Friese kortstaart ik eikenhouten kast, 18e eeuw,
Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op twee bellen, wekkerwerk, datum en maanstand. Geschilderde wijzerplaat met centraal decoratie van meerlandschap, geflankeerd door putti, in de toog schip. De kast met fraai gestoken rocailles en gegoten rococo slingervenster met bloemenmand. Op de kap drie lindenhouten gestoken knop ornamenten. Compleet met gewichten en slinger.
h. 110, br. 35, d. 21 cm.
Provenance: Collectie Professor Ingenieur D. A. A. Koolen.
Taxatie: € 400 - € 800
Huidig bod: € 850
Hamerprijs: € 850