Sluiten4800-4982 - Schilderijen, aquarellen en tekeningen
'Penmarch'
potlood, gesign. r.o., 1 juli 1928, 11,3 x 15 cm.
Provenance : collectie Dr J.E. van der Meulen (1848-1941)
4800-4982 - Schilderijen, aquarellen en tekeningen
Zittend kindje
houtskool, inkt en aquarel, gesign. l.o., 1901, 10 x 10 cm.
'Tinnen kan met bloemkool en rammenas'
doek, gesign. r.o., herkomst: Kunsthandel Liernur, Den Haag, 24 x 33 cm.
Stilleven met lantaarn
doek, gesign. r.o., 1945, 37 x 31 cm.
'Het Joodsche bruidje' Uit de suite Chassidische Legenden
sjabloondruk, ongesigneerd, formaat gehele blad 50 x 32 cm.
Herkomst: Kunsthandel Lambert Tegenbosch, Heusden. Hoogstwaarschijnlijk een proefdruk. De meeste proefdrukken zijn niet gesigneerd. Uit de correspondentie met Henkels blijkt dat Werkman vanwege de grote vraag naar de series van de Chassidische legendes extra drukken heeft gemaakt, ook losse drukken die ongenummerd maar soms ook ongesigneerd zijn gebleven.
'Doosje met vruchten'
doek, gesign. r.o., 60 x 55 cm.
Provenance: Uit de nalatenschap van een orthopedagoog.
Atelier-interieur met schoorsteenmantel
inkt, aquarel en gouache, gesign. l.o., 72 x 53 cm.
Provenance: particuliere collectie Amstelveen
Eendenfamilie in het gras
paneel, gesign. 15,4 x 23,6 cm.
Portret van Ineke voor een kerstboom
doek, gesign. r.o., 60 x 45 cm.
Bloeiende tak van een magnolia
doek, gesign. r.o., 65 x 53 cm.
Hooitijd
houtskool, gesign. l.o., Beierse Woud, '27, niet ingelijst, 46 x 61 cm.
Bloemen
board, gesign. l.o., verso etiket met naamsvermelding, 21 x 27 cm.
Kippen in een tuin
doek, gesign. l.o., 52 x 72 cm.
Chromo-lithographieën van J.L. Goffart. Zutphen, Schillemans & Van Belkum, ca. 1900. Origineel portfolio (47 x 62 cm.), half-linnen met gekartonneerde platten en flappen, geïllustreerd; compleet met alle afleveringen met verschillende paardenrassen in chromo-litho. De afbeeldingen door J.L. Goffart naar Otto Eerelman. De portfolio met gebruikssporen. De platen in zeer goede staat.
Figuren bij een brug
gouache, gesign. l.o., 35 x 42 cm.
Portret van een meisje (1922)
doek, gesign. l.o., niet ingelijst, 35 x 26 cm.
Huis op Curacao
doek, gesign. l.o., 45 x 56 cm.
Meisje met manden met bloemen bij een huis
paneel, gesign. r.o., 33 x 25 cm.
Zittende vrouw
aquarel, gesign. r.o., 20 x 16 cm.
Elegante vrouw
aquarel, gesign. l.o., 25 x 20 cm.
Schapenkudde op een heide
aquarel, gesign. r.o., 37 x 53 cm.
Landschap Beemster
houtskool, niet ingelijst, gesign. l.o., 1922, beschadigingen aan papier, 50 x 65 cm.
[map]
Gezicht op het meer van Lugano bij Albogasio
doek, niet ingelijst, gesign. r.o., '14, 35 x 53 cm.
Circusvoorstelling
houtskool, pastel en gouache, gesign. l.o., 1927, 22 x 57 cm.
Boer met paarden
aquarel en gouache, niet ingelijst, '28, gesign. l.o., 14 x 19 cm.
Meisje op een ezeltje
doek, gesign. r.o. 50 x 60 cm.
Huis aan het water
board, gesign. r.o., 28 x 37 cm.
oil on board, signed lower right
Figuren op een terras bij een meer
doek, gesign. r.o., 43 x 47 cm.
Figuren auf einer Terasse, signed lower right
Afgemeerde schepen aan een winterse Prinsengracht
doek, gesign. l.o., 63 x 76 cm.
Gezicht op de boulevard van Scheveningen met wandelende figuren
maroufle, gesign. l.o., 22,5 x 28,5 cm.
Kerstboom met twee poppen, ca. 1930
doek, gesign. r.o., 60 x 80 cm.
Waterval. Verso riviertje bij een huis
doek, naamsvermelding (signatuur?) m.o., mogelijk Devon, 56 x 65 cm.
