Sluiten8300-8342 - Antieke en klassieke kleine meubelen
met grijs marmeren blad en uittrekblad. Op gedraaide kolompoot met gestoken driesprant en klauwpootjes
diam. 36, h. 77 cm
8300-8342 - Antieke en klassieke kleine meubelen
Uitgevoerd met vierkant bovenblad waaronder lade. Staande op slanke gebogen poten samenkomend in kruis, messing wielen. Geheel ingelegd met koperen banden.
h. 85 cm, b. 47 cm, d. 47 cm
Sotheby's Sale AM 1072, 7 april 2009, lot nr. 293
A pair of russian brass mounted and mahogany square-shaped queridon tables, 19th century
op ondertafel. Met twee deuren en twee laden. Het geheel versierd met leeuwenmaskers, ebbenhouten inlegwerk en halve Ionische zuilen
br. 67, h. 124, d. 35 cm
met backgammon-, schaak- en roulette speelvelden. Het geheel versierd met marqueterie
78 x 78, h. 75 cm
met drie ronde bladen. Op driesprant
diam. 54, h. 104 cm
Het ronde blad uitgevoerd met gesegmenteerd walnoten fineer, een lade. Staande op drie sabelpoten waartussen driehoekig plateau.
h. 77 cm, diam. 49 cm
Sotheby's Amsterdam, European Collections including the Collections of Bertolt Brecht and Gerhart Hauptmann, 27 september 2006, lot 192
Austrian walnut occasional table, Biedermeier, circa 1830
de gecontourneerde kap met snijstuk, waaronder één deur met ruiten in vakwerk (reconstructies)
br. 100, h. 99, d. 22 cm
met brèche d'alep marmeren blad en bronzen kariatiden. Op balklauwpoten (krassen, latje ontbreekt)
br. 70, h. 87, d. 40 cm
met ajour hekwerk en gedraaide knoppen en -stijlen
br. 50, h. 104, d. 32 cm
Uitgevoerd met ebbenhouten lijstwerk. Onder het blad een lade, staande op twee gebogen poten. Geheel op concaaf gebogen voet.
h. 89 cm, b. 104 cm, d. 48 cm
Sotheby's Amsterdam, Crowns and Coronets 2006, 1 november 2006, lot 731
A probably Russian Birch console table, Empire, circa 1815
Uitgevoerd met langwerpige zinken binnenbak gedragen door twee zuilen waartussen deels geëboniseerde houten traliewerk in drie patronen.
h. 87,5 cm, b. 113,5 cm, d. 16,5 cm
Sotheby's New York, Ariane Dandois: European Furniture, Paintings & Asian Art, 26 October 2007, lot 552
A Austrian pair of neoclassical fruitwood and ebonized jardiniéres
Uitgevoerd met messing monturen, schildjes en geribde panelen. Onder het blad een lade. Geheel op slanke taps weglopende poten.
h. 73 cm, diam. 59 cm
Christie's South Kensington, European Furniture, Works of Art & Carpets, 27 March 2007, lot 429
A North European Mahogany And Brass Mounted Circular Occasional Table, late 19th century
Rond opklapbaar blad op driespant voet.
h. 74 cm, diam. 130 cm
Christie's South Kensington, Furniture & Decorative Objects, 24 July 2007, lot 50
Burr ash breakfast table, Biedermeier style, late 20th century
met gecontourneerd blad. Het orgelgebogen front met twee laden. Op balklauwpoten. Geen sleutels
br. 78, h. 73, d. 45 cm
Kolom met verguld bronzen monturen staande op driespant. Compleet met granieten blad.
h. 83 cm, diam. 40 cm
Sotheby's Amsterdam, Crowns and Coronets 2006, 1 november 2006, lot 908
A North German mahogany guéridon table Biedermeier, 19th century
met marqueterie van stermotieven en bieswerk. Op kantige kolompoot met driespant
64 x 64, h. 72 cm
Deels uitgevoerd met florale marqueterie. De schrijfklep met groen leer ingelegd, opstand met klep en indeling. Zijdeur waarachter een indeling van vier laden. Geheel staande op vier poten met verzonken koperen wielen.
h. 84 cm, b. 58 cm, d. 56 cm
Christie's South Kensington, Furniture & Decorative Objects, 24 July 2007, lot 114
Mid Victorian burr walnut and marquetry Davenport; mid 19 century
Uitgevoerd met vier met leer beklede treden, stok met messing bal ornament. Geheel staande op messing wielen.
h. 168 cm, b. 51 cm.
