15e zitting - Woensdag 8 mei 19:00 uur: 2550-2734 - 20e Eeuwse toegepaste kunst
Catalogusnummer: 2641
update-catalogue
Willem Hendrik Gispen (1890-1981), roodkoperen pendule, uitvoering Gispen Fabriek voor Metaalbewerking, ca. 1920;

Uurwerk uitgevoerd met gaand- en slagwerk op bel. De gehamerde paraboolvormige kast met decoratie van golvende lijnen. De wijzerplaat met geëtste gestileerde cijfers, opgelegd met email verf in groen en rood. Het centrum met stermotief. Roodkoperen gezaagde wijzers.

h. 26 cm, b. 20,5 cm, d. 10 cm

Herkomst: collectie Willem Hoogendijk, Utrecht NB. een vergelijkbare klok is beschreven en afgebeeld in het boek Living in the Amsterdam School, Ingeborg de Roode en Marjan de Groot, 2016.

[1]

Taxatie: € 1.000 - € 2.000
:
Hamerprijs:

outbid-warning
Overboden

Bied
Totaal incl. kosten: €