Portret van vrouw met mand, Bali
pastel, gesign. r.o., herkomst: verkregen direct van de kunstenaar, 2005, 80 x 100 cm.
Portret van vrouw, Bali
pastel, gesign. r.o., 2003, herkomst: verkregen direct van de kunstenaar, 120 x 90 cm.l
Familie aan tafel
doek, gesign. r.o., 54 x 57 cm.
Boten in de haven van Dordrecht
doek, gesign. l.o., 50 x 40 cm.
Figuren en trams in Stockholm
krijt en aquarel, gesign. r.o., 1906, 14,5 x 20 cm.
litteratuur: afgebeeld in weekblad 'Het Leven', maart 1909, R.J.C. van Helden, Martin Monnickendam, catalogus deel I, p. 158
'Gezicht op Dordt'
maroufle, gesign. l.o., verso titel, 20 x 25 cm.
Portret van een vrouw
doek, beschadigd, gesign. r.o., 55 x 45 cm.
oil on canvas, damages
Zonnebloemen in een vaas
houtskool en pastel, gesign. r.o., '16, 74 x 62 cm.
Stilleven
doek, gesign. l.o., 1936, 84 x 74 cm.
Grasland tussen bomen
maroufle, lijst met beschadiging, gesign. r.o., 40 x 30 cm.
Portret van een baby. RKD nummer 0000376832, met certificaat Palm Court Galleries, 1998
krijt en aquarel, gesign. r.o., 1946, 34 x 28 cm.
RKD nummer 0000376832, met certificaat Palm Court Galleries, 1998
Spaanse danseres
aquarel en gouache, gesign. l.o., 35 x 21 cm.
[map]
Indonesisch landschap met sawas
potlood en pastel, ongesign. (signatuur mogelijk onder passepartout, 40 x 88 cm.
'Vista da Ponta do Diabo na Estr. do Redentor'. Gezicht op Praia do Diabo, Rio de Janeiro.
aquarel, gesign. r.o., 30 x 47 cm.
watercolour, view of Praia do Diabo, Rio de Janeiro, signed lower right
Echtpaar uitkijkend over zee
maroufle, ongesign., kleine beschadigingen aan de verf, herkomst: familie van de kunstenaar, 60 x 41 cm.
Portret van de vrouw van de kunstenaar, Johanna Niehaus- Van Deene
maroufle, ongesign., herkomst: familie van de kunstenaar, 49 x 49 cm.
Houtzaagmolens aan de Schie bij ondergaande zon
paneel, gesign. l.o., 43 x 59 cm.
[1
Stadsgezicht met figuren bij een gracht
inkt en aquarel, gesign. r.o., herk.: Christie's Amsterdam, 18 april 2000, 29 x 37,5 cm.
Interieur met moeder en kinderen
paneel, resten signatuur J.H. Maris (mogelijk later toegevoegd), m.o., 18,3 x 13 cm.
Schip op de Zuiderzee
maroufle, gesign. l.o., verso annotatie, 23 x 29 cm.
Stilleven met bloemen en schaal met appels voor een raam
olieverf op doek, gesign. l.o., 70,5 x 50,5 cm.
Jonge vrouw met roos
doek, gesign. r.b., 70 x 50 cm.
Bergmeer, Cattaro
doek, gesign. r.o., 54 x 68 cm.
Portret van een jongen met kersen die een papegaai voert
doek, 77 x 64 cm.
Bloemstilleven
board, gesign. r.o., '23, 40 x 25 cm.
Figuren bij een herberg op een heuvel bij een panoramisch landschap / Figuren en vissersboot op het strand bij een dorpje
tweemaal aquarel, resten signatuur m.o., 43 x 57 cm.
Portret van Christiaan Theodoor Michiels van Kessenich (1683-1747) en Elisabeth van Bergen (1684-1764)
paar portretten gesign., 1736, 75 x 65 cm.
Man met melkbussen in een roeiboot bij een huis
paneel, gesign. r.o., 40 x 57 cm.
Bloemstilleven
doek, niet ingelijst, 36 x 30 cm.
'Achterberg bij winter'
doek, gesign. r.o., verso titel, 1930, 60 x 80 cm.
Gezicht op de Geldersekade richting de Nieuwmarkt
doek, gesign. r.o., 40 x 60 cm.
Zicht op de IJssel bij Hattem
doek, gesign. l.o., 50 x 70 cm.
Eenden in het gras
aquarel, gesign. r.o., 21 x 28 cm.
Vrouw op een marktplein
Stilleven met appels
houtskool en pastel, gesign. r.o., 34 x 37 cm.
Kerkinterieur, Locronan, Bretagne
aquarel, gesign. r.o., '25, 66 x 48 cm.
Côte d'Azur
board, gesign. l.o., 39 x 46 cm.
