2e zitting - Woensdag 8 november 10.00 uur: 0001-0443 - Juwelen
Catalogusnummer: 2
Gouden broche, 19e eeuw.

Met een voorstelling van de duiven van Plinius, uitgevoerd in micromozaiek in onix. ‘De voortreffelijkste in deze kunstvorm is Sosos van Pergamon; de duif die drinkt terwijl de schaduw van zijn kop op het water valt, oogst veel bewondering. Andere vogels fladderen rond de rand van de schaal en koesteren zich in de zon.’ Aldus geschiedschrijver Plinius de Oudere in 77 na Chr. De zetrand met om elkaar gekrulde banen. Lichte beschadigingen aan onix

bruto 16,5 gr., h. 38 x b. 42 mm

Gold brooch, 19th century. With a representation of Pliny's pigeons, executed in micro mosaic in onix. 'The most excellent in this art form is Sosos of Pergamon; the dove that drinks while the shadow of its head falls on the water is much admired. Other birds flutter around the edge of the bowl and bask in the sun.' Thus historian Pliny the Elder in 77 AD. The bezel edge with curled bands. Slight damage to onix

Taxatie: € 200 - € 300
Huidig bod: € 340
Hamerprijs: € 340

Hamerprijs: € 340