Sluiten0600-0870 - Zilverwerk
langwerpig met afgeschuinde zijden, deksel met voorstelling rustende herder met putto en verkondigingsengel, de voor en achterzijde met gelijke scenes, geen keuren aangetroffen, goud 20 krt,
h 3,5 cm, 11 x 5,5 cm,
0600-0870 - Zilverwerk
voorstelling van slapend Christuskind met aan weerszijden CUM DORMIERIS CUSTIODIANT TE, onderzijde met diverse bloemen met steel, geen keuren aangetroffen
5 x 7 cm, h 1,1 cm
0600-0870 - Zilverwerk
conisch model met gegraveerde band met bladmotieven, pseudo keuren mt. A monogram en ster, jaarletter S,
h 11 cm, 147 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
langwerpig model met afgeschuinde hoeken, scharnierende deksel met intarsia voorstelling van twee figuren uit commedia dell'arte o.a. harlekijn en diverse decoratie o.a. bloem- en netwerk motieven, Mt. JH of HL(niet geïdentificeerd) Amsterdam 1763,
minieme scheur in deksel
11,5 x 7 cm, bruto 144 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
langwerpige tabaksdoos met afgeronde hoeken met deksel rand met duimgreep, montuur deksel en bodem zijn opgesoldeerd met filetranden, de deksel met gesneden parelmoer plaquette met een voorstelling van rustende herderin met amor en personificate van de liefde, gemerkt bijltje,
12 x 6 cm, bruto 143 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
rond model met kam versiering bij aanzet steel, gravure initialen, mt. bloem? in schild(niet geïdentificeerd), Dordrecht 1773, klimmende leeuw, bijltje keur,
334 gr.
[6]
0600-0870 - Zilverwerk
rond model met kam, mt. Barend Hofelt 1789..., Rotterdams couvert mt. Johannes Verloove 1770-1809 Rotterdam jrl. B, 1e gehalte,
ca. 519 gr.
[10]
0600-0870 - Zilverwerk
rond model met kam, mt. Johannes Jansen, Rotterdam 1803, klimmende leeuw,
l 34,5 cm, ca. 188 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
zeskantig met gravering en ophangringetje, mt. Abraham van der Hoeff 1705 – 1735, of Pieter Snijder 1729-1759, Haarlem, belastingteken I. en toetssteek,
6 x 6 cm, 16 gr.
Een vergelijkbaar exemplaar is afgebeeld in het Vergelijkbaar exemplaar in miniaturen boek Tall & Small (firma Aardewerk) op pagina 122.
0600-0870 - Zilverwerk
mt. A. van der Hoeff Haarlem ca. 1705-1735, blaker gemerkt ZII,
h 5 cm, br 5,7 cm, 16,2 gr.
zie blz 277 nr 70, Tall and Small catalogus Fa. Aardewerk
0600-0870 - Zilverwerk
gewelfde getrapte voet met vier bloemvormige pootjes, een getorste balustervormige stam en kaarsenhouder, vetvangers in bladvorm, voet versierd met gegoten en gegraveerde rocailles, bloemtakken en bloemen, de stam met bloemversiering op iedere lob, lossing en belastingteken Amsterdam L 1795, één kandelaar miniem afwijkend,
één kandelaar hersteld, een vetvanger licht verbogen.
h 22,5 cm, 12.3 x 12,3 cm, 1x 13 x 13 cm, 983 gr.
[4]
0600-0870 - Zilverwerk
vierkant model met afgeronde hoeken en fraaie rand versiering staan op vier gebogen pootjes, mt. George Frederik Herlitz, Amsterdam 1750, provinciale leeuw, belastingkeur I,
licht verbogen in het midden
31,5 cm x 31,5 cm, 712 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
driepoot mt. Arnoldus van Geffen Amsterdam 1753, met ophangoog, geen keuren aangetroffen,
5 x 4 cm, 7 x 4 cm, 8 en 9 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
bloem-, tak- en bladvormig, op bloembladvormige voet en stam in bloemsteelvorm, geen keuren aangetroffen,
defectje, één bloemetje ontbreekt
h 6,9 cm, diam 3 cm, 23,6 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
eivormige ketel met ebbenhouten scharnierend hengsel, versierd met parelrand, deksel met houten knop, komfoor op vier gebogen pootjes met bokkenvoetjes, het geheel bestaande uit een ketel, een komfoor en ronde brander met ophangoogjes, mt. Martinus Logerath Amsterdam 1804, provinciale leeuw, herkeurteken, ZI getekend, gekroonde V 1814-1893, dopje brander ontbreekt,
h 39 cm, br ca. 20 cm, bruto 1547 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
model Hollands glad met kam diverse meestertekens, waarbij R. Helweg, Amsterdam, provinciale leeuw, verschillende jaarletters o.a. 1780/1794/1795, een vork met lettergravure, mt. Dirk van Goorberg Delft 1774, 1e gehalte,
enkele met afgesleten tanden
740 gr.
