Sluiten7500-7543 - Spiegels en lampen
met o.a. guirlandes, strikwerk, kristallen prisma' s en pegels
diam. 49, h. 119 cm
7500-7543 - Spiegels en lampen
met acanthusbladeren en kristallen pegels
diam. 64, h. 110 cm
beide met verguld gietijzeren duif
diam. 27 cm
diam. 40, h. 70 cm
met kristallen pegels
h. 58 cm
met verguld gietijzeren duif
diam. 27 cm
diam. 28 cm
diam. 31 cm
met gegraveerde voorstellingen. Gekooid in ijzeren frame
diam. 26, h. 44 cm
diam. 45, h. 41 cm
met polychroom beschilderde bloementakken
diam. 50, h. 59 cm
met vensters en groen gelakte stalen bloemmotieven
h. 64 cm
met gekleurde vensters
h. 55 cm
diam. 25 cm
diam. 25 cm
7700-7751 - Klokken, pendules en barometers
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel. De uurwerkkast geflankeerd door twee staande sphinxen, bekroond door zwanen applique.
h. 38,5, b. 21,5, d. 8 cm.
Uurwerk uitgevoerd met escapement, wit emaillen wijzerplaat, Breguet wijzers. De kast uitgevoerd met een personificatie van America naast een katoenbaal en anker. [anker met afgebroken punt]
h. 18 cm, b. 14 cm, d. 6 cm.
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel. De kast bekroond door een jager met fazant. Wit emaillen wijzerplaat met Romeinse cijfers.
h. 36 cm, b. 26 cm, d. 10 cm.
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op bel. De kast uitgevoerd met voorstelling van dame met femmes de chambre, op de hoeken pilasters met cannelures en sterren. Geheel staande op bolpoten.
h. 30,5 cm, b. 22 cm, d. 14,5 cm
Fraai gehamerde en gedreven verzilverd koperen rand met decoratie van putti, tulpen en narcissen. Opgehoogd met koperen bloemen appliques. (uurwerk niet origineel)
h. 72 cm, b. 72 cm, d. 18 cm.
(1)
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel. De schildvormige uurwerkkast geflankeerd door griffioenen. Staande op drie bokken poten met getordeerde stam.
h. 38 cm, b. 17,5
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel. Wit email wijzerplaat. De kast bekroond door vuurverguld bronzen ornament van olielamp. Geheel op bronzen klauwpoten.
h. 34 cm, b. 19 cm, d. 11,5 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op bel. De kast met sculptuur van lezende dame en armillarium op zuil. Onder de uurwerkkast boekenkast met draperieën. Geheel op groen marmeren basis op vier vergulde bronzen tolpoten.
h. 34,5 cm, b. 30 cm, d. 12,5 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op bel. Ovale voet met daarop cupido met vleugels welke de uurwerkkast draagt. Staf, toorts en bloemenmand. (zwarte patinatie mogelijk later).
h. 40 cm, b. 26 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op gong. Geplaatst in houten kast. De schildering op linnen voorstellende kerk in landschap met figuren, in de kerktoren een ronde uitsparing waarachter wit email wijzerplaat. Omkaderd door naar boven scharnierende geornamenteerde goud gelakte lijst.
h. 70 cm, b. 80 cm, d. 18 cm
Vincenti & Cie Rue d'Aujou au Marais ca. 1850, Rue de Saintonge ca. 1860, Paris
Cilinderuurwerk met petit sonnerie repetitie op gong. Hexagonaalvormige kast met ring. Wit email wijzerplaat met Romeinse cijfers. (wijzerplaat beschadigd).
h. 14,5 cm, b. 10 cm. d. 3 cm
Herkomst: collectie Willem Hoogendijk, Utrecht
Mechaniek uitgevoerd met dubbele kam. Geplaatst in notenhouten kast met kuif en lade. Compleet met zeven metalen muziekplaten. Genummerd 162764. (deels samengesteld).
h. 93 cm, b. 47 cm, d. 30 cm, diam. 30 cm
De albasten kast gedragen door twee kolommen en geflankeerd door koperen mans- en vrouwfiguur met oogst attributen. Deze vorm van slingerophanging ontwikkeld door Eugène Farcot.
h. 47cm, b. 42 cm, d. 14 cm.
