4e zitting - Woensdag 1 mei 19.00 uur: 0001-0498- Juwelen
Catalogusnummer: 426
Zeeland, granaten collier voor bij de protestantse Zuid-Bevelandse rouwdracht.

Bestaande uit zes rijen granaten op zilverdraad aan elkaar geschakeld. Aan een 14 kt. gouden sluiting bezet met Boheems granaat. Meesterteken L. Deckers, Den Bosch, 1882 - 1923. Een zelfde collier staat afgebeeld in het boek , 'Van de goudsmid. De historie en de ontwikkeling van Zeeuwse en andere streeksieraden' door P.J. Minderhoud, aldaar p. 128

bruto 246,4 gr., l. 39 cm, diam. slot. 37 mm

Zeeland, garnet necklace for the Protestant Zuid-Beveland mourning costume. Consisting of six rows of garnets connected together on silver wire. On a 14 k. gold clasp set with Bohemian garnet. Maker's mark L. Deckers, Den Bosch, 1882 - 1923. A similar necklace is depicted in the book, 'Van de goudsmid. De historie en de ontwikkeling van Zeeuwse en andere streeksieraden' by PJ Minderhoud, there p. 128

Taxatie: € 200 - € 300
Hamerprijs: