Sluiten7500-7544 - Spiegels en lampen
met adelaar en dennenappel
h. 106, diam. 160 cm
7500-7544 - Spiegels en lampen
met acanthusbladeren en zittende bronzen bacchische putto
diam. 92, h. 130 cm
Christie's London, 21 March 2002, lot 95, Christie's London, Le Mobilier Francais du XIX Siecle: A Private Collection, 16 November 2017, lot 582
De gecontourneerde kap met gestoken wapen, met voorstelling van medallion gedragen door leeuw en eenhoorn
diam. 50, h. 184 cm
met in de kap afbeelding van Bacchus met eikenkrans
h. 215, br. 53 cm
met kristallen prisma's, pegels en bobèches
diam. 77, h. 143 cm
diam. 51, h. 56 cm
met o.a. lauwerkrans, medallion, strikwerk, guirlandes en rozet
h. 124, br. 48 cm
Vogel op gebladerde tak
br. 41, h. 39 cm
Centraal schildering op doek van bloemenmand met vogels. Daarboven guirlande in reliëf. Hierbij twee bijpassende zijpanelen.
h. 217 cm, b. 30 - 117 cm
met o.a. blad- en bloemmotieven en voluten
h. 105, br. 52 cm
diam. 45, h. 80 cm
met gestoken kuif
h. 77, br. 38 cm
Uitgevoerd met gestoken getorste zuilen, opengewerkt raamwerk.
console h. 78 cm, spiegl h. 223 cm, b. 93 cm
Sotheby's New York, Ariane Dandois: European Furniture, Paintings & Asian Art, 25 October 2007, lot 169
A Karl XIV John neo-gothic mahogany console and mirror; Stockholm, circa 1830
Uitgevoerd met acanthusbladeren en gesatineerde en geslepen glazen kappen.
h. 55 cm
Christie's South Kensington, Style & Spirit Sale, 25 September 2007, lot nr. 706.
Pair of French gilt bronze and frosted glass lanterns; late 19th century
Uitgevoerd met twee verdiepingen met opengewerkte koepels. Tussen de armen strengen met geslepen kristallen in markies en druppel vorm. Compleet professioneel geëlektrificeerd.
h. 175 cm, diam. 120 cm
Sotheby's Sale Amsterdam, Property from Aristocratic Families, 30 Oct. 2007, The property from a European Noble Family.
Cut-crystal and brass fifteen-light chandelier, Vienna 18th century.
Uitgevoerd met verguld bronzen montuur met decoratie van lauwerkrans en drie ramskoppen.
h. 97 cm, diam. 47 cm
A gilt bronze and clear glass lantern - Louis XVI style,
Uitgevoerd met vijf beglaasde zijden met gebogen top, waarvan een zijde een deur. Compleet met 3-lichts armatuur.
h. 68 cm, diam. 40 cm
Christie's King Street, Furniture and Carpets, including two private collections, 24 January 2008, lot 286
Pair of French gilt-brass lanterns; early 19th century
met blad-, bloemranken en acanthusbladeren
diam. 160 cm
Uitgevoerd met geslepen kristallen en drie fittingen.
h. 34 cm, diam. 37 cm
Pair of ceiling mounted crystal beads lights.
Uitgevoerd met strengen glas geslepen kristallen, het frame met decoratie van guirlandes, halfronde roosters, urnen en ramskoppen. Geëlektrificeerd.
h. 150 cm, diam. 100 cm
Christie's, Interior Sale, 29 april 2008
Gilt-Brass and Glass Bead Chandelier; mid 20th century
Uitgevoerd met glas geslepen kleurstenen en drie kettingen.
h. 130 cm, diam. 50 cm
Het vergulde armatuur met drie kaarsenappliques waartussen kettingen met sterornamenten, groen glazen vonkenvanger.
h. 59 cm, diam. 26 cm
Uitgevoerd met decoratie van acanthusblad en cannelures op de stijlen, vier-lichts applique.
h. 72 cm ex ketting
Gilt-brass four light lantern; 20th century
Uitgevoerd met met kettingen en trekmechanisme.
h. 85 cm
Pair of Eastern brass lanterns
Uitgevoerd met ajour gezaagde top, voet en raamwerkjes. Boven de grotere ramen, stroken met gekleurd glas. Met negen geëlektrificeerde lichtpunten.
h. 170 cm, b. 54 cm, d. 54 cm
Sotheby's Paris, Mobilier, Orfevrerie et Tableaux Anciens provenant de l'ancienne collection de Madame Antenor Patino, 22 September 2010, lot 35
A large Morocco Lantern
Uitgevoerd decoratie van rozetten, een compleet met vijf melkglazen kappen, een met missende melkglazen kap
h. 70 cm, diam. 97 cm
Christie's South Kensington, Furniture & Decorative Objects, 24 July 2007, Lot 187
Pair of Englisch lacquered brass electroliers; mid 20th century
Uitgevoerd met decoratie van rozetten en vernikkelde kaphouders. Hierbij zes melkglazen kappen.
h. 57 cm, diam. 54 cm
Uitgevoerd met decoratie van acanthusbladeren en rozetten, de armaturen uitgevoerd in chroom. Elk op te hangen met kettingen en koperen ophangoog met bal.
diam. 103 cm, h. 164 cm
Christie's South Kensington, Furniture & Decorative Objects, 24 July 2007.
