Sluiten7700-7751 - Klokken, pendules en barometers
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op bel. De kast uitgevoerd met voorstelling van dame met femmes de chambre, op de hoeken pilasters met cannelures en sterren. Geheel staande op bolpoten.
h. 30,5 cm, b. 22 cm, d. 14,5 cm
7700-7751 - Klokken, pendules en barometers
Fraai gehamerde en gedreven verzilverd koperen rand met decoratie van putti, tulpen en narcissen. Opgehoogd met koperen bloemen appliques. (uurwerk niet origineel)
h. 72 cm, b. 72 cm, d. 18 cm.
(1)
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel. De schildvormige uurwerkkast geflankeerd door griffioenen. Staande op drie bokken poten met getordeerde stam.
h. 38 cm, b. 17,5
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel. Wit email wijzerplaat. De kast bekroond door vuurverguld bronzen ornament van olielamp. Geheel op bronzen klauwpoten.
h. 34 cm, b. 19 cm, d. 11,5 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op bel. De kast met sculptuur van lezende dame en armillarium op zuil. Onder de uurwerkkast boekenkast met draperieën. Geheel op groen marmeren basis op vier vergulde bronzen tolpoten.
h. 34,5 cm, b. 30 cm, d. 12,5 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op bel. Ovale voet met daarop cupido met vleugels welke de uurwerkkast draagt. Staf, toorts en bloemenmand. (zwarte patinatie mogelijk later).
h. 40 cm, b. 26 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op gong. Geplaatst in houten kast. De schildering op linnen voorstellende kerk in landschap met figuren, in de kerktoren een ronde uitsparing waarachter wit email wijzerplaat. Omkaderd door naar boven scharnierende geornamenteerde goud gelakte lijst.
h. 70 cm, b. 80 cm, d. 18 cm
Vincenti & Cie Rue d'Aujou au Marais ca. 1850, Rue de Saintonge ca. 1860, Paris
Cilinderuurwerk met petit sonnerie repetitie op gong. Hexagonaalvormige kast met ring. Wit email wijzerplaat met Romeinse cijfers. (wijzerplaat beschadigd).
h. 14,5 cm, b. 10 cm. d. 3 cm
Herkomst: collectie Willem Hoogendijk, Utrecht
Mechaniek uitgevoerd met dubbele kam. Geplaatst in notenhouten kast met kuif en lade. Compleet met zeven metalen muziekplaten. Genummerd 162764. (deels samengesteld).
h. 93 cm, b. 47 cm, d. 30 cm, diam. 30 cm
De albasten kast gedragen door twee kolommen en geflankeerd door koperen mans- en vrouwfiguur met oogst attributen. Deze vorm van slingerophanging ontwikkeld door Eugène Farcot.
h. 47cm, b. 42 cm, d. 14 cm.
De kast met Chinoiserie figuur. (uurwerk modern, wijzerplaat beschadigd).
h. 32 cm, b. 24 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op bel. De kast met sculpturale voorstelling van kunstenaar met zijn muze. Geplaatst onder ovale stolp.
h. 35 cm, b. 27 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel, snekuurwerk, wit emailen wijzerplaat met centrale secondenwijzer, gegraveerd messing masker. De kast met ajour zaagwerk, decoratie van medaillons omringd door vleermuizen. Geheel op hardhouten stand.
h. 60 cm b. 37 cm d. 27 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel, gemerkt Japy Freres & co. Wit emaille Wijzerplaat met adres Crosnier a Paris. Uurwerk geplaatst tussen twee zuilen en bekroond door bloemenmand. Compleet met twee sierurnen.
h. 36 cm en h 47 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op gong, petit sonnerie. De gezwart houten kast met florale polychrome beschildering, De achterzijde met opengewerkte lier. Wit emaille wijzerplaat en stalen, gezaagde wijzers.[opwindputen wijzerplaat beschadigd.
h. 46 cm.b. 25 cm, d. 12 cm.
