Sluiten7700-7751 - Klokken, pendules en barometers
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel en wekkerwerk. Geschilderde wijzerplaat met vijfminuten aanduiding. Kaplood met figuren. Rood geschilderde stoel met uitgezaagde achterplank en dak. Met goud geschilderde arceringen. Houten katrol, met gewicht.
h. 69 cm, b. 31 cm, d. 25 cm.
7700-7751 - Klokken, pendules en barometers
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op gong. De wijzerplaat met emaillen cartouches, liervormige kast met vergulde appliques.
h. 70, b. 30,5 d. 15,5 cm.
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel en wekkerwerk. Latoenkoperen en verzilverde wijzerplaat met in de toog personificaties van de landbouw. Geplaats in eikenhouten kast met achterglasschildering van landschappen in de kap. Geheel bekroond door gestoken kuif.
h. 165 cm, b. 46 cm, d. 23,5 cm.
(1)
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel. Geschilderde wijzerplaat met aanduiding van maanstand en datum, wekkerwerk. In de hoeken van de cijferring personificaties van de jaargetijden. In eikenhouten kast, meekrab geschilderd. Compleet met gewichten, slinger en bekroond door latoenkoperen appliques.
h. 124 cm, b. 34 cm, d. 20 cm.
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel, wekkerwerk. Geschilderde wijzerplaat met in de toog voorstelling van botters. In eikenhouten kast met uitgezaagde achterwand. Met gewichten.
h. 64 cm, b. 21,5 cm, d. 15 cm.
(1)
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel. Messing gegoten wijzerplaat met emaille cijfer cartouches. Met gewichten, slinger en opwindkruk.
h. 24 cm, b. 19 cm, d. 9 cm.
Verzilverd messing schaalplaat met nonius. Grenenhouten kast opgelegd met mahonie en bandintarsia. Bekroond door gebroken tympaan met messing vaasornament.
h. 101 cm.
Uitgevoerd met tinnen schaalplaten met aanduiding van Engelse en Rijnlandse duimen. Kast met gebroken tympaan en vaasornament.
h. 125 cm.
Met schaal van Engelse en Rijnlandse duimen. In mahoniehouten kast met tympaan en tinnen appliques.
h. 116 cm.
Uitgevoerd met tinnen schaalplaten met indeling voor Engelse en Rijnlandse duimen. De kast met bandintarsia, gebroken tympaan en vaasornament.
h.120 cm.
Beschilderde schaalplaat, tendenswijzer in Bois-Doré. Met decoratie van adelaar en lauwerkrans. (kast met beschadiging)
h. 86 cm, b. 43 cm.
Uitgevoerd met tinnen schaalplaten met fraai gegraveerde kalligrafie. De kast met gebroken tympaan. (buis gebroken)
h. 97 cm.
Provenance: Collectie J.W.N van Achterbergh
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op bel, wijzerplaat met emaille cijfer cartouches. Rijk geornamenteerde kast met vrouw figuren en griffioenen. Slinger in de vorm van bloemenmand.
h. 76 cm, b. 36 cm, d. 30 cm
8000-8083 - Antieke en klassieke grote meubelen
met carrara marmeren blad, afgeronde zijden en o.a. 'geteld geld' motieven
115 x 44, h. 79 cm
met opklapbaar bovenblad, waaronder glasopzet, uitklapbare zijbladen en vernikkelde ijsbak (gesigneerd H. vd Pol Rotterdam). In het front twee laden en twee deuren. Het geheel versierd met fijnhouten marqueterie en bieswerk
br. 105, h. 98/145, d. 57 cm
met brèche d'Alep marmeren blad. De drie laden met verguld bronzen ornamenten. Het gebogen front en -zijden met parqueterie
br. 98, h. 87, d. 47 cm
In het orgelgebogen front vier laden. Het geheel versierd met satijnhouten bieswerk. Samengesteld (trekker ontbreekt)
br. 84, h. 195, d. 53 cm
de vier laden met geometrisch lijstwerk. Op boloten
br. 97, h. 93, d. 56 cm