[12]
0600-0870 - Zilverwerk
ovaal met ajourrand, koperen binnenbak houten basis(latere datum) mt. C. Huis Leek 1840, 2e gehalte,
l 14 cm, bruto 263 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
puntig model steel, mt. M in ruit(niet geïdentificeerd), belastingstempel 1814-1831, 2e gehalte
1392 gr.
[24]
0600-0870 - Zilverwerk
rond en rechthoekig model, scharnierende deksels, blad op vier bolpootjes met opstaande rand, alle versierd met geribde banden, mt. Egidius Adelaar 1812/1836, Amsterdam 1825 het blad 1823, winkelier L.L.R. Nez, 1e gehalte,
bolpootjes mogelijk later of vervangen, deuk in deksel rechthoekige doos
24 x 32 x 3,5 m, diam 13 cm, h trommels 3,5 cm, 11 x 15 cm, ca. 1932 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
gehamerde bak met ajourrand en hengsel met bladmotieven, mt. J. van der Toorn Den Haag, 1826, 2e gehalte, mogelijk oorspronkelijk komfoor,
herstelling bij aanzet hengsel
l 16 h 16,5 incl hengsel, 215 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
theepot met houten greep langwerpig gedeeltelijk gelobd model met deksel met knop in vorm van gekrulde fantasieslang, mt. Bennewitz & Zn. Amsterdam 1823, 1e gehalte, melkkan ovaal met vleugelvormig oor, mt. P. H. La Ruelle Amsterdam 1806, provinciale leeuw, belastingstempel O gekroond,
h 13 cm, h 14 cm, bruto 555 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
op ronde voet met balustervormig stam en versierd met graveringen en vergulde kelk, mt. onduidelijk, gemerkt 2e gehalte 1809-1819, en afgesleten keur,
h 24,5 cm, 559 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
mt. Hendrik Duller Amsterdam 1802, wiegje Mt. Arnoldus van Geffen Amsterdam 1767(jrl. H hoogstwaarschijnlijk),
h 4,5 cm, 5x 7 cm, 61 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
mt. A. van Geffen Amsterdam 1748, op A-tol, Goudse pijp, dubbele haak en geen keuren aangetroffen,
h 4,5 cm, l 4 cm, l 12 cm, l 11 cm, 34.4 gr.
[4]
0600-0870 - Zilverwerk
waarbij vogelkooi, voornamelijk 2e gehalte,
271 gr.
[zkj]
0600-0870 - Zilverwerk
gegraveerde voorstelling van vruchtenquirlandes en cartouches met o.a. personificatie Prudentia, gemerkt valse keuren zie reeks Citroen dd, gemerkt P.K Den Haag, klimmende leeuw, jaarletter S,
h 10,5 cm, 139 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
deels verguld en versierde gebolde kroon bekroond met rijksappel, bezet met gekleurde glazen stenen, mt. onduidelijk getekend, "??manca, gemerkt Porto 2e gehalte, 1886-1938, 800/000,
defectjes
h 26 cm, diam 21 cm, bruto 499 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
twee ajour conische modellen een verguld en versierd met glazen kleurstenen gemerkt B, en gehalte merk België, 1831-1868, één kleiner gemerkt mt. L. Warnots St. Truiden(België) 1816-1830, kantooraanduiding 1814-1831, 2e gehalte,
defecten
h 12 cm, diam 19 cm, 9,8 cm, diam 13 cm, bruto 443 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
versierd met cherubijnen hoofdjes, agnus dei, vruchten-, blad- en andere decoratieve motieven, staand op leeuwenklauwpootjes, glazen ronde reliekhouder, mt. ruit met J takje en H(niet geïdentificeerd) waarschijnlijk Parijs, omgeving maker J.P.A. Dejean Parijs, gemerkt gehalte merk Minverva 1837-1846, 1e gehalte,
klauwpootjes met defecten, restauraties achterzijde stralenkrans
h 60 cm, br 30 cm, bruto 891,2 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
op verfijnde parelranden versierde voetring met en aan de onderzijde versierd met heilige symbool Chi-Rho teken met alpha en omega, mt. o..a A in ruit(niet geïdentificeerd), gemerkt Minerva hoofd, 1e gehalte,
diam 15,6 cm, 165 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
op gelobde voet in de stam koraal cabochon versieringen, mt. John Crane Salt 1868-1875 Londen 1876, winkelier Pravy & Sons London, sterling, pateen mt. Thomas Pratt & Sons Londen 1886, sterling,
h 16 cm, diam pateen 11 cm, bruto 316 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
op ronde voet, balustwervormige stam, bewerkt met gegraveerde gestileerde blad- en bloemmotieven, vergulde binnenzijde, mt. niet aangetroffen, gehalte merk provincie hoog 1819-1838, 1e gehalte keur,
h 18,5 cm, 175.2 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
vier bewerkte sloten, mt. C. Salon Alphen a/d Rijn 1862, 2e gehalte,
l ca 10 cm ieder slot
0600-0870 - Zilverwerk
waaronder Amsterdamse tasbeugel met tas mt. E. Essink 1778-voor 1807 Amsterdam, Empire rond reukdoosje, gemerkt, Louis XVI stijl kleine jardinière en ovaal blaadje, mt. Hollandia zilversmeden Zutphen, voornamelijk 2e gehalte,
weegbare zilver 60 gr.( excl. jardinière ), bruto 1247 gr.