Large Pair of Englisch lacquered brass chandeliers; mid 20th century
Uitgevoerd decoratie van rozetten, elk compleet met vijf melkglazen kappen.
h. 70 cm, diam. 97 cm
Christie's South Kensington, Furniture & Decorative Objects, 24 July 2007, Lot 188
Pair of Englisch lacquered brass chandeliers; mid 20th
Uitgevoerd met gebogen zijden en decoratie van acanthusblad en cannelures. Compleet met een lichts applique, op te hangen aan kettingen.
h. 59 cm, diam. 29 cm
Christie's South Kensington, Style & Spirit, 25 September 2007, lot 705
Pair of French gilt bronze Hall lanterns, mid 19 century
Uitgevoerd met achttien armen rondom geperforeerde rand en bodem. Met wit/blauw glazen strengen met kralen. Hangende aan kettingen. Hierbij drie eenlichts wandappliques in dezelfde stijl
h. 110 cm diam. 106 cm wandappliques h. 40 cm
[4]
UItgevoerd met vuurverguld bronzen monturen.
h. 206 cm, b. 112 cm
Empire mahogany psyche mirror, applied with mounts of gilt-bronze.
Uitgevoerd met decoratie van palmetten en bloklijst. (Spiegel uit twee delen, een deel gebroken).
h. 287 cm, b. 122 cm, d. 38 cm
Sotheby's New York, Ariane Dandois: European Furniture, Paintings & Asian Art, 26 October 2007, lot nr. 550.
A German neoclassical mahogany console and pier mirror; circa 1830
Uitgevoerd met florale decoratie. Gemerkt op de rand.
h.100 cm
Uitgevoerd met getordeerde kap en gestileerde decoratie.
h. 112 cm
met gestoken draperieën
h. 116 en br. 62 cm
Geheel ingelegd met Khatamkari techniek in geometrische patronen. De spiegel met twee zijspiegels, geheel staande op meubel met vitrinegedeeltes en jardinière. Met wit marmeren plateau's.
h. 320 cm, b. 206 cm, d. 39 cm
A Syrian Dresser.
De lijst uitgevoerd met vaas- en krulornamenten. (beschadigingen).
h. 134 cm, b. 64 cm
A Baltic parcel gilt and cream painted mirror neoclassical, circa 1800
met zes gebrandschilderde vensters
diam. 50, h. 144 cm
7700-7726 - Klokken, pendules en barometers
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op bel. Uurwerkkast wordt gedragen door twee staande Farao's, geflankeerd door twee palmeten en bekroond door ornament met zwanen en bloemen. Compleet met slinger.
h. 43 cm, b. 22 cm, d. 8,5 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand - en slagwerk op bel. Verzilverde messing wijzerplaat met maanstand en datum. (samengesteld).
h. 48 cm, b. 28 cm, d. 19 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk, geplaatst in uurwerk kast geflankeerd door figuren van vrouw en cupido, bekroond door fontein in de vorm van dolfijn. Wit emaille wijzerplaat met Romeinse cijfers. (wijzers- en bel manco, wijzerplaat beschadigd bij opwindgat, vuil).
h. 47 cm, b. 41 cm, b. 15 cm
Stiennon Paris, wz. 1812-1825
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op bel, achterplatine gesigneerd Lesieur. Wit email wijzerplaat met Romeinse cijfers voor de uren en Arabische cijfers voor de kwartieren, gesigneerd Lesieur a Paris, fijn gezaagde wijzers. Uurwerk geplaatst in deels gepatineerde uurwerkkast met gedrapeerde doek en front met boeken. Geflankeerd door staande lezende dame en pilaar met armilaarsfeer. Geheel geplaatst op groen marmeren basis met vier verguld bronzen poten. (buitenste ring van armilaarsfeer gebroken).
h. 35 cm, b. 29,5 cm, d. 12 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op bel. Geplaatst in architectonische vruchtenhouten kast met albasten zuilen, koperen appliques, spiegelachterwand en florale decoratie in het vloertje. Geheel bekroond door vaasornament. Wijzerplaat met koperen mechaniek van Amor die pijl smeed op aambeeld, omringd door email cijferring met Arabische cijfers. (cijferring beschadigd, bel los).
h. 46 cm, b. 26 cm, d. 12 cm
Christie's Amsterdam, European Noble and Private Collections, sale 2811, 24-25 June 2008, lot 24
An Austrian gilt-brass mounted, walnut, fruitwood, albaster and pen-engraved automation mantel clock, J Straub, Wien, first quarter 19th century
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op bel. De kast met figuur van Romeinse krijger met lans en schild. Geheel staande op geornamenteerde poten.
h. 71 cm, b. 44,5 cm, d. 20 cm
Sotheby's London, Fine Furniture and Clocks, Including Property from Two Noble English Collections, 10 September 2007, lot 21
Ormolu sculptural mantel clock, French circa 1820
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op bel. De kast met figuur van Paris met oorlogstrofeeën. In de fries een reliëf met voorstelling van de Trojaanse oorlog. Hierbij een ovale glazen stolp.
h. 50 cm, b. 35 cm, d. 11 cm
Volgens familie overlevering uit het bezit van Koningin Sophie (1818-1877).
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op bel. De kast met florale marqueterie, bekroond door metalen sculptuur. Verzilverde wijzerplaat, slinger.
h. 68 cm, b. 27 cm, d. 15 cm