(1)
Cilinderuurwerk, wit email wijzerplaat met vergulde wijzers.
h. 30 cm, diam. 21 cm
Uitgevoerd met snekuurwerk. Wit geschilderde wijzerplaat met Romeinse cijfers, spade hands.( slinger manco)
diam. 37 cm.
(1)
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel. Wit emaille wijzerplaat met gezaagd vergulde wijzers. De kast met vergulde bronzen appliques.
h. 46 cm, b. 31,5 d, 17 cm.
(1)
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel. Wit emaille wijzerplaat met gezaagd vergulde wijzers, de kast geflankeerd door twee ramskoppen.
h. 40 cm, b. 21 cm.
(1)
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel, Geskeletteerde wijzerplaat met email cijferring. Staande op plateau met vier zuilen. Geheel onder glazen stolp.
h. 44 cm
Cilinder uurwerk, wit email wijzerplaat. De kast met voorstelling van Diana. Onderzijde met blindmerk voor Sevres. Met twee opwindsleutels. (wijzerplaat beschadigd, pijl en boog beschadigd).
h. 23 cm, b. 22 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand werk met eschappement. De kast met twee vrouw figuren welke een sfeer met uurwerk dragen, op de voorgrond putto met zandloper. Gemerkt Aug. Moreau. Geheel op rood marmeren basis.
h. 69 cm, b. 33 cm, d. 18 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op gong. Wit emaille wijzerplaat, pseudo compensatieslinger. De kast met marqueterie.
h. 52 cm, b. 25,5 cm, d. 14 cm
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op twee bellen, volledig kalenderwerk met maanstand en wekker. Gegraveerd messing verzilverde cijferring opgelegd op geschilderde plaat met onderin mechaniek van schepen, walvissen en ijsberen. Eikenhouten kast opgelegd met noten, in de deur marquetterie. Compleet met beelden, slinger, gewichten en opwindkruk.
h. 283 cm, b. 60 cm, d. 31 cm.
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel, dag, datum en maandstand, wekkerwerk. Messing wijzerplaat, in de toog fijne graveringen van putti. Gegoten messing hoekstukken met personificaties van jaargetijden. Eikenhouten kast opgelegd met noten. In de deur een gegoten slingervenster met personificatie van Europa. Compleet met beelden, slinger en gewichten.
h. 228 cm, b. 58 cm, d. 31 cm.
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel, wekkerwerk. Koperen wijzerplaat met gegoten hoekstukken, gegraveerde cijferring. Fraai gestoken eikenhouten kast met snijwerk van rocailles, bloemmanden voluten en acanthusblad. Compleet met slinger en twee loden gewichten.
h. 265 cm, b. 64 cm, d. 33 cm.
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel, dag, datum en seconden aanwijzing. Messing wijzerplaat met gegraveerde, verzilverde cijferring. In latere eikenhouten kast met mahonie opgelegd. In de deur rond slingervenster. Geheel staande op klauwpoten. Compleet met slinger en gewichten.
h. 260, b. 55 cm, d. 33 cm.
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel, dwangslag. Met compensatieslinger in de vorm van een harp. Geschilderde wijzerplaat met Romeinse cijfers, stalen geblauwde wijzers, centrale secondenwijzer. In mahoniehouten kast met glasdeur. Compleet met gewichten.
h. 219 cm, b, 50 cm, d. 25 cm.
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel, wekkerwerk, eendaags uurwerk. Geschilderde wijzerplaat met in de toog mechaniek van schepen en toneeltje van stadgezicht, witgeschilderde cijferring met in de hoeken putti. Eikenhouten kast met in de deur gegoten messing slingervenster met personificatie van Europa. Compleet met slinger en gewichten.
h. 220 cm, b. 41 cm, d. 23 cm.
Uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel. Messing wijzerplaat met verzilverde cijferring, gegraveerd met voluten. In eikenhouten kast.
h. 198 cm, b. 49 cm, d. 27 cm.
