1e zitting - Dinsdag 10 november 10.00 uur: 8600-8658 - Antieke en klassieke stoelen en banken
Catalogusnummer: 8010
Fabrikaat H.F. Jansen, palissanderhouten halbank in barok-stijl, ca. 1860,

met gestoken heraldisch wapen van de familie Scheltus en familie Brants. De vier poten met verguld bronzen beslag in vorm van hoeven met acanthusmotief. Met brandmerk 'H.F. Jansen & Zonen Amsterdam Hofleveranciers'. Hendrik Frederik Jansen begon rond 1841 als behanger en stoffeerder. Na 1877 ging de firma Jansen ook meubels, betimmeringen en complete stofferingen ontwerpen en maken, in een eigen werkplaats. De kwaliteit van de meubels was zo hoog dat Jansen hofleverancier werd. Rond 1890 verhuisde het meubelmagazijn van Jansen naar een nieuw gebouw aan Spui 10a. Het pand, ontworpen door de bekende architect Eduard Cuypers, staat daar nog steeds in volle glorie. De derde zoon van Hendrik Frederik, Jan Hendrik geboren in 1854 te Amsterdam geeft bij inschrijving in het militieregister het beroep van meubelmaker op. In het voetspoor van zijn vader richt hij omstreeks 1880 in Parijs Maison Jansen op, wat in korte tijd eveneens toonaangevend werd, en later de interieurinrichting verzorgt van o.a. Vanderbilt, Rockefeller en Kennedy

br. 155, h. 106 en d. 46 cm; zithoogte 46 cm

Taxatie: € 3.000 - € 5.000
Hamerprijs: