Amsteldam aan de Land Zyde van den buyten Amstel aan te zien'. Gezicht in perspectief langs de Amsteldijk naar de Hogesluis met een profiel van de stad.
gravure op twee bladen gedrukt, 56 x 95 cm.
6000-6230 - Schilderijen, aquarellen, tekeningen en grafiek
Boerderij bij de heide
aquarel, gesign. .o., 15 x 20 cm.
Winters landschap met een bevroren vaart met figuren bij een molen
potlood en aquarel, verso gesigneerd, 9 x 16 cm.
Uitgestrekt heuvellandschap met rustende reizigers bij een vuur
doek, 63 x 75 cm.
Koeien bij water in een weiland
board, gesign. l.o., 27 x 23 cm.
Vier portretten
viermaal pastel, gesign. 1846, 55 x 45 cm.
Schepen op zee
inkttekening, verso annotatie C. de Grient, 14 x 21 cm.
Herkomst: collectie Willem Hoogendijk, Utrecht
Landschapsstudie
paneel, 23 x 32 cm.
Uitgestrekt landschap met Christusbeeld op een heuvel
board, 27 x 31 cm.
Cicero
gouache, gesign. r.o., 29 x 11 cm.
Drie studietekeningen van koeien
drie tekeningen, met atelierstempel, 14 x 14 cm. - 18 x 21 cm.
[map]
Spelende katjes
paneel, 25 x 33,5 cm.
Van de origineel 100 gravures ontbreken er 4
20 x 28 cm.
in hoogte verstelbaar. Op zwenkwieltjes
Portret van een heer
doek, 56 x 46 cm.
engraving, handcoloured, 40 x 50 cm.
China - Kiangsi, map by J. Blaeu. 1655-1659
original engraving, handcoloured, 40 x 50 cm.
Willem Janszoon Blaeu, Dutch, 1571-1638, India quae Orientalis dicitur et Insulae Adiacentes, a hand-coloured engraved map on laid paper,
Vier studietekeningen van kinderen
viermaal tekening, twee gesigneerd, '73, papier verkleurd en deels beschadigd, elke tekening maat 15 x 10 cm.
met als onderwerp Batavia
[ds]
four engravings and one lithograph, Batavia
Twee portretten van een jongen
tweemaal pastel en aquarel, 28 x 21 cm. en 31 x 26 cm.
De annunciatie
gravure, 1594, niet ingelijst, ex. collectie J.H. Halbertsma (1789-1869), stempel verso, , 49 x 36 cm. (volledig blad)
[map]
The annunciation, engraving, unframed, 1594, full sheet size 49 x 36 cm., Bartsch 15, Hollstein 9; Strauss 321; New Hollstein 8. Condition: small restorations, foxing, 5 holes in the upper part and some small damages to the paper, ex. collection J.H. Halbertsma (1789-1869), his stamp verso
Aanbidding der wijzen
gravure, 43 x 25 cm.
The adoration of the magi, engraving, 43 x 25 cm.
Historische scene
olieverf op papier op paneel, ongesign., beschadigingen aan papier, 33,5 x 45 cm.
Figuren aan het water bij een stadspoort
paneel, 30 x 42 cm.
De geboorte van Christus
gravure, 29 x 23 cm.
Schaatsende man
gravure, 16 x 12,5 cm.
Aanbidding der wijzen
tekening, mogelijke signatuur l.o., 36,5 x 31 cm.
Vrouw zittend voor een huis
doek, mogelijk monogram L.M. r.o., 21 x 28 cm.
Figuren bij een vaart. Hierbij aquarel door P. Potherat
tweemaal aquarel, gesign., 14 x 22 cm. en 18 x 29 cm.
Kerkinterieur
paneel, gesign. r.o., 22 x 16,7 cm.
Paar portretten
tweemaal doek op board, 24 x 16 cm.
Fort bij een rivier
doek, gesign. l.o., 42 x 52 cm.
Zaal der Natuurkunde in het gebouw der Maatschappy Felix Meritis binnen Amsterdam (1801)
gravure, handgekleurd, 42 x 52 cm.
Gehoorzaal Felix Meritus (1794)
gravure, 43 x 52 cm.
Ruïne van een kathedraal. Hierbij tekening met hetzelfde onderwerp.
doek, gesign. r.o., '79, 37 x 30 cm. en aquarel, gesign. r.o., 19 x 13 cm.
Gezicht op zee vanuit de duinen
aquarel en pastel, gesign. r.o., 34 x 50 cm.
Schepen voor de kust
doek, 40 x 48 cm.
Studietekening voor een kerkinterieur
inkttekening, ongesigneerd, niet ingelijst, 37 x 48 cm.
[map]
Utrecht / Zutphen en omgeving / Amstelandiae / Overijssel
48 x 59 cm. / 50 x 55 cm. / 45 x 55 cm. / 47 x 55 cm.
Provenance: Collectie J.W.N van Achterbergh
Figuren in een dorp bij een bruggetje / Figuren bij een vaart aan de rand van een stad
tweemaal tekening, 27 x 40 cm. en 25 x 21 cm.
De graflegging
inkttekening, 35 x 26 cm.
Aanbidding der koningen
gravure, kleine beschadigingen aan het papier, 26 x 16 cm.
Overijssel / Bentheim en Steinfurt / Holland en Westfriesland
45 x 57 cm. / 40 x 50 cm. / 40 x 50 cm.
Figuren in een kerk
inkttekening, gesign. JB r.o., 15 x 9,5 cm.
[map]
Bomen aan een sloot bij huizen
aquarel, gesign. r.o., 43 x 50 cm.
Gezicht op een molen aan een vaart
houtskool en pastel, gesign. r.o., 33 x 43 cm.