Sluiten6400-6578 - Schilderijen, aquarellen en tekeningen
'Op de Wildenborgh'. Dit werk is geschilderd in de tuin van buitenplaats De Wildenborch tussen Lochem en Vorden.
doek, gesign. l.o., 1956, 33 x 42 cm.
Literature: Carpenter, B., Willem Hofker, Schilder van / Painter of Bali, Pictures Publishers, 1993, mentioned on p. 206 as no. 694, 'Tuin van kasteel De Wildenborgh. September 1956.' / 'Wildenborgh Castle, gardens. September 1956.'
We would like to thank Gianni Orsini for his help in cataloguing the current lot.
oil on canvas, signed lower left, 1956
6400-6578 - Schilderijen, aquarellen en tekeningen
'Schreierstoren Anno 1482, Amsterdam'
potlood, gesign.r.o., 1958, 53 x 36 cm.
Literature references:
- Carpenter, B., Willem Hofker, Schilder van / Painter of Bali, Pictures Publishers, 1993, mentioned on p. 208 as no. 868, 'Schreierstoren. 1958, Tekening.' / 'The Schreierstoren. 1958, drawing.'
- Koot, T., Willem Hofker, Amsterdam, wat een stad!, Nijgh & Van Ditmar, 1981, on pp. 60-61, an almost identical drawing of the Schreierstoren, dated 1978, is described and illustrated.
- Koot, T., Willem Hofker, Langs de Amsterdamse Grachten..., Nijgh & Van Ditmar, 1973, on pp. 16-17, a comparable drawing of the Schreierstoren, depicted from a different angle, dated 1968, is described and illustrated.
Huis in boslandschap
doek, gesign. r.o. (signatuur aangezet), 42 x 58 cm.
house between trees, oil on canvas, signed lower right (signature retouched)
Landschap
maroufle, ongesigneerd, 40 x 30 cm.
Herkomst: collectie Willem Hoogendijk, Utrecht
'Montelbaen-Amsterdam'
potlood, gesign. l.o., 1958, 53 x 35,5 cm.
Literature references:
- Carpenter, B., Willem Hofker, Schilder van / Painter of Bali, Pictures Publishers, 1993, mentioned on p. 208 as no. 867, 'Montelbaanstoren. 1958, Tekening.' / 'The Montelbaanstoren. 1958, drawing.'
- Koot, T., Willem Hofker, Amsterdam, wat een stad!, Nijgh & Van Ditmar, 1981, on pp. 92-93, a comparable drawing of the Montelbaanstoren, depicted from a different angle, dated 1961, is described and illustrated.
- Koot, T., Willem Hofker, Langs de Amsterdamse Grachten..., Nijgh & Van Ditmar, 1973, on pp. 18-19, a comparable drawing of the Montelbaanstoren, depicted from a different angle (1955, ref. Carpenter 1993, p. 208, no. 851), is described and illustrated.
Portret van een heer
houtskool, pastel en gouache, gesign. l.o., '35, 50 x 38 cm.
Portrait of a gentleman, drawing
Het huis met de gevelsteen 'De Vergulden Eenhoorn'. Deze boerderij uit 1702 ligt aan de Ringdijk in Amsterdam.
krijt en aquarel, gesign. r.o., 1936, litt.: Catalogus Martin Monnickendam, p. 848, 37 x 25 cm.
Dorp in Bretagne
aquarel, gesign. r.o., 1927, kleine beschadigingen aan het papier, herkomst: familie van de kunstenaar, 66 x 97 cm.
'Ile de Houat'
board, gesign. l.o., 1938, 38 x 47 cm.
'Im Wald'
houtskool, gesign. l.o., 54 x 49 cm.
attributed to Max Liebermann (1847-1935), charcoal, signed lower left
Bloemstilleven
doek, gesign. r.o., 1949, 50 x 70 cm.
Duinpan met vogels bij een stroompje
maroufle, gesign. r.o., 35 x 53 cm.
The boyar's audience / The boyar's wedding feast
twee handgekleurde prints, 47 x 75 cm.
After Konstantin Egorovich Makovsky, (1839-1915); A Boyar's Wedding Feast and The Boyar's Audience, a pair, two handcoloured prints, with inscription coloured by W.W. Hall and one with copyright stamp from 1885
Kustgezicht bij Etretat
paneel, 27 x 20 cm.