James Douglass Chertsey 1768-1791 (falliet)
(1)
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel en wekkerwerk. Geschilderde wijzerplaat met vijfminuten aanduiding. Kaplood met figuren. Rood geschilderde stoel met uitgezaagde achterplank en dak. Met goud geschilderde arceringen. Houten katrol, met gewicht.
h. 69 cm, b. 31 cm, d. 25 cm.
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op gong. De wijzerplaat met emaillen cartouches, liervormige kast met vergulde appliques.
h. 70, b. 30,5 d. 15,5 cm.
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel en wekkerwerk. Latoenkoperen en verzilverde wijzerplaat met in de toog personificaties van de landbouw. Geplaats in eikenhouten kast met achterglasschildering van landschappen in de kap. Geheel bekroond door gestoken kuif.
h. 165 cm, b. 46 cm, d. 23,5 cm.
(1)
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel. Geschilderde wijzerplaat met aanduiding van maanstand en datum, wekkerwerk. In de hoeken van de cijferring personificaties van de jaargetijden. In eikenhouten kast, meekrab geschilderd. Compleet met gewichten, slinger en bekroond door latoenkoperen appliques.
h. 124 cm, b. 34 cm, d. 20 cm.
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel, wekkerwerk. Geschilderde wijzerplaat met in de toog voorstelling van botters. In eikenhouten kast met uitgezaagde achterwand. Met gewichten.
h. 64 cm, b. 21,5 cm, d. 15 cm.
(1)
Uurwerk uitgevoerd met gaand en slagwerk op bel. Messing gegoten wijzerplaat met emaille cijfer cartouches. Met gewichten, slinger en opwindkruk.
h. 24 cm, b. 19 cm, d. 9 cm.
Verzilverd messing schaalplaat met nonius. Grenenhouten kast opgelegd met mahonie en bandintarsia. Bekroond door gebroken tympaan met messing vaasornament.
h. 101 cm.
Uitgevoerd met tinnen schaalplaten met aanduiding van Engelse en Rijnlandse duimen. Kast met gebroken tympaan en vaasornament.
h. 125 cm.
Met schaal van Engelse en Rijnlandse duimen. In mahoniehouten kast met tympaan en tinnen appliques.
h. 116 cm.
Uitgevoerd met tinnen schaalplaten met indeling voor Engelse en Rijnlandse duimen. De kast met bandintarsia, gebroken tympaan en vaasornament.
h.120 cm.
Beschilderde schaalplaat, tendenswijzer in Bois-Doré. Met decoratie van adelaar en lauwerkrans. (kast met beschadiging)
h. 86 cm, b. 43 cm.
Uitgevoerd met tinnen schaalplaten met fraai gegraveerde kalligrafie. De kast met gebroken tympaan. (buis gebroken)
h. 97 cm.
Provenance: Collectie J.W.N van Achterbergh
In fraai gestoken kast met asymmetrische voluten en rocailles. Tinnen gegraveerde schaalplaten. Op de kast termometer met tinnen schaalplaat.
h. 116 cm.
(1)
Uitgevoerd met naïeve schildering van de Haarlemmerpoort te Amsterdam. Het uurwerk een 18e eeuws horloge met spillegang, gesigneerd 'Harderwijk Amsterdam'. In mahoniehouten lijst.
h. 55 cm, b. 65 cm.
