Sluiten1700-1831 - Europees porselein, aardewerk en glas
Een vierpas. Gemonteerd in houten lijsten.
1700-1831 - Europees porselein, aardewerk en glas
Een zes tegels met voorstellingen van figuren in landschappen in cirkels, een met landschappen. Beide gemonteerd in houten lijst (fritting).
Met voorstellingen van figuren, hoekmotief ossekop. Gemonteerd in houten lijst. (restauraties, fritting)
Met voorstelling van bloeiende tulp, Franse lelie hoekmotief. Gemonteerd in houten lijst. (restauraties, fritting)
Allen hoekmotief ossekop, met voorstellingen van figuren op de rug gezien. Gemonteerd in houten lijst (restauraties, fritting).
Bestaande uit drie dekselvazen en een paar trompetvazen met chinoiserie decoratie en landschappen gevat in voluten. Gemerkt 32 iG. (restauraties en frits)
h. 26-38 cm.
[5]
Gedecoreerd met een rokende Indiaan onder een tabaksplant. Eerste met opschrift 'rapee', tweede met opschrift 'toskaanse'. Onderzijden gemerkt met drie klokken. Met koperen deksels. (beschadigingen, restauraties, frits)
h. 27 cm.
Een met opschrift 'St Vincent' en gemerkt VDuijn, een met opschrift N2 St Omer. Met koperen deksels (Eerste met beschadigingen, tweede compleet hersteld).
Zes met irisatie. Bodemvonsten uit Suriname, jaren '70.
h. 22-24 cm.
Field collected in Suriname, late 1970's.
[8]
Alle met irisatie, een met opgelegd zegel 'claret'. Bodemvonsten Suriname, jaren '70.
h. 25-29 cm.
[4]
Alle met irisatie. Bodemvondsten uit Suriname, jaren 70.
h. 18-19 cm.
[4]
Alle met irisatie. Bodemvonsten uit Suriname, jaren '70.
h. 17,5-19 cm.
[4]
Alle met irisatie. Bodemvonsten uit Suriname, jaren 70.
h. 17-18,5 cm.
[4]
Waaronder 18e eeuwse flessen met irisatie. Inclusief bodemvonsten Suriname, jaren '70.
[ds]
2007-2223 - Beeldwerk, vazen en ornamenten
Zijde gecapitonneerd interieur. Geheel staande op vier acanthusbladvormige poten. (beschadigingen en restauraties).
h. 7,2 cm, b. 20,5 cm, d. 10,5 cm
Uitgevoerd met geslepen agaten heften. In later etui.
l. 18 - 19 cm
Provenance: Private Belgium colleciton, collected on the European art market, ca. 1990-2010.
Ottoman Turkey parcel gilt silver spoon and fork with agate hafts, stamped with Tughra of Sultan and assay mark , Constantinople, 18/19th century.
Uitgevoerd met zilveren monturen en heft.
l. 15 cm
Uitgevoerd met gedreven decoratie van putti en roquailles en bloemen. Interieur met vakverdeling en attributen. (incompleet).
h. 8,5 cm, b. 5 cm
Uitgevoerd met fijngesneden voorstellingen van Apollo en Daphne en Neptunus, Salacia en Apollo. Hierbij een parelmoer plaquette van twee tronies. [een plaquette met afgebroken hoekje]
h. 4,7/5,8 cm, b. 8,5/11,1 cm.
Voorzijde met opschrift [ende spit de la mes, keerzijde liver. tvrcx*dan pavs] Een dergelijke penning werd door de geuzen aan hun hoeden gedragen gedurende het ontzet van Leiden in 1574, onder bevel van Lodewijk van Boisot.
h. 3,1 cm b. 3 cm
Uitgevoerd met balustervormige stam en conische voet. [gerestaureerd]
h. 28 cm diam. 14,5 cm
Uitgevoerd met pallisander lijstwerk, zilveren beslag. [aanpassingen]
h. 10,5 b. 36 d. 28,5 cm
Compleet met vork, mes en aanzetstaal. De heften uitgevoerd met zilver en hoorn, lemmet gegraveerd met eigenaarsnaam 'Quirin Pöllin Laudeck'
l. 20 cm
[4]
De kist uitgevoerd met ijzeren banden. het front open te klappen, waarachter een interieur met vakken en laden.
h. 18 cm b. 19 cm d. 19 cm
Uitgevoerd op rood stoffen achtergrond, met profiellijst.
h. 8 cm, b. 10,5 cm
Uitgevoerd met meerdere knopen in de stam, op klokvormige voet.
h. 23, cm, diam. 11 cm.
