Sluiten7700-7726 - Klokken, pendules en barometers
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel. Wit emaille wijzerplaat met Romeinse cijfers, fijn geciseleerde koperen vergulde lunet. Geheel geplaatst in zwart gepatineerde metalen kast met koperen ophangoog. (wijzerplaat beschadigd).
diam. 38 cm
7700-7726 - Klokken, pendules en barometers
Snekuurwerk met spillegang, slagwerk op bel. Geschilderde wijzerplaat met signatuur C. Spiegelhalter, Whitechapel Rd. Aanduiding van dag, Strike/Silence mechanisme. De kast met messing vensters, handvat en geheel staande op vier messing poten.
h. 45 cm, b. 28 cm, d. 20 cm
met beschilderde wijzerplaat en aanduiding van uren en minuten. In eikenhouten kast met opengewerkte staart. Op de gebogen kap drie verguld en gestoken houten beelden. Met één messing gewicht
h. 96 cm
met beschilderde wijzerplaat, verguld loden ornamenten en aanduiding van uren, minuten en wekker. Met drie koperen gewichten
h. 40 cm
de kast rustend op een met druivenranken geornamenteerde voet geflanked door twee figuren en bekroond met een vuur schaal. (wijzers en slinger manco)
h. 53 cm.
Sotheby's, Amsterdam, European Collections including the collections of Bertolt Brecht and Gerhart Hauptmann.
An Austrian Louis XVI parcel gift sculptural mantel clock, circa 1880
Acht daags uurwerk met slagwerk op bel. Wit geschilderde wijzerplaat met aanduiding van datum, seconden en maanstand. Compleet met slinger en een gewicht.
h. 220 cm, b. 57 cm, d. 24 cm
Uurwerk met gaand en slagwerk aangedreven door slinger en twee gewichten. Messing gegraveerde wijzerplaat met seconden aanduiding en datum. Compleet met slinger, twee gewichten en opwindkruk.
h. 207 cm, b. 43 cm, d. 22 cm
Uurwerk met gaand- en slagwerk op bel, aangedreven door slinger en twee gewichten. Deels verzilverde messing gegraveerde wijzerplaat met aanduiding van dag, datum, maanstand en seconden aanduiding. De kast met drie gestoken beelden. Compleet met slinger, twee gewichten en opwindkruk.
h. 270 cm, b. 45 cm, d. 23 cm
Uurwerk met gaand- en slagwerk op bel, speelwerk met twaalf melodieën. Messing gegraveerde wijzerplaat met aanduiding van dag- datum , maand, seconden aanduiding. In de toog aanduiding van 1 t/m 12 voor instellen melodie. Onder de wijzerplaat register met melodie namen. De kast met drie gestoken houten beelden. Compleet met slinger, drie gewichten en opwindkruk.
h. 304 cm, b. 73 cm, d. 37 cm
met emaille wijzerplaat, latoenkoperen omlijsting en -slinger en twee gietijzeren gewichten. Adres Clétiez à Moulins
h. 139 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel, gemerkt Japy Freres & co. Wit emaille Wijzerplaat met adres Crosnier a Paris. Uurwerk geplaatst tussen twee zuilen en bekroond door bloemenmand. Compleet met twee sierurnen.
h. 36 cm en h 47 cm
Uitgevoerd met gaand en slagwerk op twee bellen. Het uurwerk geplaatst tussen vier houten zuiltjes. Geschilderde wijzerplaat met twee boven elkaar geplaatste koperen wijzers. Oker geschilderde florale decoratie op rood rond. Geheel houten kast met alliantiewapen in de toog. Bekroond door figuur van Atlas, geplaatst op de bellen. Houten katrollen, twee gewichten en slinger.
h. 88 cm
Uitgevoerd met verre églomisé schaalplaat gesigneerd Soleil Opticien, Paris. In verguld houten omlijsting.
h. 97 cm, b. 65 cm
A Restauration Parcel-Gilt and Reverse-Glass Painted Lozenge Shaped Barometer Soleil Opticien, Paris, Second Quarter 19th Century-
Uitgevoerd met tinnen gegraveerde schaalplaten, kwikbuis en thermometer met notenolie. Kast met gebroken timpaan met vaasornament.