met timpaanvormige kap en twee deuren. Het geheel versierd met gestoken medallion, guirlande, strikwerk en rozetten. Mogelijke herkomst Felix Meritis
br. 118, h. 250, d. 38 cm
met twee deuren, gestoken fries en vrijstaande, deels gecanneleerde kolommen op de hoekstijlen
br. 132, h. 149, d. 40 cm
met onder de gecontourneerde kap twee deuren met ruiten in vakwerk. De onderkast met twee deuren. Het geheel rijkelijk versierd met marqueterie. Op gezwarte bolpoten. Sleutel onderkast ontbreekt
br. 153, h. 217, d. 38 cm
met wit Carara marmeren blad. De drie kolompoten met gestoken palmetten en zwenkwieltjes
diam. 103 en h. 79 cm
met één deur. Mogelijk Berlijn
br. 59, h. 138, d. 38 cm
met messing hengsels, hoekstukken en siernagels. Het losse onderstel op gezwarte bolpoten
br. 109, h. 58, d. 56 cm
met marmeren blad (besch.). In het getrapte front drie laden en twee deuren. De hoekstijlen versierd met verguld bronzen Ionisch-Korintische kapitelen. Het geheel met fijnhouten bieswerk en Japans Maki-e lakwerk panelen (rest.) (met restauraties)
br. 136, h. 91, d. 61 cm
met grijs marmeren blad en verguld bronzen ornamenten
br. 99, h. 83, d. 36 cm
de vier laden met messing beslag. Geen sleutels
br. 123, h. 96, d. 59 cm
met vier deuren, ieder met ruit. De onderkast met vier deuren, ieder met paneel
br. 300, h. 254 en d. 50 cm
met twee laden. Uitklapbaar
br. 113, h. 109-116/100-116, d. 38/75 cm
op kruisvoet met zwenkwieltjes. Eén schap def.
br. 50, h. 143, d. 49 cm
met verstelbare lessenaar
br. 54, h. 86, d. 47 cm
[1][
met vier laden en uittrekbaar schrijfblad
br. 92, h. 83, d. 53 cm
met boldeksel. Geen sleutel
br. 105, h. 72, d. 54 cm
met smeedijzeren schoren
168 x 59, h. 73 cm
met grijs natuurstenen blad. In het getrapte front vier laden en voluten op de hoekstijlen. Het geheel versierd met vuurverguld bronzen beslag
br. 102, h. 85, d. 60 cm
br. 75, h. 193, d. 35 cm
met gecontourneerd blad en lade. De vier gebogen poten met kruisregel en hoefpootjes (reconstr.). Het geheel rijkelijk versierd met o.a. gestoken schelpornamenten, acanthusbladeren, bloem- en bladranken
100 x 70, h. 75 cm
Op kolompoot met driesprant, Empire. Met één tussenblad (samengesteld)
diam. 116, h. 78 cm; tussenblad br. 45 cm
met onder de rechte kap twee deuren, ieder met vier panelen. In de voet twee laden. Op gezwarte bolpoten (rest.)
br. 163, h. 184, d. 64 cm
met twee laden en twee tussenbladen
br. 58, h. 158 en d. 36 cm
met in het front vier laden en openslaande schrijfklep, waarachter een interieur. Het geheel versierd met messing bieswerk en -beslag. Geen sleutel
br. 95, h. 158, d. 41 cm
met lade, deur met corniches en zes tussenbladen (één gebroken). Het geheel versierd met gestoken leeuwtjes met heraldisch wapenschild en coromandel- en ebbenhouten inlegwerk. Op gezwarte bolpoten. Gedateerd 1644. Reconstructies
br. 68, h. 174, d. 48 cm
met marmeren blad. In het gebombeerde front twee laden. Het geheel versierd met marqueterie en bronzen ornamenten
br. 121, h. 85, d. 55 cm
met gebogen kap en spiegelachterwand
br. 102, h. 167, d. 42 cm
met openslaand bovenblad, waaronder een glasopzet. In het front lade en jalouziedeuren. Aan weerszijden een uittrekblad en pijpelade aan de rechterzijkant
br. 98, h. 87/131, d. 52 cm
met twee laden, twee deuren en openslaande schrijfklep, waarachter een interieur. Op de hoekstijlen een vrijstaande, zwart en verguld gelakt en gestoken houten herme
br. 106, h. 157, d. 52 cm
met lade, twee deuren en openslaande schrijfklep, waarachter een interieur
br. 98, h. 147, d. 44 cm
met zes laden en vrijstaande kolommen op de hoekstijlen
br. 102, h. 155, d. 54 cm