(2)
Uitgevoerd met gegraveerde voorstelling van acht vrouw figuren met attributen in ovalen.
l. 12 cm, b. 5 cm
Uitgevoerd met gegraveerde voorstellingen van rokend en drinkend gezelschap.
l. 12,5 cm, b. 5 cm
Uitgevoerd met gegraveerde religieuze voorstellingen en spreuk: 'Den raad die Eva Adam gaf, doet alle nageslagte nog beeven', 'Maar Christus koomt wegt het Aardse graf dat doet den sondaar eeuwig leven'.
l. 15,5 cm, b. 4,5 cm
Balustervormig met twee zilveren monturen. Het ene uiteinde met gekroond Amsterdams stadswapen geflankeerd door twee leeuwen. Het andere uiteinde met initialen voor 'Makelaars'. Inscripties: 'Jan Jacob Rooseboom', en 'Ao 1822'. (geb. 1798, overl. 1877, Makelaar te Amsterdam va. 1822).
l. 12 cm
Mt. Abraham Bout werkzaam van 1819 tot 1849.
Uitgevoerd met papieren schaalplaten en kompas. Bovenzijde met latitude schaal. Gesigneerd PPB. Hierbij leistenen zonnewijzer en een zonnering met opklapbare gnomon.
l8,5 cm, diam. 3 - 8 cm
Compleet met weegschaal, gewichten en pincet. In de deksel handgekleurd etiket: 'Deze Gewigte werden Gemaakt en Verkogt te Amsterdam by Jan Linderman, Op de Nieuwendijk, het Tiende Huijs van den Dam, en op de Zaal boven de Beurs.
l. 12,5 cm, b. 7 cm
De eikenhouten kist opgelegd met mahonie en bandintarsia, koperen handvat. Het interieur met vier glazen flessen, beschilderd met florale decoratie in goudverf. In de deksel een spiegel. (glas manco, lichte fineerschade, krimpscheuren)
h. 21 cm, b. 18 cm, d. 18 cm.
(1)
Uitgevoerd met militaire voorstellingen van belegerde steden en datering 1747.
l 15,5 cm
Uitgevoerd met gegraveerde religieuze voorstellingen. Hierbij geelkoperen ongegraveerde tabaksdoos.
l. 15,5 - 16 cm
UItgevoerd met gestoken voorstellingen van figuren op de deksel en rondom klassieke gebouwen. (deksel met scheur).
l. 13,5 cm
Uitgevoerd met langwerpige uitsparingen.
l. 171 cm
Het eikenhouten meubeltje opgelegd met wortelnoten. Koperen gegraveerd beslag. Gecontourneerd bovenblad. (twee hoekjes van de slotplaten manco)
h. 38 cm, b. 47 cm.
(1)
Groen gelakte en deels vergulde lijst. (kuif gebroken en hersteld, ornament rechts opnieuw bijgemaakt)
h. 43 cm, b. 28 cm.
(1)
Uitgevoerd met vaasornament en acanthusblad motieven.
h. 44 cm, b. 27 cm.
(2)
Uitgevoerd met guirlande, strikken en ramskoppen. (binnenbak manco).
h. 85 cm
Uitgevoerd met decoratie van vrouw in medaillon geflankeerd door acanthusbladeren in geel en zwart tinten op bruin font.
h. 47 cm, b. 89 cm
Hierbij een houten deels vergulde sokkel. (beschadigingen).
h. 21 - 25 cm
Uitgevoerd met gegraveerd koperen plaquette met gegraveerde religieuze voorstelling, geflankeerd door benen- ebben inleg van bloemen. Het interieur met vakken, de zijkant schuifbaar waarachter geheime lade. Geheel staande op bolpoten.
h. 14,5 cm, b. 38,5 cm, 24 cm
De handgrepen met gegraveerde florale decoratie en inscriptie 'Souvenir de J. J. Beuns, Amsterdam 2 July Amsterdam'. (
Uitgevoerd met geschilderde beeltenis van Minerva met 'Voor Godsdienst en Oranje' en portret van Willem I. (Hersteld).
h. 236 cm, b. 137 cm
Uitgevoerd met putti welke het twee lichts armatuur omhoog houden. Geheel op balustervormige voet.
h. 50 cm
uitgevoerd met blauw glazen stam en geslepen strengen kristallen. Geheel op witmarmeren voet.
H. 50 cm B. 27 cm