h. 126 cm, b. 25 cm
Uitgevoerd met gegraveerde messing schaalplaten. De kast met gebroken timpaan en vaasornament.
l. 110 cm, b. 18 cm
Uurwerk met slagwerk op bel, meekrab geschilderde kast. Geschilderde wijzerplaat met landschap in de toog. Rondom de cijferring vier latoen koperen appliques met beeltenis van de personificatie van de vier jaargetijden.
h. 126 cm
Uitgevoerd met slagwerk op bel, eikenhouten kast. Geschilderde wijzerplaat met scene van landschap met molen. Compleet met gewicht en metalen beelden.
h. 127 cm
Uurwerk met slagwerk op bel. Tinnen wijzerplaat, wekkerschijf en twee koperen wijzers. Gezaagde en gegraveerde fret met leeuwen en gekroond schild. Compleet met twee gewichten en slinger.
h. 39 cm
met beschilderde wijzerplaat, beschilderde panelen en latoenkoperen cijferring en -hoekstukken, voorstellend een allegorie op de oogst. In eikenhouten kast, met op de dubbele kap drie messing bollen. Met drie koperen gewichten
h. 159 cm
8000-8072 - Antieke en klassieke grote meubelen
met spiegelachterwand. De ruiten uitgevoerd met facetgeslepen rand. In de plint twee laden.
h. 190, br. 250 cm
(enkele kleine defecten)
h. 184, ieder paneel br. 46 cm
met wit marmeren blad en twee deuren. Het geheel versierd met marqueterie en bieswerk
br. 80, h. 85, d. 46 cm
met twee uitschuifbladen, de poten verbonden door doorlopende regels.
100 x 83, h. 77 cm; ieder uitschuifblad br. 42 cm
Herkomst: Collectie Sam Segal, Amsterdam.
met marmeren blad. In het gebombeerde front vier laden met vuurgeguld bronzen beslag. Gestempeld L. Boudin JME
br. 131, h. 87, d. 66 cm
Leonard Boudin (ca. 1735-1807)
gedragen door verguld gestoken houten leeuwen. Met marmeren blad en spiegelachterwand. Gesigneerd op bovenstijl en achterwand, Jacob. Tevens met brandmerk van gekroond monogram LPN, voor Koning Louis Philippe van Frankrijk, Château de Neuilly.
br. 114, h. 95, d. 57 cm
Jacob, 1813-1825. François Honoré Georges Jacob-Desmalter 1770-1841
met marmeren blad. In het front drie laden met messing beslag
br. 130, h. 81, d. 61 cm
Beglaasde deuren met panelen, afgeronde hoeken. Staande op opengewerkte plint.
h. 198 cm, b. 103 cm, d. 35,5 cm
Sotheby's Paris, Private Manor House in Eure et Loire Banque Hottinguer, rue de Provence Private Parisian Hotel Particulier, 26 april 2007, lot 151
A Mahogany and Mahogany Veneered Bookshelf; Mid 19th Century
Uitgevoerd met schootlade met aan weerszijde vier laden. Het blad voorzien van zwart lederen inleg met vergulde rand. Aan de kopse zijden twee uittrekbladen. Geheel staande op vier gecanneleerde poten. Verguld koperen monturen.
h. 78,5 cm, l. 159,5 cm, d. 80 cm
Sotheby's Paris, Private Manor House in Eure et Loire Banque Hottinguer, rue de Provence Private Parisian Hotel Particulier, 26 April 2007, lot 289
A Mahogany and Mahogany Veneered Desk, In The Louis XVI Style, 19th Century
met wit marmeren blad en opzet. De opzet met kantelbare ovale spiegel en twee laatjes. Het geheel versierd met vuurverguld bronzen ornamenten, waaronder zwanenkoppen en -klauwpoten
br. 103, h. 168, d. 48 cm
met Gotische briefpanelen. Op slofpoten. Geen slot, reconstructies
br. 85, h. 64, d. 46 cm
met groen marmeren blad, lade en uittrekbladen. Het geheel versierd met verguld bronzen ornamenten (samengesteld)
br. 125, h. 90, d. 57 cm
De ladenfronten en zijdes uitgevoerd met opgelegde ruitvorm omkadert door koperen biezen. De bovenzijde met getrapte top. Staande op taps aflopende poten. (aanpassingen, restauraties).
h. 86,5 cm, b. 86 cm, d. 47 cm
Sotheby's Amsterdam, Fine European Furniture & Decorations, 11 april 2006, lot 184. For a related early 19th century commode see: 'Russian Furniture. The Golden Age 1780-1840, A. Cheneviere' 2001.
