Sluiten6400-6577 - Schilderijen, aquarellen en tekeningen
Luciferverkoopstertje in de sneeuw
paneel, gesign. r.b., 21,7 x 18,9 cm.
6400-6577 - Schilderijen, aquarellen en tekeningen
Rotsachtig landschap met jachtscene (met expertise door Jan Roelofs)
doek, mogelijk gesign. r.o., 60 x 80 cm.
Possibly by Roelant Savery, oil on canvas
Schepen op een meer
doek, gesign. r.o., 61 x 91 cm.
Bloemstilleven
maroufle, 26 x 16 cm.
Boer met stier
paneel, gesign. r.o., 19 x 17 cm.
Portret van een heer
oil on paper laid down on panel
Schepen op een kalm meer
paneel, ongesign., 25 x 31 cm.
Interieur met twee figuren
inkttekening, gesign. r.o., 1712, 33 x 21 cm.
Boereninterieur
paneel, 22 x 27 cm.
oil on panel
Reizigers op een pad in een uitgestrekt landschap
paneel, gesign. r.o., 1869, 54 x 72 cm.
Winters landschap met figuren op een bevroren vaart bij een koek-en-zopie
paneel, gesigneerd Schelfhout l.o., 42 x 52 cm.
IJsvermaak op een plas, een stad in de verte
paneel, gesign. l.o., 38 x 46 cm.
[1
Figuren bij een huis
paneel, 60 x 73 cm.
oil on panel
Winters landschap met figuren
paneel, gesign., 34 x 47 cm.
Melkende boerin tussen koeien bij een hek
aquarel, gesign. r.o., 51 x 70 cm.
paneel, gesigneerd r.o., 60 x 81,5 cm.
herkomst: Christie's Amsterdam, 26-10-1995, lot nr. 294
Stilleven
doek, gesign. l.o., 55 x 72 cm.
stillife, oil on canvas, 55 x 72 cm.
Figuren langs een rivier
doek, gesign. l.o., 32 x 61 cm.
Herkomst: collectie Willem Hoogendijk, Utrecht
Avondstemming
paneel, gesign. r.o., 1904, 22,5 x 33 cm.
Uitgestrekt landschap met figuren en vee op een pad
paneel, gesign. r.o., 50 x 70 cm. (paneel gerestaureerd)
Duinlandschap bij Bergen
doek, gesign. l.o., gedat. 1880, 36 x 54 cm.
Vrouw doet de was naast een boerderij in de sneeuw
paneel, gesigneerd AM l.o., 22,5 x 17 cm.
Schaatsers op een bevroren vaart bij een molen
paneel, gesign. r.o., niet ingelijst, 21,5 x 30 cm.
Huis in boslandschap
doek, gesign. r.o. (signatuur aangezet), 42 x 58 cm.
house between trees, oil on canvas, signed lower right (signature retouched)
Konijnen bij een mand
paneel (gerestaureerd), resten signatuur r.o., 45 x 60 cm.
Schepen op een meer voor een dorp
board, gesign. l.o., 30 x 47 cm.
The moonlight serenade
oil on canvas, signed lower middle, dated 1894
Wintergezicht met schaatsers op een bevroren gracht
paneel, 34 x 40 cm.
Moeder bij een wiegje
aquarel, gesign. r.o., 27 x 24 cm.
Figuren op de kade van Concarneau
doek, gesign. r.o., doek deels los op spieraam, 60 x 80 cm.
Slapende poes
Uitgestrekt polderlandschap
doek, gesign. r.o., 36 x 50 cm.
Koperslager aan het werk
paneel, gesign. r.o., 29 x 22 cm.
Gezicht op de Vecht
doek, beschadigingen, gesign. r.o., 80 x 116 cm.
Spelende kinderen op het strand
doek, gesign., 32 x 44 cm.
Zittend naakt
Gezicht op de Amstel met de Magere Brug. litt.: Laanstra, cat. nr. O/83-1
doek, gesign. r.o., 80 x 100 cm.
Stilleven met gele rozen
aquarel, gesign. l.o., 48 x 33 cm.
watercolour, signed lower left
Vrouw bij een meertje bij berkebomen
paneel, gesign. r.o., 47 x 38 cm.
Uitgestrekt landschap met een jager op de voorgrond
paneel, gesign. l.o., 15 x 19 cm.
doek, ongesign., 123 x 200 cm.
Ploegende boer, Drenthe
Elegant gezelschap in café Huguenin, Lugano
houtskool, ongesign., 58 x 77 cm.
Polderlandschap met molen aan een vaart
doek, niet ingelijst, gesign. r.o., '17, 23 x 32,5 cm.
Figuren en paardenkarren op een plein, Rotterdam
doek, gesign. l.o., 18 x 24 cm.
