Sluiten8600-8658 - Antieke en klassieke stoelen en banken
met getorste regels en stijlen, gestoken acanthusbladeren en tapisserie stoffering
8600-8658 - Antieke en klassieke stoelen en banken
de zittingen met paardenhaar bekleed
[6]
De gestoffeerde zittingen met kubusmotieven
[4]
met geborduurde gebloemde stoffering
ieder met verguld bronzen ornament op de kapregel en beige velours stoffering
met lier en ruit in de rugleuning en gestreepte goudkleurige velours stoffering (stukjes lijstwerk kapregel twee stoelen ontbreken)
[5]
Zes zittingen met groene velours stoffering, één met beige- (rest.)
[7]
br. 70 cm; zithoogte 26 cm; br. 53, h. 53, d. 42 cm
met antieke tapisserie stoffering
met geriete zitting en leuning en vier losse zitkussens
br. 177 cm
ieder met geriete zitting (twee besch.). Gestempeld
[4]
ieder met geriete zitting (één def.)
[5]
De gecontourneerde leuning met gedraaide knoppen. Met originele kussens
br. 186, h. 108/zithoogte 50, d. 64 cm;
ieder met blauwe velours stoffering
met opengezaagd middenblad in de rugleuning
[1][
met geriete zitting en los zitkussen
alle met los zitkussen
[4]
met geriete zitting en opklapbaar eetblad
met messing inlegwerk en groene velours stoffering
Provenance: Collectie J.W.N van Achterbergh
[5]
met gestoken dolfijnen op de armleggers en groen-goudkleurig gestreepte stoffering
met gestoken ramskoppen op de armleggers en zwart lederen zitting (rest.)
met gestoken acanthusbladeren en groene geruite stoffering
met lade. Gemaakt van duigen. Dergelijke fauteuils werden gebruikt in stallen door schapenherders
h 104, zithoogte 42, br 73, diep 89 cm; zitvlak diep 44 cm.
(1)
ieder met gecontourneerde kapregel en H-regel
met geriete zitting en twee losse kussens
De losse zittingen bekleed met paardenhaar
[4]
met getorste poten en stijlen, gestoken leeuwenkopjes en beschilderde bruin lederen bekleding met messing siernagels
alle met o.a. gestoken mascarons en acanthusbladeren (twee latjes van één zitting ontbreken)
met gobelin stoffering
met rode velours stoffering
de rode damasten stoffering met goudkleurige lauerkransen en -rozetten
met bruin lederen bekleding
met bruin lederen bekleding
de rugleuning met gecapitonneerd kussen met luipaardprint. Op zwenkwieltjes (rest.)
met fijnhouten bieswerk en beige, geruite en gebloemde stoffering
l. 213 cm
met messing marqueterie van zwanen en bieswerk. Op gezwarte klauwpoten. Hierbij twee voetenbankjes. Alle met groen-geel gestreepte velours stoffering
br. 164 cm
Verstelbaar, op zwenkwieltjes. Dergelijke bedden werden in de 19de eeuw door hoge officiers gebruikt als veldbed, zit- of ligstoel. Een vergelijkbaar exemplaar, gebruikt door Koning Willem II, bevind zich in de collectie van het Rijksmuseum, objectnummer NG-1993-1
l. 191 cm
met gebloemde stoffering
alle met gespijlde rugleuning en gestreepte stoffering (stoffering manchettes deels def.). Met extra rol stof
[7]
8800-8862 - Design meubelen
Verchroomd staal met messing en spiegelpanelen
diam. 84, h. 63 cm
8800-8862 - Design meubelen
Zwart gelakt staal met grijze wollen stoffering. Zitting kan naar voren geklapt worden
br. 192 cm
8800-8862 - Design meubelen
met groen glazen blad op matzwart gelakt stalen onderstel. In hoogte verstelbaar
225 x 85, h. 69/74 cm
8800-8862 - Design meubelen
Wit kuststoffen zitting en poten met gevlochten bamboe leuning
[4]
8800-8862 - Design meubelen
Wit fiberglas op wit gelakt aluminium draaivoet
8800-8862 - Design meubelen
Verchroomd aluminium en zwart leder
8800-8862 - Design meubelen
met messing ijsbak. Draaibaar
diam. 114,5, h. 36,5 cm
8800-8862 - Design meubelen
Vernikkeld staal met Murano melkglazen kap
h. 180 cm
8800-8862 - Design meubelen
met zwarte stoffering, één gecapitonneerd rug- en zitkussen en gepolijst RVS onderstel (vijf knopen ontbreken, één los)
br. 120 cm
8800-8862 - Design meubelen
met zwarte corduroy stoffering en zwarte bakelieten armleggers
8800-8862 - Design meubelen
met rode corduroy stoffering (sleets) en bakelieten armleggers
8800-8862 - Design meubelen
De blauw-grijs corduroy stoffering met bruin lederen biezen
br. 240 cm
8800-8862 - Design meubelen
met drie schappen, zeven laden, twee deuren en uittrekbaar schrijfblad
br. 119, h. 168, d. 40 cm
8800-8862 - Design meubelen
met oranje bekleding. Breuk
8800-8862 - Design meubelen
met bruine corduroy stoffering
8800-8862 - Design meubelen
met rood lederen bekleding. Naar Poul Kjaerholm, PK22
8800-8862 - Design meubelen
Zwart gelakt stalen kap en voet en verchroomd stalen buis
h. 203 cm
8800-8862 - Design meubelen
8800-8862 - Design meubelen
8800-8862 - Design meubelen
met trapeziumvormig blad. Grijs gelakt stalen onderstel met zwart linoleum blad met ivoorkleurige harsrand. (deze tafel kan aangesloten worden bij het president-bureau, lot 8820)
l. 239, br. 129, h. 77 cm (max.)