Christie's South Kensington London, Furniture and Decorative Objects, 24 July 2007.
Set of yew wood library steps; early 20th century
De tafel uitgevoerd met lade waarboven een uitklapbaar blad ingelegd met leer. De opstand met twee deuren met gaaswerk, interieur met plank en drie kleine laden.
h. 114 cm, b. 84 cm, d. 40 cm d. uitgeklapt 58 cm
Sotheby's Amsterdam, Fine European Furniture and Clocks, 16 april 2007.
A small mahogany writing desk In Louis XVI style, 19th century.
met marmeren blad. In het gebogen front twee laden Het geheel versierd met verguld bronzen beslag
br. 51, h. 75, d. 38 cm
Uitgevoerd met verguld koperen monturen. Blad met twee laden, de korte zijden gedragen door twee lieren.
h. 57 cm, b. 120 cm, d. 68 cm
An Austrian mahogany end support coffee table with Lyra ornaments, Biedermeier, 19th century.
Onder het blad twee laden met schildvormige geëboniseerde sleutelentrees. Staande op gecanneleerde zuil.
h. 80 cm, b. 56 cm, d. 47 cm
Sotheby's Amsterdam, European Collections including the collections of Bertolt Brecht and Gerhart Hauptmann, 28 september 2006, lot 736
A German birchwood work table, Biedermeier, circa 1830
Uitgevoerd met klep waaronder interieur met vakken en wegklapbare kandelaar en speldenkussen, spiegel. Geheel staande op vier kolompoten met verguld koperen monturen.
h. 75 cm, b. 54 cm, d. 37 cm
Coiffeuse pour homme "J. Sanson"
Uitgevoerd met twee laden en kuipvormige lade, tussen de poten een verdieping met horizontale spijlen.
h. 77 cm, b. 55 cm, d. 37 cm
Bovenblad wordt gedragen door S vormige steunen, geheel staande op voet. (beschadigingen)
h. 81 cm, b. 66 cm, d. 36 cm
Sotheby's Amsterdam, Property of a Princely Family and Other Aristocratic Estates, 19 December 2006, lot 87.
A pair of South German mahogany console tables; empire 19th century
Uitgevoerd met deur waarachter interieur met twee planken waarvan een marmer.
h. 74 cm, diam. 41 cm
Uitgevoerd met koperen profielen. Front met lade en klep waarachter interieur met zes laden. De top met koperen galerij met vier koperen pinakels. Geheel staande op dunne taps aflopende poten, verguld bronzen sloffen.
h. 110 cm, b. 63 cm, d. 36 cm
Sotheby's Amsterdam, European Collections: Paintings, Ceramics, Glass, Furniture and other Works of Art, 18 september 2007, lot 1110
A German mahogany veneered ladies' writing cabinet, circa 1800
Uitgevoerd met decoratie van gekruiste pijlen en zuilen, geplaatst tussen twee ringen.
h. 53 cm, diam. 51 cm
Christie's South Kensington, Furniture & Decorative Objects, 17 Juli 2007, lot 257
Pair of brass occasional tables; 20th century
Uitgevoerd met parqueterie inleg op de ladenfronten en zijkanten. Elk met wit marmeren blad. Staande op slanke poten.
h. 82 cm, b. 56 cm, d. 36 cm
Christie's South Kensington, Furniture & Decorative Objects, 24 juli 2007, lot 100;
A pair of Italian Tulipwood bedside chests, early 20th century.
Uitgevoerd met gespiegeld opendraaiende deuren met messing traliewerk waarachter interieur met plank. Boven de deur een lade. Met wit/grijs marmeren blad.
h. 78 cm, b. 68 cm, d. 23 cm
Pair of Regency style white painted and parcel-gilt side cabinet; 1900
Uitgevoerd met koperen banden. Onderstel met slanke sabelpoten waartussen plateau. Interieur met een glazen plank.
h. 103 cm, b. 48 cm, d. 44 cm
Sotheby's The Chanter's House Sale - The Property of Lord Coleridge and a Coleridge Family Trust, together with the Property of Lord and Lady Norton removed from Fillongley Hall, Warwickshire, 24 October 2006, lot 194
A mahogany and brass octagonal display cabinet, late 19th century
Uitgevoerd met vier haken en halfopen ellipsvormige standaard voor paraplu's, zinken bak.
