Sluiten8600-8644 - Antieke en klassieke stoelen en banken
Uitgevoerd met decoratie van gestoken palmetten op de poten en rugleuning. De losse zitting bekleed met gekleurde gestreepte velours in bloem dessin.
h. 86 cm, b. 61 cm, d. 56 cm
Sotheby's New York, Ariane Dandois: European Furniture, Paintings & Asian Art, 26 October 2007, lot 496
A Russian Neoclassical Fruitwood Armchair circa 1830.
8600-8644 - Antieke en klassieke stoelen en banken
met gestoken dolfijnen op de armleggers en rode velours stoffering, afgezet met goudkleuring bieswerk
Uitgevoerd met bruin gecapitonneerde bekleding.
l. 180 cm, h. 80 cm, d. 65 cm
Sotheby's London, Fine Furniture: The 19th Century Interior, 11 October 2006, lot 57
A chaise longue, Victorian, circa 1870
met geriete zitting en -leuning. Met blauw gestoffeerd los zitkussen
Uitgevoerd met gestoken decoratie van palmetten, rozetten en leeuwenpoten. Zitting en rugleuning bekleed met bruin leder.
h. 90 cm, b. 56 cm
A Mahogany and Mahogany Veneered Armchair, Empire Period
met marqueterie en rijk gestoken kapregel
br. 227 cm
Uitgevoerd met decoratie van gestoken palmetten en leeuwenpoten. Bekleed met blauwe stoffering.
h. 92 cm
Sotheby's Amsterdam, Crowns and Coronets 2006, 31 october 2006, lot 384
A pair of mahogany fauteuils directoire, circa 1800
met gedessineerde stoffering in Ikat-stijl (voorpoot los)
met gestoken dolfijnen op de armleggers. De groene damasten stoffering met lauwerkransen en lierornamenten (stoffering één zitting def.)
Provenance: Collectie J.W.N van Achterbergh
[4]
(rest.)
met gecapitonneerde leuning, los zitkussen en messing siernagels
met inlegwerk en lichtblauwe velours stoffering
De armleuningen uitgevoerd met gestoken dolfijnen. Bekleed met zwart paardenhaar in fijnmazig patroon. (restauraties, herstellingen).
h. 92 cm, b. 61 cm, d. 62 cm
France, set of three mahogany armchairs with carved dolphins, Restauration, ca. 1825.
alle met snijwerk en biezen zitting
met witte verfresten
zitbreedte 100 cm
Uitgevoerd met geëboniseerd ornament van lauwerkrans onder de rugleuning. Twee stoelen met armleggers. De zittingen allen gestoffeerd met bruin suède.
h. 91 cm
Christie's South Kensington, European Furniture, Works of Art & Carpets, 27 March 2007, lot 357
[6]
A set Of Six Birch And Ebonised Dining Chairs, last quarter 20th Century
De zijkanten gepanneleerd, decoratie van rozetten in reliëf. De zittingen bekleed met velour. Hierbij een beukenhouten console in dezelfde stijl.
h. 54 - 79 cm, b. 65 - 89 cm
Sotheby's Amsterdam, Crowns and Coronets 2006, 31 october 2006, lot 298
A set of three South German parcel gilt and polychrome painted stools in neogothic style, 19th century
Gestoffeerd met gestreepte paardenhaar bekleding in groen en zwart.
h. 83,5 cm, b. 55 cm, d. 48 cm
Christie's Amsterdam, European Noble and Private Collections, 15-16 December 2009, lot 425
a burr beach bergere circa 1830
Uitgevoerd met gebogen rugleuning, de zittingen bekleed met geel-witte zijde met streep dessin.
h. 89 cm
Christie's Amsterdam, European Noble and Private Collections, 15 - 16 December 2009, lot 425
[4]
Set of four Austrian Biedermeier walnut side chairs circa 1830
met gespijlde rugleuning en geriete zitting
Bestaande uit twee fauteuils en bank. Uitgevoerd met geometrisch inlegwerk van parelmoer en ebbenhout.
h. 83 cm, b. 63 - 129 cm
Sotheby's Paris, Déco, Autumn Decorative Sale, 27 October 2006, lot 509
A Walnut Salon with ivory, mother of pearl and wood inlaid; Syria, 19th century
met opengezaagde splat
De rug met messing inlegwerk.
[8]
Gestoffeerd met wit gestreepte zijde stoffering.
l. 200 cm, h. 73 cm, d. 68 cm
met gespijlde armleggers en los zitkussen
Beukenhouten frame gestoffeerd met turquoise zijde stoffering, de rugleuning gecapitonneerd, los kussen. (in absolute nieuw conditie).
h. 85 cm, b. 67 cm, d. 86 cm
A pair of blue silk upholstered art deco reconditionned armchairs
de zittingen met bruine corduroy stoffering. Op zwenkwieltjes. Gemerkt G.T.S.
br. 150 cm
beide met los zitkussen
Bestaande uit vier stoelen en halfronde bank. De deels gedraaide poten geëboniseerd.
h. 75 - 77 cm, b. 194 cm
Sotheby's Amsterdam, Crowns and Coronets 2006, 1 november 2006, lot 893
[5]
An ebonised suite, circa 1800
met verguld bronzen ornamenten en rode en goudkleurige stoffering (slijtagesporen)
[6]
br. 151 cm
520 x 130 cm; 164 x 130 cm
8800-8921 - Design meubelen
met koeienhuiden bekleding en tuiglederen armleggers. Gebruikssporen
8800-8921 - Design meubelen
Ontworpen door Le Corbusier in samenwerking met zijn neef Pierre Jeanneret en de Franse ontwerpster Charlotte Perriand. Met lichtgroen glazen blad op matzwart gelakt stalen onderstel (krassen). In hoogte verstelbaar
225 x 85, h. 69/74 cm
8800-8921 - Design meubelen
met bakelieten armleggers en bruine corduroy stoffering
8800-8921 - Design meubelen
Verchroomd staal, eikenhout en bruin leder. Aangekocht bij Metz & Co, circa 1960
8800-8921 - Design meubelen
de swingarm met contragewicht
l. 192 cm
8800-8921 - Design meubelen
met rode stoffering (vlekken, rest.)
8800-8921 - Design meubelen
De blauw-grijze corduroy stoffering met bruin lederen biezen
br. 160 cm
8800-8921 - Design meubelen
met oranje stoffen bekleding (sleets)
8800-8921 - Design meubelen
met rode stoffering en bakkelieten armleggers
8800-8921 - Design meubelen
Verchroomd staal met zwart tuiglederen bekleding
[4]
8800-8921 - Design meubelen
Zwart gelakt smeedijzer
h. 132, br. 136, d. 130 cm
8800-8921 - Design meubelen
met Indonesische stoffering