8800-8862 - Design meubelen
met twee ladenblokken, ieder met vier laden en uittrekblad. Het niervormige schrijfblad ingelegd met zwart linoleum en ivoorkleurige harsrand. (de President tafel, lotnummer 8819 kan aangesloten worden aan de voorzijde van dit bureau)
210 x 105, h. 78 cm
8800-8862 - Design meubelen
met bakkelieten armleggers en groene corduroy stoffering (vlekken)
[7]
8800-8862 - Design meubelen
br. 43, h. 73, d. 42 cm
8800-8862 - Design meubelen
Op zwenkwielen
br. 43, h. 73, d. 42 cm
8800-8862 - Design meubelen
uitklapbaar. Met grijze stoffering en losse armleuning (1988). Eén bout ontbreekt
br. 192 cm
8800-8862 - Design meubelen
met zwart tuiglederen bekleding
[4]
8800-8862 - Design meubelen
Geborsteld verchroomd stalen buizenframe met zwart tuiglederen bekleding
8800-8862 - Design meubelen
met zwarte hopsak stoffering. Speciale gelimiteerde oplage, uitgegeven in 2008, ter ere van de 50ste verjaardag van dit ontwerp (1958-2008)
8800-8862 - Design meubelen
8800-8862 - Design meubelen
met twee beukenhouten bladen, waarvan één kantelbaar. Op stalen buizen onderstel met zwenkwieltjes
8800-8862 - Design meubelen
met paardenhaar bekleding
[6]
8800-8862 - Design meubelen
Kunststof blad met stalen onderstel. Beschadiging rand blad en onderstel
180 x 88, h. 78 cm
8800-8862 - Design meubelen
op verchroomd stalen buizenonderstel. Lampje ontbreekt
100 x 62, h. 79 cm
8800-8862 - Design meubelen
rond marmeren blad (chips, krassen) op bruin gelakt diabolovormige aluminium voet
diam. 137, h 71 cm
8800-8862 - Design meubelen
verchroomd aluminium frame met zwarte hoksak bekleding
[5]
8800-8862 - Design meubelen
met rechthoekig matglazen blad (chip, enkele kleine krasjes)
180 x 80, h. 75 cm
8800-8862 - Design meubelen
zwart plaatstaal en verchroomd staal. Op zwenkwielen (één wiel los)
62 x 45, h. 28 cm.
8800-8862 - Design meubelen
op bauw gelakt stalen poten. Houten blad met rubber ingelegd.
150 x 73, h. 74 cm
Provenance: gekocht bij Het Binnenhuis, Huidenstraat 3, Amsterdam. Collectie Crince Le Roy, Amsterdam en privé verzameling Den Helder. Een vergelijkbare tafel staat in de collectie van Museum Booymans van Beuningen, Rotterdam. Met begeleidende brief van dhr. Bernard Colenbrander, Rijksdienst van Monumentenzorg, 1983 en interview met Yvonne Hulst van het Binnenhuis, Amsterdam waarin de tafel is afgebeeld.
8800-8862 - Design meubelen
met geometrisch fijnhouten inlegwerk, o.a. hulst-, beuk en esdoornhout.
107 x 35, h. 78 cm
8800-8862 - Design meubelen
met donkergrijze stoffering
(2)
8800-8862 - Design meubelen
met ronde metalen kappen.
h. 177 en diam. 44 cm.
8800-8862 - Design meubelen
met geplisseerde groen zijden kappen. In hoogte verstelbaar
(2)
8800-8862 - Design meubelen
met gebronsd stalen ronde kap
8800-8862 - Design meubelen
met ruitjesmotief. Kleine beschadigingen
90 x 90 en h. 45,5 cm
8800-8862 - Design meubelen
Verchroomd aluminium met zwarte hopsak bekleding
8800-8862 - Design meubelen
120 x 70 en h. 70 cm
[4]
8800-8862 - Design meubelen
8800-8862 - Design meubelen
8800-8862 - Design meubelen
diam. 40 cm