlood, gesign. l.o., 1952, 35 x 54 cm.
Literature: Carpenter, B., Willem Hofker, Schilder van / Painter of Bali, Pictures Publishers, 1993, mentioned on p. 206 as no. 653, 'Ouderkerk aan de Amstel. Tekening.' / 'Ouderkerk on the Amstel River. Drawing.'