Sluiten6400-6577 - Schilderijen, aquarellen en tekeningen
Bloemstilleven
board, gesign. l.o., 49 x 35 cm.
Herkomst: collectie Willem Hoogendijk, Utrecht
6400-6577 - Schilderijen, aquarellen en tekeningen
De lenteprinses
Bosgezicht
Portret van een jonge vrouw
maroufle, gesign. l.b., 64 x 41 cm.
'Larensche boerin'
Portret van mevrouw Lina Eudia de Ridder-Pierson (1905), dochter van Allard Pierson
Dorpsstraatje Elburg, Noorderwalstraat met zicht op de Vischpoort
board, gesign. l.o., 45 x 35 cm.
Gezicht op de Ronde Lutherse kerk aan het Singel in Amsterdam
board, gesign. l.o., 18 x 24 cm.
Caféscene
houtskool en pastel, signatuur l.o. mogelijk later toegevoegd 28 x 37 cm.,
Stilleven met appels en walnoten in een mand
board, gesign. l.o., 30 x 28 cm.
Stilleven met appel en noten in een mand
board, gesign. r.b., '62, 12 x 13,5 cm.
Paddestoelen
board, gesign. r.b., 15 x 21 cm.
Gezicht op de Grote Kerk van Weesp
board, gesign. r.o., 1934, 28,5 x 21,3 cm.
Stilleven met fruit en kaas
Marmeren fontein met beelden van Neptunus, Amphitrite en Arion in Park Frankendael in Amsterdam
paneel, gesign. r.o., '24, 18,5 x 26,5 cm.
Kittens bij een waaier
doek, gesign. l.o., 40 x 50 cm.
Twee meisjes
two girls, oil on canvas, signed lower right, 1947
Jazzmuzikanten
board, gesign. l.o., '58, 60 x 39 cm.
Liggend naakt
board, op achterzijde lijst gesigneerd, 90 x 140 cm.
Zittend mannelijk naakt
doek, niet ingelijst, verso gesigneerd, 90 x 140 cm.
Zittende man
doek, niet ingelijst, gesign. r.o., '32, 110 x 90 cm.
Stilleven met tinnen kan op een schotel en bloemen in een Keulse pot
doek, gesign. r.o., 80 x 60 cm.
Stilleven met aardappelen op een koperen schaal en een koperen kan
Haven
doek, gesign. l.o., 72 x 74 cm.
Portret van een man
[map]
Figuren op een bevroren vaart met een koek-en-zopie bij een molen
doek, 52 x 80 cm.
Duinlandschap met opvliegende eenden
doek, gesign. r.o., 60 x 100 cm.
Eenden bij een rietkraag
doek, gesign. l.o., 50 x 60 cm.
De kunstenaar Theo Swagemakers aan het werk in zijn atelier
doek, gesign. r.o., '37, 60 x 50 cm.
Herfstlandschap met boerin bij koeien
doek, gesign. r.o.44 x 56 cm.
Zicht op de Ridderzaal op het Binnenhof
maroufle, gesign. r.o., 48 x 75 cm.
Gezicht op de Prins Hendrikkade, Amsterdam
board, gesign. r.o., 24 x 34 cm.
Magnoliatak
Twee figuren tussen bomen
board, verso naamsvermelding, 83 x 60 cm.
Two figures in a forest, oil on board, unsigned
'Droom van Sedep'
doek, gesign. l.o., '31, 70 x 105 cm.
'Dream of Sedep', oil on canvas, signed lower left, dated '31
Uitgestrekt Indonesisch landschap met rijstvelden bij bergen
doek, gesign. r.o., '56, niet ingelijst, 98 x 155 cm.
Indonesian landscape, signed lower right, '56, unframed, 98 x 155 cm.
Landschap Indonesië met rijstvelden bij een vulkaan
doek, gesign. l.o., 37 x 60 cm.
Indonesian landscape with rice fields, oil on canvas, signed lower left, 37 x 60 cm.
Michele, Amalfi (1922)
houtskool en pastel, gesign. r.b., 1/22, 54 x 44 cm.
charcoal and pastel, signed upper right and dated 1/22
'Wolkenpraal boven de kust van Noord-Bantam'
doek, gesign. l.o., 60 x 80 cm.
'Clouds above the coast of North Bantan', oil on canvas, signed lowerleft
Jagers en herten bij een rivier in een landschap
inkt, ongesign., 47 x 28 cm.
aquarel, gesign. l.o., 50 x 62 cm.
Indonesian landscape with rice fields, watercolour, signed lower right, 50 x 62 cm.
'Pleintje bij Djokja'
board, niet ingelijst, gesign. r.o., 22 x 32 cm.
Indonesisch landschap met rijstvelden bij een vulkaan
doek, gesign. r.o., 45 x 63 cm.
Indonesian landscape, signed lower right, 45 x 63 cm.
'Weg bij Palaboean Ratoe te Java (Wijnkoopsbaai)'
board, gesign. r.o., 16 x 20,6 cm.
Figuur in een boot
Stilleven
aquarel, gesign. r.o., 56 x 45 cm.
Ballerina's
doek, gesign. r.o., 48 x 61,5 cm.
Wandelend paar
doek, gesign. l.o., 60 x 40 cm.
Stilleven met theepot
doek, gesign. r.o., 50 x 42 cm.
Brug over het Albertkanaal bij Visé
board, gesign. r.o., verso titel, '81, 18 x 23.6 cm.
Portret
doek, 51 x 36 cm.
View of the Seine, Paris
board, gesign. r.o., 26 x 17 cm.
Boerderij in de sneeuw
paneel, gesign. l.o., 1876, 44 x 29 cm., lijst beschadigd
farmhouse in the snow, oil on panel, signed, 1876, frame damaged
Delfshaven, Rotterdam
doek, gesign. l.o., 70 x 100 cm.