Winterlandschap met figuren op een bevroren vaart bij huizen
paneel, 16,5 x 19 cm.
paneel, gesign. l.o., 21 x 27 cm.
De Binnen Amstel richting de Kloveniersburgwal
board, gesign. r.o., 1883, 26 x 40 cm.
'La Montagne'
Zittend naakt
doek, niet ingelijst, gesign. r.o., 117 x 90 cm.
Kunstenaar en man aan een tafel in een atelier bij kaarslicht
paneel, gesign. r.o., 1846, 26 x 21 cm.
Landschap met boom naast een hooiberg
maroufle, gesign. l.o., 22 x 29 cm.
Provenance : collectie Dr J.E. van der Meulen (1848-1941)
Straatje in Amalfi
board, gesign. r.o., Amalfi '92, 33 x 49 cm.
Kerkinterieur
Polderlandschap bij Abcoude
houtskool, ongesigneerd?, 21 x 35 cm.
Herder en vee in een landschap
paneel, ongesign., verso etiket met naamsvermelding, 26 x 35 cm.
LOT WITHDRAWN
Gezicht op Leerdam
doek, gesign. r.o., 63 x 100 cm.
Provenance: Collectie J.W.N van Achterbergh
Figuren op een besneeuwd pad in het bos, Scheveningse straatje
doek, gesign. r.o., 65 x 93 cm.
Havengezicht
doek, gesign. r.o., 50 x 40 cm.
Gezicht op de Lijnbaansgracht, Amsterdam
doek, gesign. l.o., 50 x 70 cm.
Portret van een boerin
houtskool, gesign. r.o., 41 x 33,5 cm.
'Larensche boerin vlas spinnend'
Paddestoelen
Twee paarden in de sneeuw
Stadsgezicht Venetië met figuren op een brug
board, gesign. l.o., 50 x 40 cm.
Portret van een jonge vrouw
houtskool, gesign. l.o., 60 x 44 cm.
Schepen in de haven van Dordrecht
doek, gesign. l.o., 30 x 44 cm.
herkomst: particuliere collectie, Dordrecht
houtskool, gesign. l.o., 24 x 35 cm.
Mannenkop
potlood en houtskool, ongesign., 31 x 23 cm.
Grazende herten
maroufle, gesign. r.o., 35 x 45 cm.
(1)
Haven van Volendam
paneel, gesign. l.o., 35 x 27 cm.
De Oude Visbanken, Gouda
doek, gesign. l.o., 50 x 40 cm.
Haven
doek, gesign. l.o., 50 x 60 cm.
Vieuw of a harbour, oil on canvas, 50 x 60 cm.
Compositie met naakten
board, gesign. r.o., '31, 40 x 40 cm.
Vissen
Portret van een dame
doek, 100 x 74 cm.
De boom (1915)
Witte brug in een heuvellandschap (ca. 1920)
doek, gesign. r.o., 45 x 55 cm.
Staand naakt met speer
doek, gesign. ongesign., te dateren 1938, 110 x 70 cm.
litteratuur: Cornelis Kloos, Museum de Wieger, Deurne, 1996, afb. p. 37
Naakt op de rug gezien
Winters landschap met een schuur bij de Loosdrechtse Plassen
doek, gesign. r.o., 35 x 40 cm.
De twee vrienden
doek, gesign. l.o., 38 x 32 cm.
Portret van Kari, dochter van de kunstenaar Thies Luijt
doek, gesign. r.o., vermoedelijk 1949, 60 x 55 cm.
Portret van een jonge vrouw
houtskool en aquarel, gesign. r.o., '91, 33 x 23,5 cm.
'De schilder en zijn muze'
houtskool, gesign. l.o., 1941, 95 x 73 cm.
Dunne Bierkade, Den Haag
paneel, gesign. r.o., 49 x 36 cm.
Herkomst: Kunsthandel Pieter A. Scheen, Den Haag
Boerderij bij maanlicht
paneel, gesign. l.o., niet ingelijst, 21 x 35,5 cm.
Vrouw
doek, ongesign., 87 x 61 cm.
oil on canvas, unsigned
Vrouw bij een tafel met bloemen en fruit (ca. 1915)
doek, gesign. l.o., 110 x 90 cm.
oil on canvas, signed lower left, 110 x 90 cm.
Portret van een jongen
doek, ongesign., 66 x 51 cm.
oil on canvas, unsigned
Zonnebloemen bij een muur naast een huis
inkt, aquarel en pastel, gesign. r.o., 1918, 22 x 29 cm.
Gier / Landschap met dorp / Zittende vrouw
Parkgezicht (verso bloemstilleven)
Interieur met moeder en kind
aquarel en gouache, gesign. r.o., 39 x 28 cm.