[zkj]
0600-0870 - Zilverwerk
met geribde puntvormige heften, mt. Willem Jacobs Diekhuis 1820/1830Leens/Ulrum(toegeschreven aan(teken beschadigd), keur op voorsnijmes aangetroffen en ijzeren lemmet gemerkt Hiele Utrecht, lemmet andere mes Schmeink Arnhem gemerkt, 2e gehalte, hierbij notentkraker,
l messen ca. 36,5 cm
[zkj]
0600-0870 - Zilverwerk
paar ronde koektrommels met scharnierende deksels, bewerkt met ronde decoratieve motieven en parelrand, de deksel met lettermonogram gravure, meesterteken Fa. Bonebakker Jzn. en winkeliermerk, Amsterdam 1882, 1e gehalte,
h 8 cm, diam 13 cm, bruto 931 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
ovaal blaadje met drie ajour houders, versierd met o.a. gestileerde bloem- en blad motieven, staand op vier bolvormige pootje, mt. Pierre Hyacinte La Ruelle 1802-1823, Amsterdam gemerkt 1807, mogelijk samen- of hersteld, incompleet,
karaf aanhechting greep barst, houder met verbogen rand en defectje
l 21 cm, h 13 cm, karaf h 24 cm, 418 gr.
Provenance: Uit de nalatenschap van een orthopedagoog.
0600-0870 - Zilverwerk
schuitvormig ajour model met hengsel, mt. Leendert Jongeneel Leiden 1819, 2e gehalte, glas bijgevoegd,
deukjes, glas buitenzijde met defecten
h 10,5 cm, bruto 212,6 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
gehamerd bloemvormig model met zes gebogen kaarsenhouders met bobeches verbonden aan middenstuk bekroond met bol, mt. Adolf Mogler Heilbronn ca. 1920- ca. 1930, genummerd 5446 en gemerkt gehalte 830, 2e gehalte, getekend Kleine buitenlandse werken, 1906-1953,
h 21 cm, diam 33 cm, 2771 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
gehamerd rond model, gebolde onderzijde met kelkvormige bovenzijde voorzien van twee gelakte houten gekrulde grepen, winkeliermerk Samuel Spijer Amsterdam ca. 1925, genummerd 80134 en 830 getekend V kleine buitenlandse werken 1906-1953,
lakwerk iets versleten
h 21,5 cm,, br. 28 cm, bruto 1017.6 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
gehamerd rechthoekig model staan op vier bolpootjes, met houten interieur, gemerkt 830 en V kleine buitenlandse merken 1906-1953,
h 7 cm, br 22 cm, bruto 700,2 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
gehamerde ronde schaal met bloembladvormen en ster in het midden waarin groen glazen cabochon, mt. P. Heerens Schoonhoven 1931, 2e gehalte,
diam 20 cm, bruto 212 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
met zweepslag motieven, gemerkt 830s, 2e gehalte, en belastingstempel gearceerde I, en paar vorken en paar theelepeltjes met lettermonogram en gravure 25 dec 1907,
1358 gr.
[28]
0600-0870 - Zilverwerk
model puntfilet, mt. J.M van Kempen Voorschoten jaarletters 1915 en 1917, bestaande uit twaalf tafelcouverts en twaalf dessertcouverts, twaalf tafel messen en twaalf dessertmessen(één defect), 2e gehalte,
weegbare zilver 2428 gr.
[71]
0600-0870 - Zilverwerk
langwerpig diep model met bewerkte afgeronde zijkanten, staand op vier pootjes, mt. W.C. Weier 1913-1930 Amsterdam, winkelier Fa. Gebr. Reggers Amsterdam , jaarletter 1927, 2e gehalte,
l 37,5 cm, 357 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
ronde zuil op ronde geribde voet, met bobèches, mt. J.A.A. Gerritsen Amsterdam/Zeist 1906/?1908, gestempeld zwaardje 1e/2e gehalte,
h 23 cm, 784 gr.
0600-0870 - Zilverwerk
rond model en met ajour met schubmotieven, mt. Fa. J.M. van Kempen Voorschoten 1918, 2e gehalte,
diam 12 cm, h 12 cm, incl. hengsel, 109 gr,
0600-0870 - Zilverwerk
opstaande geribde rand met twee grepen, lettermonogram in het midden, mt. Fa. J.M van Kempen Voorschoten 1887 2e gehalte,
l 51 cm, br. 33 cm, h 5,8 cm,1633 gr.
(1)