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op bel, wijzerplaat met emaille cijfer cartouches. Rijk geornamenteerde kast met vrouw figuren en griffioenen. Slinger in de vorm van bloemenmand.
h. 76 cm, b. 36 cm, d. 30 cm
8000-8083 - Antieke en klassieke grote meubelen
met carrara marmeren blad, spiegelachterwand en groen- en verguld gelakt gestoken adelaarskopjes en -klauwpoten
br. 80, h. 84, d. 40 cm
met carrara marmeren blad, afgeronde zijden en o.a. 'geteld geld' motieven
115 x 44, h. 79 cm
met opklapbaar bovenblad, waaronder glasopzet, uitklapbare zijbladen en vernikkelde ijsbak (gesigneerd H. vd Pol Rotterdam). In het front twee laden en twee deuren. Het geheel versierd met fijnhouten marqueterie en bieswerk
br. 105, h. 98/145, d. 57 cm
met brèche d'Alep marmeren blad. De drie laden met verguld bronzen ornamenten. Het gebogen front en -zijden met parqueterie
br. 98, h. 87, d. 47 cm
In het orgelgebogen front vier laden. Het geheel versierd met satijnhouten bieswerk. Samengesteld (trekker ontbreekt)
br. 84, h. 195, d. 53 cm
Op groen en verguld gelakte kolompoot met driesprant en klauwpoten
diam. 112, h. 76 cm
de vier laden met geometrisch lijstwerk. Op boloten
br. 97, h. 93, d. 56 cm
met wit geaderd grijs marmeren blad. In het gebogen front vier laden met bronzen beslag. Het geheel versierd met bieswerk en stermotieven. Geen sleutel
br. 119, h. 84, d. 57 cm
met timpaanvormige kap en twee deuren. Het geheel versierd met gestoken medallion, guirlande, strikwerk en rozetten. Mogelijke herkomst Felix Meritis
br. 118, h. 250, d. 38 cm
De drie laden met gestoken florale motieven en parellijstwerk
br. 128, h. 104, d. 55 cm
met rond geaderd grijs marmeren blad. Op drie kolompoten met driesprant. Het geheel versierd met vuurvergulde bronzen en messing ornamenten. Op zwenkwieltjes
diam. 81, h. 78 cm
met twee deuren, gestoken fries en vrijstaande, deels gecanneleerde kolommen op de hoekstijlen
br. 132, h. 149, d. 40 cm
met onder de gecontourneerde kap twee deuren met ruiten in vakwerk. De onderkast met twee deuren. Het geheel rijkelijk versierd met marqueterie. Op gezwarte bolpoten. Sleutel onderkast ontbreekt
br. 153, h. 217, d. 38 cm
met wit Carara marmeren blad. De drie kolompoten met gestoken palmetten en zwenkwieltjes
diam. 103 en h. 79 cm
met één deur. Mogelijk Berlijn
br. 59, h. 138, d. 38 cm
met messing hengsels, hoekstukken en siernagels. Het losse onderstel op gezwarte bolpoten
br. 109, h. 58, d. 56 cm
met marmeren blad (besch.). In het getrapte front drie laden en twee deuren. De hoekstijlen versierd met verguld bronzen Ionisch-Korintische kapitelen. Het geheel met fijnhouten bieswerk en Japans Maki-e lakwerk panelen (rest.) (met restauraties)
br. 136, h. 91, d. 61 cm
met grijs marmeren blad en verguld bronzen ornamenten
br. 99, h. 83, d. 36 cm
de vier laden met messing beslag. Geen sleutels
br. 123, h. 96, d. 59 cm
met grijs natuurstenen blad en lade. Het geheel versierd met vuurverguld bronzen beslag
96 x 40, h. 89 cm
met rond grijs natuurstenen blad. Op drie poten met driesprant en zwenkwieltjes. Het geheel versierd met o.a. vuurvergulde kariatiden, -palmettten en -rozetten
diam. 81 en h. 79 cm
in twee verdelingen. In het front twee deuren
br. 82, h. 169, d. 42 cm
met vier deuren, ieder met ruit. De onderkast met vier deuren, ieder met paneel
br. 300, h. 254 en d. 50 cm
met twee laden. Uitklapbaar
br. 113, h. 109-116/100-116, d. 38/75 cm
op kruisvoet met zwenkwieltjes. Eén schap def.
