18e zitting - Dinsdag 16 november 14.00 uur: 2007-2223 - Beeldwerk, vazen en ornamenten
Catalogusnummer: 2307
Naar Giovanni Maria Cassini (1745-1824), verguld koperen miniatuur planetarium, Holland, 18e eeuw.

Verzilverde schaalplaat gegraveerd met maanden, symbolen voor sterrenbeelden en de benaming in Latijn. Op de as centraal geplaatst koperen bol als zon, waaromheen de voornaamste planeten met mechaniek. Uitvouwbare armen met Saturnus- en Jupiter met satellieten. Geheel staande op drie pootjes. Compleet met cilindrische blikken opberg doos. (drie planeten manco).

diam. 12,5 cm, h. 6,5 cm.

Rare Dutch miniature planetarium after Cassini, 18th century. Silvered engraved dial with signs of the zodiac and months in Dutch. Central placed sun with geared motion, folding arms with Saturnus and Jupiter and satellites.

Taxatie: € 4.000 - € 6.000
Huidig bod: € 8.000
Hamerprijs: € 8.000

Hamerprijs: € 8.000