h. 165 cm, b. 59 cm, d. 23 cm
Christie's South Kensington, Furniture & Decorative Objects, 24 july 2007, lot 203
Early Victorian mahogany hall stand; mid 19th century
Uitgevoerd met drie etages en lade. Balustervormige slanke poten, staande op koperen zwenkwielen.
h. 121 cm, b. 54 cm, d. 44 cm
Sotheby's London Olympia, Fine Furniture: The 19th Century Interior, 11 october 2006, lot 52
A Whatnot, William IV; circa 1830
met deurtje en twee laden
br. 63, h. 104, d. 18 cm
Onderstel uitgevoerd in vernikkeld staal met verguld bronzen appliques en stretcher. Groen marmeren bovenblad met messing krasse bandomlijsting.
h. 50 cm, b. 101 cm, d. 46 cm
het gebogen front met één deur, waarop chinoiserie lakwerk, deels in reliëf
br. 60, h. 92, d. 41 cm
Uitgevoerd met geometrische ingelegde patronen en gedraaide spijlen waaronder wegklapbare panelen.
h. 76 cm, b. 66 cm
Christie's South Kensington, Furniture & Decorative Objects, 18 December 2007, lot 18
A pair of Damascus hardwood occasional tables, first half 20th century.
Uitgevoerd met openslaande bovenzijde, wegschuivende spiegel, vier laden en pottenkastje. Geheel staande op vier tapse poten.
h. 88,5 cm, b. 58 cm, d. 55,5 cm
Christie's Amsterdam, "Twenty Rooms: The Private Collection of the late Mrs. Elias-Vaes, 27-29 April 2010, lot 972.
A Dutch Mahogany Toilet Table Pot Cupboard Circa 1800-
br. 85, h. 44 en d. 35 cm
8600-8644 - Antieke en klassieke stoelen en banken
De kopse kant uitgevoerd met gestoken decoratie van bloem. Groen/geel zijde bekleding met patroon van lauwerkransen en bijen.
h. 94,5 cm, b. 66 cm, d. 67 cm
Pair of mahogany and silk upholstered armchairs, Empire, circa. 1820
met op de armleggers in relief gestoken liggende leeuwenkoppen. Mogelijk Brugge. Beide armstoelen met gedraaide regels en -stijlen en velours stoffering.
Herkomst: Collectie Sam Segal, Amsterdam.
met zwart robbellijstwerk en rode velours stoffering
Uitgevoerd met verguld bronzen monturen van zwanen, rozetten, leeuwenpoten en Mercurius masker in de rugleuning. Drop in seat met witte stoffeerderskatoen.
h. 84 cm
Sotheby's Amsterdam, European Collections including the collections of Bertolt Brecht and Gerhart Hauptmann, 28 september 2006, lot 970
A pair of mahogany gilt bronze mounted chairs and gondole; empire circa 1820
De losse zittingen met rode velours stoffering en messing siernagels
[11]
Uitgevoerd met gecanneleerde poten en rozetten. Gestoffeerd met roze katoenen bekleding met rode biezen.
h. 92 cm, b. 67 cm
Sotheby's European Collections: Paintings, Ceramics, Glass, Furniture and other Works of Art, 18 september 2007, lot 1150
White painted bergère; last quarter 18th century
Het ronddraaiende zitgedeelte met zwart leren kussen uitgevoerd met harpornament in de rugleuning, geplaatst op onderstel met houten rolgeleiders, geheel staande op vier faux bamboe poten.
h. 84 cm, b. 54 cm
Sotheby's Paris, Private Manor House in Eure et Loire Banque Hottinguer, rue de Provence, Private Parisian Hotel Particulier (Furniture, Works of Art, Paintings, Prints and Books), 26 april 2007, lot 290
A mahogany Louis Philippe circular deskchair, circa 1830.
Uitgevoerd met wit/bruine katoenen stoffering met decor van figuren in florale setting.
h. 90 cm
Sotheby's Amsterdam, European Collections including the collections of Bertolt Brecht and Gerhart Hauptmann, 27 september 2007, lot 478
Pair of white painted bergeres; Louis XVI style