br. 50, h. 143, d. 49 cm
met verstelbare lessenaar
br. 54, h. 86, d. 47 cm
[1][
met vier laden en uittrekbaar schrijfblad
br. 92, h. 83, d. 53 cm
met boldeksel. Geen sleutel
br. 105, h. 72, d. 54 cm
met smeedijzeren schoren
168 x 59, h. 73 cm
met grijs natuurstenen blad. In het getrapte front vier laden en voluten op de hoekstijlen. Het geheel versierd met vuurverguld bronzen beslag
br. 102, h. 85, d. 60 cm
br. 75, h. 193, d. 35 cm
met gecontourneerd blad en lade. De vier gebogen poten met kruisregel en hoefpootjes (reconstr.). Het geheel rijkelijk versierd met o.a. gestoken schelpornamenten, acanthusbladeren, bloem- en bladranken
100 x 70, h. 75 cm
Op kolompoot met driesprant, Empire. Met één tussenblad (samengesteld)
diam. 116, h. 78 cm; tussenblad br. 45 cm
met onder de rechte kap twee deuren, ieder met vier panelen. In de voet twee laden. Op gezwarte bolpoten (rest.)
br. 163, h. 184, d. 64 cm
met twee laden en twee tussenbladen
br. 58, h. 158 en d. 36 cm
met in het front vier laden en openslaande schrijfklep, waarachter een interieur. Het geheel versierd met messing bieswerk en -beslag. Geen sleutel
br. 95, h. 158, d. 41 cm
met lade, deur met corniches en zes tussenbladen (één gebroken). Het geheel versierd met gestoken leeuwtjes met heraldisch wapenschild en coromandel- en ebbenhouten inlegwerk. Op gezwarte bolpoten. Gedateerd 1644. Reconstructies
br. 68, h. 174, d. 48 cm
met marmeren blad. In het gebombeerde front twee laden. Het geheel versierd met marqueterie en bronzen ornamenten
br. 121, h. 85, d. 55 cm
met gebogen kap en spiegelachterwand
br. 102, h. 167, d. 42 cm
met openslaand bovenblad, waaronder een glasopzet. In het front lade en jalouziedeuren. Aan weerszijden een uittrekblad en pijpelade aan de rechterzijkant
br. 98, h. 87/131, d. 52 cm
met twee laden, twee deuren en openslaande schrijfklep, waarachter een interieur. Op de hoekstijlen een vrijstaande, zwart en verguld gelakt en gestoken houten herme
br. 106, h. 157, d. 52 cm
met lade, twee deuren en openslaande schrijfklep, waarachter een interieur
br. 98, h. 147, d. 44 cm
met zes laden en vrijstaande kolommen op de hoekstijlen
br. 102, h. 155, d. 54 cm
met vier deuren, waarvan twee met ruiten in vakwerk. De gecontourneerde kap met snijstuk. Reconstructies
br. 125, h. 214, d. 28 cm
met twee deuren en twee laden. Op de stijlen halve gecanneleerde kolommen. Het geheel versierd met snijwerk van o.a. kopjes, vaasornamenten, voluten en acanthusbladeren. Op gezwarte bolpoten
br. 175, h. 188, d. 73 cm
met één deur en twee glazen schappen
br. 62, h. 86, d. 61 cm
met lade, twee deuren, uittrekbladen en openslaande klep, waaronder glasopzet. Op de hoekstijlen vrijstaande gezwarte kolommen
br. 115, h. 94/144, d. 60 cm
met vier deuren. Gedateerd 1712, initialen H.W. en A.R.
br. 157, h. 160, d. 64 cm
in twee verdelingen. Met ojiefgebogen openslaande schrijfklep, waarachter een interieur. Het dubbelgebogen front met vier laden. Op gezwarte balklauwpoten
br. 137, h. 113, d. 66 cm
met twee deuren en lade. Op vier -door x-regel verbonden- balustervormige kantige poten
br. 123, h. 170, d. 52 cm
met marmeren blad en snijstuk
98 x 44, h. 96 cm