Stilleven met fruitschaal
aquarel, gesign. r.o., niet ingelijst, 54 x 40 cm.
Dorpsstraat
aquarel, gesign. r.o., 38 x 47 cm.
Landschap
doek, gesign. l.o., 55 x 62 cm.
Twee figuren rustend in het gras bij een boerderij
inkt en aquarel, gesign. r.o., 13,5 x 24 cm.
Winters landschap
aquarel, gesign. r.o., 1882, 30 x 46 cm.
'Fruitmandje'
board, gesign. r.b., '61, 15 x 15,5 cm.
Bomen bij een meertje
paneel, gesign. l.o., 16 x 24 cm.
5000-5213- Moderne en hedendaagse kunst
Abstracte compositie
doek, gesign. l.o., 1971, 46 x 38 cm.
oil on canvas, signed lower left, 1971, provenance: Maitre Binoche, Paris, 27-6-1973
'La Guerre' (1951). Incomplete serie bestaande uit vier litho's en losse omslag. Alle litho's handgesigneerd. Omslag gesigneerd en genummerd 30.
40 x 28 cm.
'De Geelle'
gemengde techniek op hout, verfverlies en loszittende verf, werk is in een matige conditie, verso gesign., 1968, 80 x 80 cm.
PPH 400-B
gemengde techniek, munten op board geplakt, munten missend op het werk, komt met een groot deel van de losse munten, verso gesign., NY, 115 x 115 cm.
mixed media, coins on plywood, signed verso, NY
Zonder titel
inkt en aquarel, gesign. r.o., '82, 46 x 60 cm.
Provenance: Uit de collectie van de kunstenaar Erwin de Vries, via vererving naar de huidige eigenaar
'Huis van de Wow-ipits'
doek, gesign. rl l.m., 9-86, 90 x 80 cm.
Provenance: Collection Jan de Goede, Amsterdam.
'Les vases'
olieverf op doek op board, gesign. r.o., 24 x 23 cm.
Provenance, collection Prof. Dr. Dr. mult. Louis Fink
oil on canvas on board, possibly 1938, signed lower right, provenance: bought at Hippodrome de Vincennes, Paris, vente du 16-02-1976, 24 x 23 cm.
Fleur mystique (1944)
maroufle, gesign. r.o., '44
oil on canvas laid down on bard, signed lower right, '44, 19,5 x 21 cm.
Portret van Erwin de Vries
aquarel en pastel, niet ingelijst, papier verkleurd en kleine beschadigingen, gesign. r.o., nov '65 Amsterdam, 48 x 65 cm.
Portrait of the artist Erwin de Vries
Zonder titel. Uit de serie: Les aventures de Pinocchio' (handgekleurde litho)
litho en aquarel, gesign. m.o., papier verkleurd en vochtschade, verso annotatie, herk.: collectie Erwin de Vries, 2/12, '73, 70 x 100 cm.
Don quichotte et Sancho Pança (1968)
ets op Japans papier, gesign. r.o., LV/XC, volledige blad 76 x 56 cm.
etching on Japanese woven paper, signed lower right, numbered LV/XC, ,Michler-Löpsinger 266b Illustrated on page 135 of the catalog
'Polissage'
gemengde techniek, verso gesign., 1974, 36 x 36 cm.
Figuren
board, gesign. r.o., '67, herk. Kunsthandel M.L. de Boer, Amsterdam, 30 x 40 cm.
Twee figuren op een pad
board, gesign. r.o., '66, herk. Kunsthandel M.L. de Boer, 33 x 30 cm.
Abstracte compositie
gemengde techniek op board, gesign. m.o., '58, 62 x 50 cm.
mixed media on board, signed lower middle, '58, 62 x 50 cm.
Zonder titel
doek, gesign. r.o., 90 x 90 cm.
'Vocation'
litho, gesign. r.o., 26/35, volledige blad 46 x 35 cm.
lithograph in colours, 1969, on Japon paper, signed in pencil, numbered 26/35 full sheet size 46 x 35 cm.
'Revuegirl mit sektglas'
board, gesign. r.o., '69, 23 x 35 cm.
Landschap bij Helgustadir, IJsland
board, gesign. r.o., 93, 136 x 152 cm.
'Vruchten' (1951)
maroufle, gesign. r.o., '51, verso signatuur en titel, 33 x 45 cm.
Herkomst: collectie van de kunstenaar, collectie Th.H. Nuijens, Alkmaar, via vererving nar de huidige eigenaar. Literauur: 'De sprong is nu gemaakt' Edgar Fernhout modernist, cat. nr. 177. Tentoonstelling Amsterdam, 1951, Curacao 1951, Manchester 1953, Eindhoven 1954 en Nijmegen, 1955