De kast met Chinoiserie figuur. (uurwerk modern, wijzerplaat beschadigd).
h. 32 cm, b. 24 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op bel. De kast met sculpturale voorstelling van kunstenaar met zijn muze. Geplaatst onder ovale stolp.
h. 35 cm, b. 27 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel, snekuurwerk, wit emailen wijzerplaat met centrale secondenwijzer, gegraveerd messing masker. De kast met ajour zaagwerk, decoratie van medaillons omringd door vleermuizen. Geheel op hardhouten stand.
h. 60 cm b. 37 cm d. 27 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel, gemerkt Japy Freres & co. Wit emaille Wijzerplaat met adres Crosnier a Paris. Uurwerk geplaatst tussen twee zuilen en bekroond door bloemenmand. Compleet met twee sierurnen.
h. 36 cm en h 47 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op gong, petit sonnerie. De gezwart houten kast met florale polychrome beschildering, De achterzijde met opengewerkte lier. Wit emaille wijzerplaat en stalen, gezaagde wijzers.[opwindputen wijzerplaat beschadigd.
h. 46 cm.b. 25 cm, d. 12 cm.
(1)
Cilinderuurwerk, wit email wijzerplaat met vergulde wijzers.
h. 30 cm, diam. 21 cm
Uitgevoerd met snekuurwerk. Wit geschilderde wijzerplaat met Romeinse cijfers, spade hands.( slinger manco)
diam. 37 cm.
(1)
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel. Wit emaille wijzerplaat met gezaagd vergulde wijzers. De kast met vergulde bronzen appliques.
h. 46 cm, b. 31,5 d, 17 cm.
(1)
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel. Wit emaille wijzerplaat met gezaagd vergulde wijzers, de kast geflankeerd door twee ramskoppen.
h. 40 cm, b. 21 cm.
(1)
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel, Geskeletteerde wijzerplaat met email cijferring. Staande op plateau met vier zuilen. Geheel onder glazen stolp.
h. 44 cm
Cilinder uurwerk, wit email wijzerplaat. De kast met voorstelling van Diana. Onderzijde met blindmerk voor Sevres. Met twee opwindsleutels. (wijzerplaat beschadigd, pijl en boog beschadigd).
h. 23 cm, b. 22 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand werk met eschappement. De kast met twee vrouw figuren welke een sfeer met uurwerk dragen, op de voorgrond putto met zandloper. Gemerkt Aug. Moreau. Geheel op rood marmeren basis.
h. 69 cm, b. 33 cm, d. 18 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op gong. Wit emaille wijzerplaat, pseudo compensatieslinger. De kast met marqueterie.
h. 52 cm, b. 25,5 cm, d. 14 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op twee bellen, volledig kalenderwerk met maanstand en wekker. Gegraveerd messing verzilverde cijferring opgelegd op geschilderde plaat met onderin mechaniek van schepen, walvissen en ijsberen. Eikenhouten kast opgelegd met noten, in de deur marquetterie. Compleet met beelden, slinger, gewichten en opwindkruk.
h. 283 cm, b. 60 cm, d. 31 cm.
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel, dag, datum en maandstand, wekkerwerk. Messing wijzerplaat, in de toog fijne graveringen van putti. Gegoten messing hoekstukken met personificaties van jaargetijden. Eikenhouten kast opgelegd met noten. In de deur een gegoten slingervenster met personificatie van Europa. Compleet met beelden, slinger en gewichten.
h. 228 cm, b. 58 cm, d. 31 cm.
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel, wekkerwerk. Koperen wijzerplaat met gegoten hoekstukken, gegraveerde cijferring. Fraai gestoken eikenhouten kast met snijwerk van rocailles, bloemmanden voluten en acanthusblad. Compleet met slinger en twee loden gewichten.
h. 265 cm, b. 64 cm, d. 33 cm.
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel, dag, datum en seconden aanwijzing. Messing wijzerplaat met gegraveerde, verzilverde cijferring. In latere eikenhouten kast met mahonie opgelegd. In de deur rond slingervenster. Geheel staande op klauwpoten. Compleet met slinger en gewichten.
h. 260, b. 55 cm, d. 33 cm.
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel, dwangslag. Met compensatieslinger in de vorm van een harp. Geschilderde wijzerplaat met Romeinse cijfers, stalen geblauwde wijzers, centrale secondenwijzer. In mahoniehouten kast met glasdeur. Compleet met gewichten.
h. 219 cm, b, 50 cm, d. 25 cm.
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel, wekkerwerk, eendaags uurwerk. Geschilderde wijzerplaat met in de toog mechaniek van schepen en toneeltje van stadgezicht, witgeschilderde cijferring met in de hoeken putti. Eikenhouten kast met in de deur gegoten messing slingervenster met personificatie van Europa. Compleet met slinger en gewichten.
h. 220 cm, b. 41 cm, d. 23 cm.
Uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel. Messing wijzerplaat met verzilverde cijferring, gegraveerd met voluten. In eikenhouten kast.
h. 198 cm, b. 49 cm, d. 27 cm.
James Douglass Chertsey 1768-1791 (falliet)
(1)