Sluiten8600-8658 - Antieke en klassieke stoelen en banken
met getorste regels en stijlen, gestoken acanthusbladeren en tapisserie stoffering
8600-8658 - Antieke en klassieke stoelen en banken
de zittingen met paardenhaar bekleed
[6]
De gestoffeerde zittingen met kubusmotieven
[4]
met geborduurde gebloemde stoffering
ieder met verguld bronzen ornament op de kapregel en beige velours stoffering
met lier en ruit in de rugleuning en gestreepte goudkleurige velours stoffering (stukjes lijstwerk kapregel twee stoelen ontbreken)
[5]
Zes zittingen met groene velours stoffering, één met beige- (rest.)
[7]
br. 70 cm; zithoogte 26 cm; br. 53, h. 53, d. 42 cm
met antieke tapisserie stoffering
met geriete zitting en leuning en vier losse zitkussens
br. 177 cm
ieder met geriete zitting (twee besch.). Gestempeld
[4]
ieder met geriete zitting (één def.)
[5]
De gecontourneerde leuning met gedraaide knoppen. Met originele kussens
br. 186, h. 108/zithoogte 50, d. 64 cm;
ieder met blauwe velours stoffering
met opengezaagd middenblad in de rugleuning
[1][
met geriete zitting en los zitkussen
alle met los zitkussen
[4]
met geriete zitting en opklapbaar eetblad
met messing inlegwerk en groene velours stoffering
Provenance: Collectie J.W.N van Achterbergh
[5]
met gestoken dolfijnen op de armleggers en groen-goudkleurig gestreepte stoffering
met gestoken ramskoppen op de armleggers en zwart lederen zitting (rest.)
met gestoken acanthusbladeren en groene geruite stoffering
met lade. Gemaakt van duigen. Dergelijke fauteuils werden gebruikt in stallen door schapenherders
h 104, zithoogte 42, br 73, diep 89 cm; zitvlak diep 44 cm.
(1)
ieder met gecontourneerde kapregel en H-regel
met geriete zitting en twee losse kussens
De losse zittingen bekleed met paardenhaar
[4]
met getorste poten en stijlen, gestoken leeuwenkopjes en beschilderde bruin lederen bekleding met messing siernagels
alle met o.a. gestoken mascarons en acanthusbladeren (twee latjes van één zitting ontbreken)
met gobelin stoffering
met rode velours stoffering
de rode damasten stoffering met goudkleurige lauerkransen en -rozetten
met bruin lederen bekleding
met bruin lederen bekleding
de rugleuning met gecapitonneerd kussen met luipaardprint. Op zwenkwieltjes (rest.)
met fijnhouten bieswerk en beige, geruite en gebloemde stoffering
l. 213 cm
met messing marqueterie van zwanen en bieswerk. Op gezwarte klauwpoten. Hierbij twee voetenbankjes. Alle met groen-geel gestreepte velours stoffering
br. 164 cm
Verstelbaar, op zwenkwieltjes. Dergelijke bedden werden in de 19de eeuw door hoge officiers gebruikt als veldbed, zit- of ligstoel. Een vergelijkbaar exemplaar, gebruikt door Koning Willem II, bevind zich in de collectie van het Rijksmuseum, objectnummer NG-1993-1
l. 191 cm
met gebloemde stoffering
alle met gespijlde rugleuning en gestreepte stoffering (stoffering manchettes deels def.). Met extra rol stof
[7]
8800-8862 - Design meubelen
Verchroomd staal met messing en spiegelpanelen
diam. 84, h. 63 cm