A pair of Russion karelian birch, mahogany and brass banden dèmi-lune commodes, 19th century
Uitgevoerd met getrapt bovenblad waarop ovale spiegel tussen twee kolommen. Onder het blad een ensemble van vijf laden. Geheel staande op tapse poten.
h. 163 cm, b. 101,5 cm, d. 54 cm
Sotheby's New York, Ariane Dandois: European Furniture, Paintings and Asian Art, 25 october 2007, lot 306
A Russian neoclassical ormolu and brass-mounted mahogany coiffuse; circa 1820
Uitgevoerd met twee zuilen, fries met lade, wit marmeren blad. Verguld bronzen monturen. Spiegel in achterwand.
h. 90 cm, b. 116 cm, d. 49 cm
Charles-Joseph Lemarchand 1759-1826, Master in 1789
Sotheby's Amsterdam, Crowns and Coronets 2006, 31 October 2006, lot 532
A gilt bronze mounted mahogany console table, stamped C. Lemarchand, Empire, first quarter 19th century
met natuurstenen blad en tussenblad. Op drie groen gelakte holgebogen poten met gestoken adelaarskoppen en -klauwpoten
diam. 90, h. 73 cm
Uitgevoerd met marqueterie van vazen, draperieën en bloemmanden in vakwerk. Verguld koperen beslag en monturen. Granieten blad. Geheel staande op vier taps aflopende poten.
h. 84 cm, b. 109 cm, d. 47 cm
Christie's South Kensington, European Furniture, Works of Art & Carpets. The Property of a Lady, 27 March 2007, lot 438
A Swedisch Gilt-Metal Mounted Mahogany Rosewood and Marquetry Commode, last quarter 19th century
Uitgevoerd met drie laden en klep waarachter interieur met laden, vakken en afsluitbaar kastje.
h. 123 cm, b. 110 cm, d. 50 cm
op gedraaide kolompoot met gestoken viersprant en vier gedraaide poten. Met vier tussenbladen
br. 97, h. 78 en d. 124 cm; ieder blad br. 49 cm
op balustervormige kolompoot met viersprant. Met één tussenblad
diam. 138, h. 77 cm; tussenblad br. 66 cm
De bovenkast met lade en twee deuren, waarachter een interieur. De onderkast met drie laden. Op vijf -door regels verbonden- deels getorste poten. Het geheel rijkelijk versierd met marqueterie
br. 112, h. 166, d. 50 cm
De gecontourneerde kap met snijstukken, waaronder twee deuren met ruiten in vakwerk. De dubbelgebogen onderkast met drie laden. De overhoekse zijden met deur. Op balklauwpoten
br. 158, h. 216, d. 46 cm
in twee verdelingen. De bovenkast met rechte kap, waaronder twee deuren. De onderkast met vijf laden en openslaande schrijfklep, waarachter een interieur
br. 112, h. 196, d. 53 cm
de poten verbonden door regels
117 x 74, h. 75 cm
op drie holgebogen poten met gestoken ramskoppen
diam. 101, h. 75 cm
met snijwerk, naam: IAHN Merting en datum: Anno 1722. Geen sleutel
br. 134, h. 84,, d. 70 cm
De gecontourneerde kap met snijstuk, waaronder deur met ruiten in vakwerk
br. 110, h. 109, d. 33 cm
met smeedijzeren schoren en siernagels
174 x 66, h. 76 cm
met marmeren blad. In het front drie laden en drie deuren. De geribde slofpoten op zwart gelakt houten voet
br. 192, h. 100, d. 60 cm
: Martijn de Vries / Maastricht