French school, circa 1900
Een vrouw, naaiend aan een tafel
maroufle, 26 x 32 cm.
Stilleven atelier
doek, gesign. r.o., 75 x 63 cm.
Zittend naakt
pastel, gemonogrameerd r.o., 46 x 46 cm.
attibuted to Theo van Rysselberghe (1862-1926)
Bloesembomen in een voortuin
doek, gesign. l.o., 62 x 94 cm.
Wandelaars, vissers en koeherders bij de ophaalbrug over een kasteelgracht
paneel, gesign. l.o., 1791, 36 x 54 cm.
Figuren bij een viskar voor een winkel in de Jodenbuurt, Amsterdam
board, gesign. r.o., 20,5 x 15,5 cm.
Buurpraatje, Jodenbuurt, Amsterdam
board, gesign. r.o., 18,5 x 14,5 cm.
Figuren bij een marktkraam, Amsterdam
board, gesign. r.o., 14 x 14,5 cm.
Paar landschappen
olieverf op doek, 50 x 60 cm.
Italian school, 18th century, oil on canvas
Amaryllis
doek, gesign. l.o., verso signatuur en titel, 80 x 68 cm.
Landschap met molen
paneel, gesign. r.o., 36 x 52 cm.
Vier mannen, Indonesië
doek, niet ingelijst, 70 x 60 cm.
Gezicht op de Oudeschans met de Montelbaanstoren
doek, gesign. r.o., 50 x 70 cm.
Winters landschap met een schuur bij de Loosdrechtse Plassen
doek, gesign. r.o., 35 x 40 cm.
Boerderij in de sneeuw
paneel, gesign. l.o., 1876, 44 x 29 cm., lijst beschadigd
farmhouse in the snow, oil on panel, signed, 1876, frame damaged
Landachap
doek, gesign. l.o., 95 x 65 cm.
Arabisch steegje
aquarel, ongesigneerd, 65 x 50 cm.
Haven van Ibiza
aquarel en gouache, gesign. l.o., 50 x 56 cm.
Twee figuren
doek, ongesigneerd, herk.: ex. collectie Kramer, Den Haag, veiling Mak van Waay, 1 mei 1973, lot 1059, 85 x 70 cm.
Mijnwerker
paneel, gesign r.o., 24 x 24 cm. tentoonstelling: Uit de collectie Hoogendijk (schilderijen, tekeningen en grafiek). 'Van Roelofs tot Van der Zweep.' Tentoonstelling Centraal Museum, Utrecht Projectkamer 1, 19 maart t/m 16 mei 2005
Drukke straat in Amsterdam
doek,kleine beschadigingen aan de verf, gesign. l.o., 45 x 33 cm.
Landschap Gros-Rouvres
doek, gesign. r.o., verso titel en datering 1939, 60 x 74 cm.
Vrouw op een marktplein
Schaaltje met pruimen
paneel, gesign. r.b., '45, 19,5 x 23,5 cm.
Landschap met figuren bij een brug
paneel, 33 x 41 cm.
Landschap met veld en boom, Engeland. Dit werk was een geschenk van Hare Majesteit de Koningin in april 1945 als blijk van waardering aan Jules Kockelkoren, naar aanleiding van een artikel van zijn hand, 'Uit de Schilderswereld' in het orgaan der Stoottroepen 'Strijdend Nederland.
doek, gesigneerd rechtsonder W, 1943, op het spieraam bevindt zich de stempel van de leverancier van Wilhelmina's Engelse schildersmaterialen, 20 x 25,5 cm.
Herkomst: direct verkregen van de kunstenares door de familie van de huidige eigenaar.
'Maria Frederica kapt. W. Swart, 1819'
paneel, 50 x 63 cm.
Amsterdams stadsgezicht
doek, gesign. r.o., 30 x 40 cm.
Balinese legend
watercolour, signed lower right, 36,5 x 24,5 cm.
Portret van de dochter van de kunstenaar
board, gesign. r.b., '47, 60 x 50 cm.
Rustende herder en vee
paneel, ongesign., 26 x 33 cm.
Gezicht op huizen in de sneeuw, Amsterdam
Fruit in een schaal
aquarel, gesign. l.b., 1960, herk. Christie's Amsterdam, 2 september 1997, 47 x 53 cm.
Loosdrecht in de winter
doek, gesign. r.o., 43 x 55 cm.