Vrouw bij spinnewiel met doorkijk op akker
pastel, gemonogrammeerd l.o., 58 x 42 cm.
Provenance : collectie Dr J.E. van der Meulen (1848-1941)
De vier jaargetijden
viermaal aquarel, pastel en gouache, diam. 30 cm.
[4]
Figuren bij een overdekte markt
doek, gesign. r.o., 50 x 65 cm.
Street scene, Indonesia, oil on canvas, signed lower right Menno, 50 x 65 cm.
Het Zweiersdal te Oosterbeek
paneel, gesign. l.o., 38 x 50 cm.
Paar gezichten op de haven van Le Havre
tweemaal inkt, aquarel en gouache, 20 x 30 cm.
Huizen aan de Leie
doek, gesign. r.o., herkomst: Christie's Amsterdam, 4 december2001, lot nr. 330, 80 x 90 cm.
Figuren en spelende kinderen bij een kanaal (1823)
paneel, gesign. l.o., 32,4 x 39,5 cm.
Herberginterieur met figuren
doek, 63 x 54 cm.
Steengroeve bij Parijs
doek, gesign. r.o., '09, 62 x 90 cm.
Bloemenmarkt, Volendam
doek, gesign. l.o., 60 x 90 cm.
Landschap met moeder en kind
inkt en aquarel, gesign. l.o., 10 x 14 cm.
Man in raam met kat
paneel, 19 x 14,5 cm.
Compositie met vrouw
board, gesign. r.b., 1947, board gebogen, 68 x 48 cm.
Landschap Indonesië met rijstvelden
board, gesign. r.o., 1913, 45 x 65 cm.
'Fog of war'. De complete map, met 4 maal digital print en 1 blad met tekst in de originele omslag
vier maal digital print, genummerd 79/80, 45 x 30 cm.
[map]
The complete portfolio, comprising four digital prints in colours, 2006, each signed in pencil, titled, dated, numbered 79/80, with text by the artist, loose (as issued), contained in the original brown card portfolio with printed artist's name and title
'Komposition 607'
mixed media, verso etiket met signatuur, 2017, 48/55, 40 x 40 cm.
'VP-118'(1972)
seriegrafie, gesign. r.o., 149/190, 85 x 45 cm.
'La berceuse'
litho, gesign. r.o., 22/300, 66 x 50 cm.
'Missing piece'
doek, gesign. r.o., '88, verso signatuur en titel, 60 x 50 cm.
Twee vrouwen met papegaaien
two ladies with parrots, watercolour and gouache, signed with artist stamp, 88 x 97 cm.
Zonder titel
gemengde techniek op papier, gesign. r.o., 55 x 40 cm.
mixed media on paper, signed lower right
Zonder titel
gemengde technique /gouache op paper, gesign. r.o., 30 x 38 cm.
'Head'
litho, gesign. r.o., 74/75, 77 x 56 cm.
'Curtain call'
collage en gouache, gesign. r.o., '63, 51 x 26 cm.
Provenance: Collectie J.W.N van Achterbergh
'Houtsnede II'
houtsnede, gesign. r.o., '66, 167/190, 60 x 88 cm.
Zonder titel
inkt en gouache, gesign. l.o., '48, 33 x 25 cm.
Zonder titel
'Compositie KR9'
pastel, gesign. r.o., 27 x 39 cm.
Zonder titel
inkttekening, gesign. r.o., '52, 20 x 23 cm.
'The skull ghost'
inkt op papier, gesign. r.o., 1972, 90 x 65 cm.
ink on paper, signed lower right
Zonder titel
inkt en gouache, gesign. r.o., '67, 60 x 43 cm.
'Dwingelder Es, winter 2012'
houtsnede, gesign. r.o., oktober-november 2014, 2de editie, No. 12/32, 18 x 88 cm.
Complete set van 10 grafische werken. Angus Fairhurst, Eberhard Havekost, Jonathan Meese, Sarah Morris, Michael Raedecker, Daniel Richter, Wilhelm Sasnal, Dirk Skreber, Uwe & Gert Tobias, Luc Tuymans
genummerd 50/100, formaat portfolio 110 x 80 cm.
The complete portfolio, comprising ten prints in various media, 2006-07, each signed in pencil by the artist, some sheets dated, variously inscribed, artist's proofs aside from the edition of 100, with the title page and text, commissioned by the Stedelijk Museum, Amsterdam, on various papers, loose (as issued), contained in the original cloth-covered box
smallest sheet: 381 by 671mm 15 by 26⅜in
largest sheet: 1055 by 757mm 41½ by 29⅞in
Zonder titel
litho,, gesign. r.o., 63 x 50 cm.
print, signed lower right, 14/60
''Plan pour le projet des violon de Golconda'
potlood en inkt, gesign. r.o., 50 x 40 cm.
'Paysage avec pipe'
gouache, gesign. r.o., '92, 39 x 42,5 cm.
Interieur met vrouw
doek, gesign. l.o., '55, 50 x 40 cm.
Wall chart II
litho, gesign. l.o., 1974, 20/75, 123 x 90 cm.
lithograph, signed lower left, full sheet size 123 x 90 cm.
'Golden dawn II'
Abstracte compositie (ca. 1948)
doek, monogram rechtsonder, herkomst Sotheby's Amsterdam, 11 juni 2001, lot 91, 65 x 50 cm.
'Composition orange, rouge et noir' (1957)
kleurenets, gesign. r.o., 20 x 12 cm.
etching and aquatint in colours, signed lower right
'Purple owl'
litho, gesign. r.o., '79, 86/130, 80 x 56 cm.